وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
قطع کردن دارو - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: قطع کردن دارو (/Thread-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: درمان تاکی - paeazan - 2012/07/06

داروهاي خوراكي اومدن طبق گفته ي دكتر من اما گرونن.پس بگين به اميد روزي كه قيييييمتشون ارزون بشهagreement2
فكر نميكنم مشكلي با تزريق يك روز در ميون و جديدا اضافه شدن 2 بار در ماه به اون داشته باشم بيشتر دوس دارم حالم خوب باشه و محدود نباشششم.
داشتن استقلال و رهااااااااااااااااااااااااااااااا.
البته بعد از اينا حتما منم ميگم خسته شدم از آمپول زدن.

چون ميگذرد خوش است.

RE: درمان تاکی - mysis - 2012/07/06

(2012/07/06, 01:27 PM)paeazan نوشته است: داروهاي خوراكي اومدن طبق گفته ي دكتر من اما گرونن.پس بگين به اميد روزي كه قيييييمتشون ارزون بشهagreement2
فكر نميكنم مشكلي با تزريق يك روز در ميون و جديدا اضافه شدن 2 بار در ماه به اون داشته باشم بيشتر دوس دارم حالم خوب باشه و محدود نباشششم.
داشتن استقلال و رهااااااااااااااااااااااااااااااا.
البته بعد از اينا حتما منم ميگم خسته شدم از آمپول زدن.

چون ميگذرد خوش است.

تنها دارو خوراکی فینگولیمود اومده که نمونه اش در داخل کشور ساخته شده و عرضه میشه

اما 3 دارو خوراکی دیگه در مرحله تاییدیه هستند که با اومدن اونها در بازار خارجی و بعد از اون در ایران تقریبا تزریق به فراموشی سپرده میشهagreement2

RE: قطع دارو؟؟؟ - blue sky - 2012/07/23

من تو مسافرتام نمیزنم
ولی قطع طولانیش ریسک دارد

RE: قطع داروی Rebif - امیدوار - 2012/07/28

من که یکساله که قطعش کردم فعلا مشکلی پیش نیومد اخه ربیف ایتالیایی گرون شده بود

RE: قطع کردن دارو - maryamnaji11 - 2013/05/05

احتمال قطع کردن دارو از طرف پزشک هست؟
کسی بوده که دکتر گفته باشه دیگه احتیاجی به مصرف دارو نیست؟

RE: قطع کردن دارو - shaytoon - 2013/05/05

(2013/05/05, 12:13 PM)maryamnaji11 نوشته است: احتمال قطع کردن دارو از طرف پزشک هست؟
کسی بوده که دکتر گفته باشه دیگه احتیاجی به مصرف دارو نیست؟
دکتر من خیلی وقتها میگه دیگه قرصهارو نخور ولی فقط تا ماه آینده که دوباره ویزیت میشی
اول همین ماه هم 5 تا کورتن زدم بعدش گفت تا ماه آینده هیچی مصرف نکن

RE: قطع کردن دارو - shaytoon - 2013/05/05

(2013/05/05, 01:08 PM)maryamnaji11 نوشته است: قرص نه منظورم امپولاست
اون رو که همون روز اول که رفتم پیشش قطع کرد
سینووکس تزریق میکردم
میگفت برا نوع مریضی تو ضرر داره

اختلال حرکتی - niikii - 2014/04/25

سلام به همه دوستان

اولین بار 14 سال پیش، بینایی چشم راست رو از دست دادم که با 5 روز پالس تراپی برطرف شد، دفعه دوم، سه سال بعد بود که حس و قدرت حرکت پای چپم مختل شد، ایندفعه هم کورتون منو شفا داد! 10 سال هیچ حمله ای نداشتم تا اینکه پارسال، دست و پای راستم سنگین و کند شد.

10 روز دگزا زدم، کمی بهتر شدم، دکترم صلاح دید که 5 روز هم پالس بگیرم، ولی بعد از اتمام کورتونهای خوراکی و شروع سینووکس برای اولین بار ، تمام اون حالتا برگشت کرد و حالا بعد از گذشت 10 ماه کمی هم بدتر شدم!!

آیا کسی وضعی مشابه من داره؟ به نظرتون بهتر نیست سینووکس رو قطع کنم؟

RE: اختلال حرکتی - FBF - 2014/04/25

نه سرکار خانم، بهتر نیست قطع کنید.
پزشک شما بهتر از هر کس دیگه ای از وضعیت بیماری شما اطلاع دارن، پس به ایشون اعتماد کنید.

RE: اختلال حرکتی - الی کوچولو - 2014/04/25

من هم با نظر دوستمون موافقم؛ شما باید با دکترتون مشورت کنید
درصد خیییییییییلی کمی از بیماران بعد از گذشت چندین سال نوع بیماریشون تبدیل به پیشرونده ثانویه میشه که انشاالله در مورد شما اینطور نیست و با درمان تجویزی پزشکان حالتون خوب میشه