وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ (/Thread-%D8%A7%D9%8A%D8%A7-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D9%85%D9%88%D8%AC%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%84%D9%8A%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - fireboud - 2011/08/07

ممنون سما خانم
من مطمئن هستم دیگه چنین روزهایی رو تجربه نمیکنم چون راهی که انتخاب کردم رو به خوبی میشناسم و میدونم که ام اس مسئله غیرقابل حلی نیست خیلی راحت میشه کنترلش کرد فقط باید خودتون رو باور کنید

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - i3aran - 2011/08/07

فربد منم بهت اطمينان دارم
من مطمئنم ، تو با اين اراده و اعتماد به نفسي كه داري ديگه اون روزها رو تجربه نخواهي كرد agreement2agreement2agreement2agreement2

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - Aram - 2011/08/07

(2011/08/06, 01:25 AM)fireboud نوشته است: در مورد روند بیماری من هم میتونید این پست را مطالعه کنید

فربد یه دونه ای، از دیشب که روند بیماری و بهبودت رو خوندم همش دارم به اون مراحل و سن و سال کمت و تحمل بالات و روحیه خوبت و انگیزه قویت فکر میکنم، ماشالله به تو پسرicon_question من تا امروز جایی نشنیدم و نخوندم که کسی به سختی و سنگینی تو حمله بیماری داشته باشه، حمله های بیماری من که فکر میکردم خیلییییییییییییی سنگین بودن در اصل در مقابل حمله بیماری تو در حد عطسه در مقابل آنفولانزای مرغی و خوکی بودن!!!

مطمئنم که دیگه هرگز همچین حمله ای رو تجربه نخواهی کرد، چون به قول خودت راهش رو پیدا کردی کوهنورد بزرگwink2

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - warrior - 2011/08/07

فربد جان من هم اولین حملم تو 14 سالگی بود طوری که چشم راستم تقریبا کور شده بود و به جورایی جریان زندگیم مثل شماست......حمله های ناجور وفلج کننده و در مقابلش ضد حمله های حرفه ای.......امید وارم همیشه سر حال باشی و باشین.......agreement2

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - havaars - 2011/08/07

فربود معرکه‌اس! کولاکه!

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - مرس - 2011/08/11

من الان 14 ساله ام اس دارم .هر چی دکتر میگه دارو استفاده کنم از زیرش در میرم .حالم زیاد خوب نیست ولی سرپام .دو شیفت هم کار می کنم .هوا که گرم شده دچار مشکل شدم .ولی سعی میکنم کم نیارم

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - sama - 2011/08/12

سلام

من یک هفتس دسته چپم خیلی سنگینه و دایم حالت مور مور و بی حسی داره نمیتونم دیاد دستمو بالانگه دارم .....یعنی خوب میشم یا این موندگار میمونهsad2

البته من یک ماهه پیش حمله تو نخاعه گردن داشتم پالسه کورتون گرفتم ولی دستام خیلی اذیتم میکنه مخصوصا دسته چپ

کسی هست دستاش مشکل داشته باشه

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - احمدرضا - 2011/08/12

(2011/08/12, 09:26 AM)sama نوشته است: سلام

من یک هفتس دسته چپم خیلی سنگینه و دایم حالت مور مور و بی حسی داره نمیتونم دیاد دستمو بالانگه دارم .....یعنی خوب میشم یا این موندگار میمونهsad2

البته من یک ماهه پیش حمله تو نخاعه گردن داشتم پالسه کورتون گرفتم ولی دستام خیلی اذیتم میکنه مخصوصا دسته چپ

کسی هست دستاش مشکل داشته باشه
من جفت دستهام درگیرن!!!البته نه خدارو شکراز لحاظ قدرت دستهام مشکلی ندارم اما با دست راستم دیگه نمیتونم خوب و با سرعت قبل بنویسم.
و با دست چپم هم نمیتونم کاری انجام بدم
اما جفتشون کنار هم(دست چپ و دست راست)کمک خوبی برام هستن.
سعی کنید روحیه تونو نبازید.درسته مشکله اما سعی کنید بیشتر دستهاتونو درگیر کنید(به هر نحوی)
سلامت باشید

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - somaye_602000 - 2011/08/12

(2011/08/06, 01:25 AM)fireboud نوشته است: در مورد روند بیماری من هم میتونید این پست را مطالعه کنید

آفرین به تو من که کلی گریه کردمrolleyes ماشاالله به تو icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question

RE: ايا ام اس موجب معلوليت شما شده است؟ - fatima - 2011/08/13

(2011/08/12, 09:41 AM)احمدرضا نوشته است: من جفت دستهام درگیرن!!!البته نه خدارو شکراز لحاظ قدرت دستهام مشکلی ندارم اما با دست راستم دیگه نمیتونم خوب و با سرعت قبل بنویسم.
و با دست چپم هم نمیتونم کاری انجام بدم
اما جفتشون کنار هم(دست چپ و دست راست)کمک خوبی برام هستن.
سعی کنید روحیه تونو نبازید.درسته مشکله اما سعی کنید بیشتر دستهاتونو درگیر کنید(به هر نحوی)
سلامت باشید
سلام
چه جالب منم دقيقا حمله ي اولم از ناحيه ي دست بود!confused
اصلا نمي تونستم بنويسم!دستم خودش برا خودش مي رفت!!!angry3 به مرحله اي رسيدم كه از معلما ميخواستم برام جواب امتحانا رو بنويسن!!!smiling
ولي الان توپ توپم و خدا رو شكر دستم خوب شده و خيلي هم خوش خط مي نويسم!love51 ولي البته نبايد زياد خودتونو خسته كنيدagreement2
ايشالا خوب ميشي سما جان