وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: آونکس - سينووكس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A2%D9%88%D9%86%DA%A9%D8%B3-%D8%B3%D9%8A%D9%86%D9%88%D9%88%D9%83%D8%B3)
+---- موضوع: اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس (/Thread-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C-%D9%88%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%88%D9%88%DA%A9%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: عوارض تزریق سینووکس - SSA - 2013/09/21

مگه شما میل به خودکشی رو روی بروشور داروتون برای کلیه مصرف کننده های مبتلا به ام اس ننوشتین؟
اگه براشون مثل سمه شما چرا رعایت نکردین؟
حتی اگه تلقین هم باشه شما با نوشته های روی دارو به ما تلقین کردین.
غیر از اینه؟

RE: عوارض تزریق سینووکس - پویش - 2013/09/21

صحبت های سمیراجان درست است.اما حرفهای جناب حامدی فر نیز همان حرفهای من بود.icon_questionicon_questionicon_question

RE: عوارض تزریق سینووکس - MFhealth - 2013/09/21

این جزو قوانین هست که همه عوارض حتی عوارض نادر در بروشور دارو ذکر بشه. بیمار نباید اول بره سراغ عوارض. معمولا عوارض اصلی رو خود پزشک مطرح میکنه اما وقتی یه حالت خاص رخ داد بیمار میتونه به بروشور مراجعه کنه ببینه این مشکل از عوارض دارو هست یا نه و اگر هست چه اقدامی باید بکنه.
این میل به خودکشی تو بروشور آوونکس هم بود. من داروی دیگه ای مصرف نکردم شاید اینترفرون های دیگه هم چنین عارضه ای رو ایجاد کنن.
اما به نظر من هیشکی نمی تونه شما رو از بیان عارضه ای که احساس می کنین منع کنه شخص عاقل می بینه که خیلیا این عارضه رو نداشتن پس جای نگرانی نیست. و کسی هم عارضه ای مشابه رو احساس کرده می تونه از تجربیات شما استفاده کنه و شاید حتی ترسش کم بشه.

RE: عوارض تزریق سینووکس - حامدی فر - 2013/09/22

سمیرای عزیز

موارد لازم به ثبت در برشور دارو به دلخواه من یا شما نیست و یک فرمت استاندارد بین المللی دارد. هر تولید کننده ی دارو موظف است کلیه عوارض جانبی شایع یا نادر بروز یافته در خصوص دارو را در تمام دنیا در برشورش قید کند. اما برشور برای این نیست که بیمار به دنبال تمامی موارد آن بگردد.
بسیاری مطالب علمی در برشور راجع به ساختار دارو نوشته شده که مسلما؛ برای استفاده ی پزشکان و داروسازان است.
این روزها محدودیت اطلاعات بی معنی است. هر کس با دسترسی به اینترنت می تواند به دنیایی از اطلاعات دست یابد که قدرت تحلیل خیلی از آنها را ندارد.
خیلی مهم است که خودمان اطلاعات دریافتی ذهنمان را مدیریت کنیم.
باور کنید در خصوص فشار خون اگر در متون تخصصی مطالعه کنید آنقدر مطالبی هست که مبتلایان به این بیماری رایج را به وحشت می اندازد

با آرزوی سلامتی

RE: عوارض تزریق سینووکس - SSA - 2013/09/22

دوستان عزیز، لطفا توجه کنید:
این جانب موقع تزریق سینوکس اصلا احساسی در مورد خودکشی نداشتم!
پرخاشگر نبودم!
تب و لرز نمیکردم!
علایم سرماخوردگی نداشتم!
استخوان درد تا دو روز بعد از تزریق نداشتم!

لطفا مدیران محترم اصلا این تاپیک رو حذف کنن!
چون ممکنه موجب وحشت و تلقین بد به بقیه بشه!
چون نه این دارو، بلکه کلیه اینترفرونها هیچگونه عوارضی ندارند!
هر کس هم چیزی بگه کار خیلی زشتی کرده چون بقیه رو ناراحت کرده!
با تشکر.

