وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دوبینی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: دوبینی (/Thread-%D8%AF%D9%88%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: دوبینی و انواع آن - rana - 2012/06/04

(2012/06/03, 10:28 AM)arezooo82 نوشته است: نه!هیچ تغییری تو ظاهر چشم به وجود نمیاد.فقط عصبای چشم درگیر میشن و حالت دوبینی به وجود میاد.
ارزو جون من شنیدم کسیکه دوبینی دوچشمی داره وقتی به یه جهت خاص مثلا سمت راست یا چپ نگاه کنه چشمی که اعصابش آسیب دیده کمتر به اون سمت حرکت میکنه برای همین کمی انحراف یا ثابت موندن چشم در ظاهر مشخص میشه .آیا این درسته؟چون خودم این مطلب دوبینیو گذاشتم میخواستم اطلاعاتم بیشتر شه. ممنون میشم جواب بدیicon_question

دوبینی - TELECOM - 2012/07/24

سلام
همسر بنده تقریبا 5 روز پیش موهاش رو مش کرد ، دقیقا 1 روز بعد از آن وقتی به گوشه نگاه میکند در چشم راست خودش دوبینی دارد و بعد از یک روز وقتی به گوشه نگاه می کرد مردمک همان چشم راست شروع به حرکت سریع میکرد ، دکتر مغز و اعصاب رفتیم و MRI تجویز کردن چون می خواستم 3 تسلا باشه و دقیقتر از بیمارستان امام خمینی وقت گرفتیم که شنبه وقت داده ، از دیروزم چشم چپش بسیار کم ولی شروع به حرکت سریع مردمک کرده .

1- به نظر شما آیا رنگ کردن و مش کردن میتونه عامل مشکل پیش آمده در چشم باشد؟
2- آیا در MS به یک باره و سریع در حد یک شب تا صبح دوبینی ایجاد میشود؟
3- با توجه به تاخیر 1 هفته ای بین دکتر و MRI اگر موضوع جدی باشد، اشکالی ایجاد نمیشه؟(البته تواین مدت دکتر چشم رفتیم که مشکلی نبود و ایشون هم اعلام کرد امکان دارد مواد شیمیایی روی اعصاب چشم اثر گذاشته باشد ولی تا MRI باید صبر کنید)

(فراموش کردم ایشون HBS AG+ هست یعنی ناقل هپاتید هم هست که هر از چندی آزمایش میدهد)

ممنون میشم نظر بدید.

RE: دوبینی - shahrzad.s - 2012/07/24

1- به نظر شما آیا رنگ کردن و مش کردن میتونه عامل مشکل پیش آمده در چشم باشد؟
پزشک من هیچ وقت رنگ ومش را برام ممنوع نکردهconfused2
2- آیا در MS به یک باره و سریع در حد یک شب تا صبح دوبینی ایجاد میشود؟
برای من این طوری شدهangry2
3- با توجه به تاخیر 1 هفته ای بین دکتر و MRI اگر موضوع جدی باشد، اشکالی ایجاد نمیشه؟
من دوبینیم تا حد کور شدن چشم راستم پیش رفت که بستری شدم وپالس تراپی شدم تو همون بیمارستان هم رو به بهبودی رفتمSmile

من میگم بهتر است پیش داوری نکنید شاید ام اس نباشد خیلی وقتها خیلی از بیماریها علائم مشابه دارند ان شااله که چیزی نباشد وزودتر خوب شوند
یکی از دوستان من دوبین شده بود بعد از پیگیری میگرن تشخیص داده شد!!!!

RE: دوبینی - ثریا - 2012/07/24

با نظر شهرزاد موافقم کاملا.happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
صبرکنید تا ام آر آی بدید و مشخص بشه.نه اینکه از الان توی اینترنت بگردید دنبال بیماریهایی که دوبینی توشن و بعد بگید ا ا ا تو که این علائمو داری پس تو ام اس داریlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3

RE: دوبینی - TELECOM - 2012/07/29

سلام و ممنون از پاسخ هاتون

دیروز MRI دادیم و قرار شد سه شنبه پاسخ بدهند از دوستان خواهشمندم در صورت امکان یک پزشک خوب در اینجا یا در پیام خصوصی معرفی کنند ( با شماره تلفن ) که بشه برای 4 شنبه وقت گرفت .(حالا چه تشخیص MS بدهند چه ندهند مشکل دوبینی چشم راست باقیست و باید برای رفع این اشکال پزشک مغز و اعصاب معاینه کند)

