وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس (/Thread-%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - سها - 2015/05/21

جلسه آخر کلاس پریو( بیماریهای لثه )؛
استاد( قاعدتا دندانپزشک. ..:60:):
در بیماری مولتیپل اسکلروز بیماریهای لثه بسیییییار پیشرفته داریم...
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
آنتراکت؛
دوستان( قاعدتا قشر تحصیلکرده...laughing3):
نه بابا ...تو دیگه نمی گیری 30 رو ( توجه کنین 30 ) رد کردی...
می گن یه دفعه یه جاشون می لرزه...HuhHuhHuh
آخریه از همه به روز تر بود ؛
عین یه چوب پنبه هست که می چرخه تو بدن و یه جا گیر می کنه
و از انگشت شست پا شروع می شه...
من امروز هدیه روز ام اس رو گرفتم
کلا مثل اینکه امسال سال خیلی خوبی هست برای من
چیزای خیلی خوبی می بینم و می شنوم...
اون از تیروئیدم که رفتم پیش دکتر( بیمارستان شریعتی دانشگاه تهران)
به من می گه چون ام اس داری به جاهای دیگه هم می زنه
فکر نکن یعنی بهت قول نمی دم که آخریش باشه ...
اون از همایش که دکتر صحرائیان گفتن کوچیکترین بیمار ام اس تو ایران
الان 4 سالشه که از 2.5 سالگی بیماره ...
و من اصلا بقیه همایش رو نفهمیدم که چی گوش دادم...
و امروز دیگه گل سر سبد بود که از 88 تا حالا همچین چیزایی نشنیده بودم ...
قابل توجه اونایی که تو سایت و خارج سایت خیلی مطمئن و حق به
جانب می گن تقصیر خودمونه....
مرسی از همه ایرانیا...

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - juju - 2015/05/21

(2015/05/21, 09:07 PM)silent نوشته است:
(2014/11/12, 07:24 PM)سمیرا67 نوشته است: هر کسی از ذن خود شد یار من ... از درون من نجست اسرار من
هرکسی هر چی تو ذهنشه به زبون میاره اصلا فکر نمیکنن با اطلاع نداری حرف نزنconfusedconfusedیکی میگه همون بیماری روانیDodgyDodgyیکی میگه خانم ms بیماری خونیicon_cryicon_cryجدیدا یکی آمپولمو دید میگه دخترم اینو میزنی برا نازاییconfused0006.gif
والا من موندم چی بگمrolleye0012.gifrolleye0012.gifrolleye0012.gif
خدای من icon_cryicon_cryنازایی؟؟؟
ام اس؟؟؟HuhHuhHuh

(2014/11/01, 06:03 PM)movahedi نوشته است: درصدی از مردم ازمن می پرسند آیا بیماری شما م به دیگران سرایت میکند..!!
از من فاصعله میگیرند.... اطلا رسانی نشده یا مردم مطالعه یا از رسانه دورند؟؟

خیلی اطلاعات مردم کمه واقعا آدم یه جاهایی دلش میخواد سرشو بکوبه به دیوار من توی 16 سالگی دچار کهیر شده بودم دقیقا همین جوری مثل شما دوستام ازم فاصله میگرفتند مبادا بهشون سرایت کنه ....اینهمه مردم درس میخونند اینهمه تحصیلکرده داریم مثلا ........ولی بازم سطح اطلاعات مردم درحد صفره
اونی که بم تزریق میکرد بم میگف خودش به زنا واسه خاطر نازایی تزریق کردهicon_cry

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - سمیرا67 - 2015/05/21

اونی که تو خرم آباد به من گفت برای نازایی میزنی یه خانم کم سواد بودconfusedconfusedconfusedولی پیش اومده که دکتر عمومی هم داروم دیده تعجب کرده که این چیهicon_cryicon_cry
اینا هیچ کدوم مهم نیستagreement2agreement2مهم من وشماییم که میدونیم که میتونیمwink2wink2wink2

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - nahid - 2015/05/22

پس اول باید دید جامعه ی پزشکی نسبت به ام اس عوض بشه - عوض که نه ... شکل بگیره ! -
اول جامعه پزشکی و علوم مربوط به اون ، شناخت و معرفت نسبت به بیماری ها پیدا کنن تا اینقدر اطلاعات غلطشون رو تو کلاسها و... به جامعه منتقل نکنن.بعد می رسیم به مردم عادی!

