وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: آونکس - سينووكس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A2%D9%88%D9%86%DA%A9%D8%B3-%D8%B3%D9%8A%D9%86%D9%88%D9%88%D9%83%D8%B3)
+---- موضوع: اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس (/Thread-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C-%D9%88%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%88%D9%88%DA%A9%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: عوارض تزریق سینووکس - kiana - 2014/02/12

من یه بار زدم تو رگ
تا سوزنو کشیدم بیرون انگار که چاه زده باشم خون ریخت بیرون بعدشم که جاش کبود شد خیلی هم دردناک شده بود

RE: عوارض تزریق سینووکس - ghazaaal - 2014/02/12

(2014/02/12, 12:36 AM)nahid نوشته است: تازگی ها متوجه شدم که هنوز 15-20 دقیقه از زمان تزریق نگذشته که سردردم شروع میشه ! یعنی به این سرعت آمپول اثرشو نشون میده ؟
نکنه تو رگ میزنم ؟confused
آخه یه بار از پرستاری پرسیدم نکنه تو رگ زده باشم ؟ گفت نه اگه بزنی که خون فوران میکنه ! واقعا همینطوره ؟

من هم همين مشگل رو داشتم از دكترم پرسيدم گفت كسايي كه سابقه ميگرن دارن اين اتفاق يعني سر درد و به اين سرعت ميگيرنsadsadsadsadangry3angry3angry3

RE: عوارض تزریق سینووکس - hessam - 2014/02/12

اگه همیشه سردرد رخ می ده البته باید اول با پزشکتان مشورط کنید
البته احتمال سردرد یا درد شرطی هم مطرح هست
یعنی شما یک روز (یعنی: همان روز تزریق ) که به صورت ذهنی آماده سردرد و مسائل مربوط به تزریق هستید اگه هم تزریق انجام ندهید این اتفاقات می افته AngelAngel

RE: عوارض تزریق سینووکس - یوسفی نازنین - 2014/02/12

برای اونایی که نمیدونن می نویسم من مامانم سینوکس مصرف می کنه بعداز مدتی عوارضش کم می شه حداقل مامان من که اینطور بود

RE: عوارض تزریق سینووکس - hessam - 2014/02/12

(2014/02/12, 02:41 PM)یوسفی نازنین نوشته است: برای اونایی که نمیدونن می نویسم من مامانم سینوکس مصرف می کنه بعداز مدتی عوارضش کم می شه حداقل مامان من که اینطور بود

درست می گین
در بیشتر موارد این جوریه
ولی
همه که مثل هم نیستند ( چه از لحاظ بیماری چه از لحاظ .... )
در بعضیا بخاطر آمده سازی ذهنشان درباره یک سری از مسائل ممکنه یک مسائل رخ بده که حتی ممکنه به تزریق و بیماری ام اس هم مربوط نباشه
کلا
درد - طب ..... هر اتفاق غیر معمول و نا خوشایند_غیر قابل پیشبینی در بدن یک علامت و باید با پزشک و پرستار مشورط کرد

RE: عوارض تزریق سینووکس - simaz - 2014/02/16

(2014/02/12, 12:36 AM)nahid نوشته است: تازگی ها متوجه شدم که هنوز 15-20 دقیقه از زمان تزریق نگذشته که سردردم شروع میشه ! یعنی به این سرعت آمپول اثرشو نشون میده ؟
نکنه تو رگ میزنم ؟confused
آخه یه بار از پرستاری پرسیدم نکنه تو رگ زده باشم ؟ گفت نه اگه بزنی که خون فوران میکنه ! واقعا همینطوره ؟

خانم ناهید عزیز داروهایی که بصورت تزریق عضلانی استفاده میشن معمولا" حدود 10 دقیقه طول میکشه تا تاثیرش رو بزاره و داروی خوراکی معمولا"20دقیقه بنابراین خوردن یه مسکن 20 دقیقه قبل از تزریق در کاهش و یا بهبود علائم عوارض کمک کننده است
نگران نباش تو رگ نزدی !!![/quote]