RE: عوارض تزریق سینووکس - حامدی فر - 2013/09/23

سمیرا جان

من نمی دونم تو از چی دلخوری اما من اصلا" دنبال ناراحت کردن کسی نیستم
الان هم اصلا نمی دونم که اینهایی که نوشتی چه ربطی به نوشته های من داره
قصد من در هر دو مورد نوشته هایم کاهش استرس بوده

به نظرم برخورد منطقی راهگشا تر از فرافکنیه

من اینجا سعی کردم فقط رفیق باشم.
من به عنوان یک متخصص دارویی و دست اندرکار تولید دارو نظر دادم

موفق باشی

RE: عوارض تزریق سینووکس - kiana - 2013/09/23

بحث رو جنایی نکنید کاملا مشخصه از چی دلخوره فقط کافیه یکم با دقت بخونید پست هارو....تمام حرفش اینه:

"این تاپیک درست شده برای اینکه در اینجا از عوارض تزریق سینووکس حرف بزنیم خب حالا یکی اومده میگه احساس میکنه میل به خودکشی داره بعد یه تعداد دیگه میان میگن این موارد رو اینجا نگیدچون به دیگران تلقین میشه خب اگه اینجا حرف زدن باعث تلقین میشه و ایجاد افکار خودکشی میکنه تو بروشور سینووکس هم به این موضوع اشاره شده پس اونم میتونه تلقین کنه...."

من فکر میکنم بهتره که وقتی یکی میاد از مشکلاتش میگه سعی کنیم کمکش کنیم (مثل پویش و ندا و بقیه دوستان خوبمون)
خواهش میکنم تا یکی اومد از مشکلاتش گفت نگید سکوت کن....اینجا نگه پس کجا بگه؟؟؟.....نگید نگو چون باعث تلقین میشه... آخه اینجا هم گفته نشه تو بروشورش هست دیگه....این دلیل نمیشه که اینجا ازش صحبت نکنیم!!!

و در آخر خواهش میکنم پست منو حذف نکنیدangel

RE: عوارض تزریق سینووکس - SSA - 2013/09/23

(2013/09/23, 01:17 AM)حامدی فر نوشته است: سمیرا جان

من نمی دونم تو از چی دلخوری

به نظرم برخورد منطقی راهگشا تر از فرافکنیه

من به عنوان یک متخصص دارویی و دست اندرکار تولید دارو نظر دادم

من دلخور نیستم.
فقط عوارض سینوکس روی خودم رو گفتم.
شما و بعضیای دیگه گفتین که چرا در ملا عام عنوان میکنین!

ما هم خواستیم اگه راه منطقی داره پیدا بشه.

ما هم فکر میکردیم شاید عوارض ما برای شما که متخصص دارویی و دست اندرکار تولید دارو هستین جالب و قابل تامل باشه.
کما این که بعضی شرکتهای دارویی پرپر میزنن عوارض واقعی داروهاشونو بدونن.
اما برخورد شما هم فرقی با دیگران نداشت.

قربون دهنت کیانا جون.

RE: عوارض تزریق سینووکس - حامدی فر - 2013/09/23

سمیرای عزیز

مگر ممکنه کسی نخواهد عوارص داروی تولیدیش را بداند؟! دوست عزیزم وقتی ما خودمان در برشور به طور کامل این عوارض را نوشته ایم که نمی خواهیم انکارش کنیم. پس آنها را می دانیم و برای اطلاع هم نوشته ایم و مسولیت آن هم بر عهده ی ماست.
اما موضوع اصلی این است که شما نیت من را باور نکردید که واقعا قصدم کاهش تنش های ذهنی شما بود و اینکه نگران استرس هستم که از هر دارویی اثرش در بیماری شما بیشتر است.

صرفا یک توصیه دوستانه بود

با آرزوی سلامتی

RE: عوارض تزریق سینووکس - OMG! - 2013/09/23

من همون اوایل که از بیماری م باخبر شدم بدون مصرف هیچ دارویی، میل یه خودکشی داشتم که فکر می کنم ناشی از افکار منفی و نومیدی بود هنوزم بعضی وقتا که خسته ام احساس بی پناهی و بی ایندگی می کنم این حس به سراغم میاد شاید خیلی از آدمای دیگه هم که سالمند وقتایی که هی به بن بست می خورن و افکار منفی سراغشون میاد این حس سراغشون میاد به طور کلی افسردگی و میل به خودکشی رابطه ی نزدیکی باهم دارند. اما بهرحال این مساله ای نیست که بشه شوخی ش گرفت من توصیه می کنم اگه این حس به سراغتون اومد حتما با پزشکتون مطرح کنین مسلما اون روشهای بهتری برای رهایی از این وضعیت پیش پاتون میذاره .
در نهایت با کمال احترام به خانم دکتر و سایر دوستان و با اینکه کاملا درکشون می کنم که نیتشون خیره و قصد کمک دارند و می دونم تنها به علت نگرانی از وضعیت ماها اون حرف رو زدند چرا که " افسرده دل، افسرده کند انجمنی را." بازم به نظرم بد نیست که بچه ها میان حرف دلشون و حسشون رو میگند اونم برای ماهایی که به توداری معروفیم و خیلیا توداری و توخود ریختن مشکلات رو علت بیماری مون می دونن شاید خیلیای دیگه هم حس سمیرا رو داشته باشند ولی نیومدند مطرح کنندconfused2