ممنون

RE: دوبینی - ثریا - 2012/07/29

(2012/07/29, 01:56 PM)TELECOM نوشته است: سلام و ممنون از پاسخ هاتون

دیروز MRI دادیم و قرار شد سه شنبه پاسخ بدهند از دوستان خواهشمندم در صورت امکان یک پزشک خوب در اینجا یا در پیام خصوصی معرفی کنند ( با شماره تلفن ) که بشه برای 4 شنبه وقت گرفت .(حالا چه تشخیص MS بدهند چه ندهند مشکل دوبینی چشم راست باقیست و باید برای رفع این اشکال پزشک مغز و اعصاب معاینه کند)

ممنون

سلام.دوست عزیز من 14 مرداد ساعت 5بعدازظهر پیش دکتر نبوی نوبت دارم.از اونجایی که ایشون خیلی دیر به دیر نوبت میده چون مریض هاشون زیاده شما بجای من برید پیشش من خودم زنگ میزنم با منشیش هماهنگ میکنم.
من بعدا هم میتونم برم.ashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gif

RE: دوبینی - naazanin - 2012/07/29

سلام
دکتر من روزای یکشنبه و سه شنبه هستن
.........................................................
88190871
به این شماره ساعت 4 به بعد زنگ بزنید و از منشی وقت بگیرید

RE: دوبینی - TELECOM - 2012/07/29

سلام
ممنون از لطفتون ، ولی شما به وقت خودتون برسید من جای شما رو نمیگیرم. icon_question

(2012/07/29, 02:07 PM)ثریا نوشته است: سلام.دوست عزیز من 14 مرداد ساعت 5بعدازظهر پیش دکتر نبوی نوبت دارم.از اونجایی که ایشون خیلی دیر به دیر نوبت میده چون مریض هاشون زیاده شما بجای من برید پیشش من خودم زنگ میزنم با منشیش هماهنگ میکنم.
من بعدا هم میتونم برم.ashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gif

سلام ممنون از لطفتون ، مطمنن راضی هستید از دکترتون که پیشنهاد میدهید و در صورت امکان آدرسش رو بهم بدید چون تو لیست پیداش نکردم.

ممنون

(2012/07/29, 02:13 PM)naazanin نوشته است: سلام
دکتر من روزای یکشنبه و سه شنبه هستن
.........................................................
88190871
به این شماره ساعت 4 به بعد زنگ بزنید و از منشی وقت بگیرید

RE: دوبینی - Sina - 2012/07/29

علیرضا جان بابت این کارت واقعا ممنون ... واقعا حرکت قشگی بود که وقتت رو به یکی دیگه دادی

ولی آقای تلکام با عرض خوش آمدید
۱ - باید بگم که فکر نکنم رنگ کردن مو ربطی به دو بینی داشته باشه چرا ؟
چون این همه آدم موهاشون رو رنگ میکنن ... بهتره بیشتر فکر کنین
یکی دوستای منم که تو همین سایت عضوه وقتی موهاش رو رنگ کرد مشکل براش پیش اومد ولی قبل و بعد این رنگ کردن موهاش استرس عروسیش رو داشت
بهتره شما هم بیشتر فکر کنین که شاید یه اتفاق دیگه ای بوده

۲ - ایجاد علائمی مثل دوبینی طی یک شب تا روز بعید نیست

۳ - معمولا دوبینی از اولین علائم و یکی از شایع ترین علام هست و دکتر ها میگن اگه طی ۲۴ ساعت اولیه شروع اولین علامت بیمار تحت درمان قرار بگیره خیلی بهتره ولی مسئله ای که دوستان گفتن درسته چون خود منم یکی از چشمام کل بیناییش رو از دست داد و اونیکی کلا ۱۰ درصد بینایی داشت ولی با این حال تحت درمان قرار نگرفتم ... البته خودم مقصر بودم ... ولی بالاخره بعد از چند ماه برگشت به حال اولش و الان جفتشم ۱۰۰ درصد بینایی داره

مسئله ای که از همه اینا مهمتره اینه که ما فقط تجربیات خودمون رو میگیم و بهتره برای تشخصی قطعی حرف همون دکتر نرولوژیست رو جدی بگیرین

RE: دوبینی - naazanin - 2012/07/29

ایشون تازه اومدن تهران واسه همین ادرسش توی لیست نیست
من از کارشون راضیم agreement2
اگه دنبال دکتر معروف و بنام هستین الان به هیچ مریض جدیدی وقت نمیدن
ایشون تازه تهران اومدن و تا چند وقت دیگه مثل بقیه دکترا به هیچ مریض جدیدی وقت نمیدن

مهارت:
بورد تخصصی مغز و اعصاب ستون فقرات و دیسک بزرگسالان
کورس های فلوشیپ فوق تخصصی بیماری ام اس و مغز و اعصاب کودکان
-عضو رسمی آکادمی متخصصین مغز و اعصاب آمریکا و اروپا

ادرس:ونک-جنب برج نگار-ساختمان پزشکان نگار