وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس (/Thread-%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - جاستینا - 2015/05/15

متاسفانه مردم هیچ اگاهی ندارن و اگه بفهمن طرف ام اس داره با یه نگاه ترحم انگیز نگاهش میکنن ولی برای من مهم نیست اطراف بدونن من ام اس دارم چون شاید از خیلیاشون که ادعای سالم بودن میکنن سالم تر باشم یکی به مادرم گفته بود هرکی تومد خواستگاری دخترت یا دخترت باهاش اشنا شد بزار طرف حسابی عاشقش بشه بعد بگید ام اس داره وقتی مادرم تعریف کرد خیلی خندیدم واقعا هم خنده اوره یه بار که خودشو دیدم گفتم من هیچ فرقی با بقیه ندارم بعدش من سر هیچکی کلاه نمیزارم دیگه جوابی براش نموند
اینو. گفتم تا ببینید دید جامعه چقدر کوته فکرانه س

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - سها - 2015/05/15

متاسفانه متاسفانه
اکثر ایرانیا کلا زیاد دیدی
ندارن که بخواد مثبت باشه یا منفی ...
دید با آگاهی و مطالعه میاد
ماشاالله سرانه مطالعه تو کشور بیداد می کنه...!
مردم ما البته نه همشون اکثرشون
فقط برای فضولی و سرک کشیدن تو زندگی بقیه وقت
کافی دارن
فقط اینو یاد گرفتن تا دو روز تعطیل می شه
به هر بدبختی برن تو این جاده ها
اونوقت شما برو راجع به ام اس 2 تا
سوال بپرس ازشون
ببین چی بهت می گن...

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - paeeze - 2015/05/15

کلا دید جامعه خر استSmile (16)

جمعه هست، آمپول زده اعصاب نداره تازه دلشم میخواسته بره اصفهان...confused2

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - مرجان مولایی نژاد - 2015/05/20

افتضاحه..... افتضاح.....
برای خودم متاسفم....laughing3angry3

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - طاهره. - 2015/05/20

دیدش معلولیته فلجه
ببخشیدا ولی من یکم حق میدم بهشون
به این دلیل که کدوم یکی از ما که حالش خوبه به دیگران میگه که ام اس داره؟؟؟
خب وقتی که خدایی نکرده دست به عصا شدیم میفهمن همه یا بدتر ویلچر
اون وقت چرا دیدشون این نباشه؟؟
صداوسیما هم که فیلم میسازه میشه طلا ومسangry3
البته متاسفانه من خودمم جز همین دسته امconfused

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - سمیرا67 - 2015/05/20

تقصیر خودمونangelangelangelآخه ما خیلیامون پنهان میکنیم نمونه بارزش خودمSmile (16)Smile (16)هیچ کس نمیدونه من مریضم جز خانواده خودم تازه خانواده خودم فقط بابا ومامانم میدونن من ms دارمSmile (16)Smile (16)Smile (16)بابا بیخیال دید جامعه خودمون مهمیمwink2wink2

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - paeeze - 2015/05/20

ب دلیل بی فایده بودن حذف شد*

angry2

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - سمیرا67 - 2015/05/20

دقیقا همینه به نظرم اصلا لازم نیست کسی بدونه که بخواد با ترحم یا ناآگاهی یا هر چیز دیگه باعث رنجش ما بشه مهم خود ماییم که از توانایی خودمون خبر داریم میدونیم که چطور باهاش کنار بیایم ومثل همه مردم داریم زندگیمون میکنیم icon_questionicon_questionicon_questionبی اطلاعی دیگران یا قضاوت نادرستشون نباید مارو عصبی کنه هرچی کمتر از دیگران انتظار داشته باشیم خودمون کمتر اذیت میشیمwink2wink2wink2شخص من تا قبل از بیمار شدن خودم هیچ اطلاعی ازش نداشتم جز اینکه این بیمارا ناتوانن همینconfused2confused2حالا اطلاع دارم چون خودم بیمارم پس از هیچ کس انتظار نداشته باشیم مارو درک کنه یا اطلاع داشته باشهicon_questionicon_questionicon_question

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - طاهره. - 2015/05/20

خب منم همینو میگم
میگم چون فقط دیگران ام اس معلول دیدن در مورد همه همین فکرو میکنن
منم خودم به کسی نگفتم به غیر از خانواده وچندتا دوستام

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - nahid - 2015/05/20

از دید جامعه اصلا نباید تعجب کرد . یه نگاهی به خودمون بندازیم ، جامعه از خودمون تشکیل میشه . ما خودمون تا درگیر این بیماری نشدیم نفهمیدیم ام اس چیه . الانم بیماریهای دیگه رو درک نمیکنیم . اگه منتظر درک جامعه ایم از خودمون باید شروع کنیم.
مثلا ما دیدمون به بیماری های روحی و روانی چیه ؟ حتا این بیمارها بدون هیچ گناهی از طرف ما که جامعه هستیم با کمال تاسف مسخره هم میشن !
توی بعضی فیلم ها و سریال ها بیماری های روانی رو به مسخره می گیرن . مثلا ساختمان پزشکان که خیلی ها هم خوششون اومد !
توی جوک ها تا حالا نشنیدید طرف لکنت داشته و .... جوک ساختن برای لکنت زبان ؟! یا فلانی کر و یا کور بوده و... ؟!
ما هم عضوی از همین جامعه ایم که حتا دختر بودن رو مسخره میکنن و ساعتها میشینن براش جوک میسازن و میگن ، حتا خود دخترها !
دید جامعه به ام اس که جای خود داره ، منم اولین بار که یه دکتر به ام اس مشکوکم کرد بدون آوردن اسم بیماری (حدود 14 سال پیش ) فکر کردم ای ال اسه و بتدریج می میرم ! خوب از کجا باید می دونستم ؟! خیلی هاتون اگه اون زمان میشنیدین همینطور بودین ، مگر اینکه اطلاعی از یه جا بهتون برسه. اما اون زمان اطلاعات خیلی کمتر از الان بود.
الانم تا کسی نیاز پیدا نکنه نمیره دنبال حقیقت ام اس .