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - helli - 2015/05/22

خب خودمون هم در مورد خیلی از بیماری ها اطلاع کافی نداریم و ممکنه اگه دوستمون دچار یه بیماری بشه ازش فاصله بگیریم چون معمولا کسی هم جزئیات بیماری شو نمی گه و حتی اگه واگیردار هم باشه میگه نیست. ولی با حرف ناهید جان موافقم اول باید از جامعه ی پزشکی شروع بشه .
پزشک من همون اول که این بیماری رو گرفته بودم وقتی ازش در مورد اینکه میتونم ازدواج کنم یا نه سوال پرسیدم جواب سر راستی نمی داد حالا که ما ترشیدیم و رفت پی کارش هی میگه چرا ازدواج نمی کنی؟ بعدم یه جوری رفتار می کنه که انگار من مقصر 100 در 100 بیمار شدنم هستم اطرافیان هم همینطور. چیزی نمی گن ولی گاهی از حرفاشون میفهمم که نظرشون چیهlaughing3

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - طاهره. - 2015/05/22

خیلی از ماها به دلایل مختلف تو خانواده هامون وفامیل بیماریمون را عنوان نمیکنیم
بحث اون جداس
ولی وقتی یه غریبه که دیگه ما قرار نیست باهاش چشم تو چشم بشیم یه حرف نامربوط میزنه
مثل صحبت هایی که دوستان تو پست های قبلی عنوان کردن چه دلیلی داره که براش توضیح ندیم؟؟
چرا نگیم این حرفایی که میزنی هیچکدوم درست نیست طرف را روشن کنیم

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - یاسی - 2015/05/22

ولی دکترمن خیلی خوب واسم توضیح داد گفت به زندگیت ادامه میدی مثل دیگران درس میخونی .ازدواج میکنی وبچه دارمیشی

دکترسعیدی بهترین دکترهست توی مشهد

خیلی روشن واسم صحبت کرد ولی من چون نمیدونستم ام اس چی هست نگران بودم
دندون پزشکی رفتم گفتم ام اس دارم تعجب کرد سرتاپامنو چندبارنگاه کرد
گفت ازکجاام اس گرفتی اینم ازدکتردندون پزشک

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - paradise - 2015/05/22

(2014/11/04, 02:43 AM)آنا نوشته است: تقریبا 80 درصد مردم هنوز فکر میکنن که ام اس مساوی با ناتوانیهangry3 این دید جامعه نسبت به بیماری که قابل کنترله ،خیلی بده،شاید یکی از علتهاش خودمون باشیم....

اخه تقصیر ماها چیه ؟ به نظرم در مورد این بیماری و اطلاع رسانیش یه ذره کم لطفی شده ... در مورد بیماریای دیگه ... به عنوان مثال سرطان، همیشه یه سری آدما رو میارن تو برنامه های مختلف صحبت میکنن ک واقعا تونستن با این مشکل کنار بیان !!
اما معمولا ام اسی هایی که میان، متاسفانه بیماریشون پیشرفت کرده در حالی که همه میدونیم عده ی بیشتری از ام اسی ها واقعا علائم بالینی خاصی ندارن !!! و اگرم دارن میتونن با این قضیه خودشونو وفق بدن و تو زندگیشونم ادمای موفقین !!!
البته این قضیه در مورد فیلمای ساخته شده در مورد ام اس هم وجود داره !

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - tinookhe - 2015/05/23

من ام اسی های زیادی دیدم که دربه داغون بودندsad2

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - helli - 2015/05/23

بیشتر همون درب و داغون هام بعد یه مدتی خوب میشن و به زندگی عادی برمی گردنwink2