وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس (/Thread-%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - saeed aygani - 2014/08/22

یک از بچه ها میگفت رفتم دندان پزشکی.دندون بکشم.به دکتر گفتم من ام اس دارم.دستیارش از اتاق رفت بیرون.من کارم تموم شد رفتم بیرون .اون رفت توو اتاق.منو میدید انگار قاتل بوروسلی رو دیده.فرار میکرد...........angry3angry3angryangry

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - H-tanha - 2014/08/22

اگه بخواین بهشون علمی توضیح بدین سرشونو میندازند پایین و هیچی نمی فهمندicon_cry
اگه بگی هیچیم نیست پس می گن چرا بیماریHuh
اگه هیچی هم نگی ام اس و مساوی فلج شدن و زمین گیری می دونندconfused
دست فیلم طلا و مس هم درد نکند بجای یه جامعه ی آماری بزرگ ام اسی جامعه ی کوچک آماری ام اسی و داد:confused2
تا اینکه دید جامعه اکثریت:
ترحم است که خیلی بدهsad2
ناتوانی و بیچارگی که خیلی بدتره
مشکل روانی داشتن و عصبی و خیلی نازنازی بودن
و در کل بدبختی را مساوی ام اسی می دانند
تا بیای به یکیشون بفهمونی موهات سفید میشهUndecided

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - مستانه - 2014/08/22

اصلا لزومی نمیبینم که بخوام توجیهشون کنم و براشون شرح بدم
بزار هر طور دوست دارن فکر کنن

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - nojan.mrs01 - 2014/08/26

اگر جامعه منظور باشه که ما با بحث و نظر و راه کار که راه به جایی نمی بریم.
اگه خودمون و اطرافیانمون باشه اونوقت می شه یه حرکتی هم زد.

وقتی اطرافیان من متوجه شدند افسردگی گرفتند laughing3 من بهشون هی می گفتم بابا چیزی نیس

الان که میبینن نه بابا واقعا چیزی نیست جر یه وقتایی، دیگه نگاه ترحم و ناراحتی ندارند و خیلی خوب برخورد می کنن و خیلی جاهام دیگه لازم نیست واسه جدیدترها توضیح بدم چیزی نیست چون زحمتشو قبلا بقیه کشیدن.

حالا اگه برگردیم به خط اول، اگه هر کدوم از ما رو اطرافیان خودمون تاثیر بذاریم اونام رو اطرافیانشون ، کم کم شاید راه به جایی ببریم

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - بهرنگ - 2014/08/26

واقعیت رو بگم؟فاجعه.ashamed0006.gifگو این که آدم خیالش راحت میشه وقتی می بینه که در مورد همه بیماریها همین گونه هستن.Angel

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - aztab - 2014/08/26

slm
آغا بد بد بد
چه جامعه ای داریم ما نیاز به توضیح نیست با این جماعتش

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - مهوش - 2014/08/26

چن روز پیش اقایی گویا مبتلا به بیماری نادری بودن و اعضای بدنش هم از کار میوفته و فوت میکنن.تو جمعی نشسته بودم و حرفشو میزدند بعد من سوال کردم اسم بیماری چیه؟گفتند ام اس نیس از ام اس خطرناک تره! laughing3این دید مردم نسبت به ام اسconfused2

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - glassheart - 2014/08/26

ی دفعه که بیمارستان بستری بودمی خانمی بود خیلی اصرار داشت بدونه من چمه!وقتی بهش گفتم ام اس دارم بعد از کلی آخی و اینا گفتن پرسید دکترت نگفته تا چند وقت دیگه زنده ای؟؟؟؟؟laughing3laughing3laughing3الان من دیگه چی باید بگم از دید جامعه؟؟؟؟؟؟؟confused2confused2confused2

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - nahid - 2014/08/26

خوب حالا که شما این حرفا رو شنیدین چیزی هم گفتین مهوش و مریم عزیز یا گذاشتین تو همون دید بمونن ؟ البته نمیدونم آدم بگه چقدر اثر داره ولی نمیشه هم هیچی نگفت ! confused
من یه بار توی درمانگاه به یه خانمی که فهمیده بود یه بیماری صعب العلاج دارم گفتم ام اس دارم میدونی چه بیماریه ؟ گفت همون که فلج میشی ! منم گفتم نه انواع مختلف داره خیلی کم پیش میاد و ........ نمیدونم چقدر فهمید !
حالا اگرم تعریف ام اس ، فلجی بود ، باید عقلش می رسید و نمیگفت.نه اینکه تو چشام نگاه کنه و بگه فلج میشی. این دیگه مربوط به دید جامعه به ام اس نیست ، مربوط به درک و شعور فرده.

RE: دید جامعه نسبت به بیماری ام اس - glassheart - 2014/08/26

آره اتفاقا کلی باهاش حرف زدم از معدود دفعاتی بود که اصلا عصبانی نشدم نمیدونم چقدر اثر داشت ولی میدونم که بی اثر نبوده