RE: عوارض تزریق سینووکس - زینب رفیعی - 2014/02/20

سلام به همه دوستان از وقتی تزریق سینووکس شروع کردم گز گز پاهام بهتره ولی سنگینی قفسه سینه وتنگی نفس اذیتم میکنه علاوه بر این در شبانه روز یه سوزش مانندی افتاده بهم که هر دفعه یه نقطه از ماهیچه های بدنم برای یک دقیقه یا کمتر یا بیشتر حالت درد و سوزش میگیره اون نقطه ای که این حالت میگیره در اندازه تقریبا یه سکه است حالا یه دفعه یکی از پاهام یا دستام هست این سوزش و درد برام ناخوشاینده
در ضمن شبها غوزک پای راستم درد داره استخونش گاهی غوزک دستهاماندستهام هم اضافه میشهconfused2.

RE: عوارض تزریق سینووکس - simaz - 2014/02/22

(2014/02/20, 05:55 PM)زینب رفیعی نوشته است: سلام به همه دوستان از وقتی تزریق سینووکس شروع کردم گز گز پاهام بهتره ولی سنگینی قفسه سینه وتنگی نفس اذیتم میکنه علاوه بر این در شبانه روز یه سوزش مانندی افتاده بهم که هر دفعه یه نقطه از ماهیچه های بدنم برای یک دقیقه یا کمتر یا بیشتر حالت درد و سوزش میگیره اون نقطه ای که این حالت میگیره در اندازه تقریبا یه سکه است حالا یه دفعه یکی از پاهام یا دستام هست این سوزش و درد برام ناخوشاینده
در ضمن شبها غوزک پای راستم درد داره استخونش گاهی غوزک دستهاماندستهام هم اضافه میشهconfused2.

سلام عزیزم
بهتره برای مشکل سوزش سکه ای به روانپزشک مراجعه کنی چون مربوط به دارو یا بیماریت نیست و بیشتر عوارض عصبی است . برای درد قوزک پا ودستت هم بهتره با یک پزشک روماتولوگ مشاوره داشته باشی.icon_question[/quote]

عوارض جانبی / Side Effect - spiroo - 2014/02/27

Side Effects:
The five most common side effects with CinnoVex treatment are flli-like symptoms (otherwise unspecified), muscle pain, fever, chills and asthenia. The incidence of all five adverse events diminished with continued treatment
However, since depression and suicidal attempt have been reported with other interferon products, CinnoVex should be used with caution in patients with depression Safety and effectiveness in pediatric patients below the age of 16 years have not been established.
عوارض جانبی:
پنج عارضه جانبی رایج تر داروی سینووکس، شامل :علایم شبه آنفولانزا (یا حالات نامشخص)، درد ماهیچه، تب، لرز و سردی بدن می باشد.
عوارض و شدت تمام این 5 عارضه در طول درمان کاهش می یابد.
از افسردگی و اقدام به خودکشی با سایر محصولات اینترفرون گزارش شده است.
سینووکس باید در بیماری که در مقابل افسردگی ایمن شده استفاده شود و در اثر پذیری آن در بیماران زیر 16 سال هنوز اثبات نشده است.
----------------------------------------------------------------------------------
بهترین چیزی که به مبتلایان ام اس توصیه می شه قرص فلوکسیتین هست که هم کاربری ضد افسردگی داره و در این مبتلایان هم اثرات از بین برنده پلاک ها رو داره
ر.م

RE: عوارض جانبی / Side Effect - ابراهیم - 2014/02/27

نقل قول: بهترین چیزی که به مبتلایان ام اس توصیه می شه قرص فلوکسیتین هست که هم کاربری ضد افسردگی داره و در این مبتلایان هم اثرات از بین برنده پلاک ها رو داره
ر.م

واقعاً از بین برنده پلاکه؟ میشه رفرنسشو بدین؟ ممنون