وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: آونکس - سينووكس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A2%D9%88%D9%86%DA%A9%D8%B3-%D8%B3%D9%8A%D9%86%D9%88%D9%88%D9%83%D8%B3)
+---- موضوع: اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس (/Thread-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C-%D9%88%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%88%D9%88%DA%A9%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: عوارض تزریق سینووکس - nahid - 2013/09/18

فرناز جون ،منم 4 ساله می زنم عارضه مهمی ندارم .
یه کم از حساسیتتون کم کنین
اینهمه آدم عوارض بدی نداشتن ، یک در چند هزار اگه بگه من همچین عارضه ای داشتم شما از اون میترسین ؟!
اگه دقت کنید تو بروشور داروهای اعصاب هم همچین چیزایی می نویسن ، پس چرا داروی اعصاب تجویز میکنن برای کسانی که آرامش ندارن ؟ برای اینکه بدتر بشن ؟ نه ، احتمال عوارض بد خیلی خیلی کمه.

RE: عوارض تزریق سینووکس - پویش - 2013/09/19

دلیل حرف من هم همین بود که یک عارضه نادر که شاید یک درهزارباشد رانباید این گونه مطرح کنیم.همین
فرناز جان بیخودی نترس من هم 5سال مصرف کردم خدا رو شکر مشکل خاصی نداشتم جزضعف ودردمفاصل که دیگه برای ما عادی است که در روز تزریق بود که اگرتزریق شب باشدخوب دیگه کمترضعف اذیتت میکنه.اصلا به این چیزهای بدفکرنکنicon_questionicon_questionicon_question

RE: عوارض تزریق سینووکس - SSA - 2013/09/20

اگر قرار باشه این چیزا رو اینجا هم نگیم پس اصلا این تاپیک رو برای چی درست کردن؟
این مشکل من و افرادی مثل منه.
دلیل نداره همه بهش مبتلا باشن.
اما اگه من مشکل دارم باید مطرح بشه، تا کسانی مثل خانوم حامدی فر بتونن روش کار کنن.

RE: عوارض تزریق سینووکس - neda.n - 2013/09/20

سمیرا جون این مشکلت رو حتما با دکترت در میون بذار . مهمه که اگه حتی یه درصد ، حتی ذهنی این احساس رو به تزریقت نسبت میدی پزشکت بدونه . من اولین باره که البته اینو می شنوم ولی هر احتمالی تو این دنیا می تونه وجود داشته باشه و هیچ کس جز پزشکت نمی تونه بهت کمک کنه . بعضی دیگه از داروهایی که پزشکها برای ما تجویز می کنن مثه فلوکسیتین در چهار هفته اول مصرف یه چنین عوارضی رو می تونه ایجاد کنه که معمولا بیمار رو مطلع می کنن و بهش می گن نگران نباش چون برطرف میشه ، ولی اگه این حالات حاد بود حتما به پزشک بگو . حتی درباره فلوکسیتین هم این مورد فقط و فقط برای بعضیها پیش میاد . به هر حال بدن و روح آدمها با هم فرق می کنه و برخوردشون با مسائل هم .
و اما من نمی دونم چرا باید روحیه ما انقدر ضعیف باشه که اگه یکی یه عارضه ای داشت ، حالا با ربط یا بی ربط به سینوکس ، زودی روحیه امون رو می بازیم . اگه یه دارویی به احتمال یه درصد مثلا ، بین این همه آدم به یکی میل به خودکشی بده ، بقیه چرا هول میشن که تا حالا با آرامش تزریق داشتن
و از همه مهم تر : میل به خودکشی معنیش این نیست که یه روز صبح از خواب پا میشی ، مثه آدم آهنی و بی هیچ اراده شخصی میری خودت رو می کشی confused این یه حسه ، اینو برای دوستایی می گم که یهو ترسیدن. ضمن اینکه این عارضه حتی تو داروهای اعصابی مثه فلوکسیتین فقط و فقط در کسایی پیش میاد که مستعد این موضوع هستن و قبلا هم به این قضیه فکر کردن یا سابقه ذهنی یا عملی داشتن . پس وقتی این حس رو ندارید و دارید زندگیتون رو می کنید ، به هم ریختنتون بی معناست

RE: عوارض تزریق سینووکس - khatereh. - 2013/09/20

منم امروز عصری تزریق دارم و فردا صبح هم هشت نه ساعت تو اتوبوسم .کاش میشد حداقل یه دارو بهتر می اومد فکرشم ادمو اذیت میکنه

RE: عوارض تزریق سینووکس - neda.n - 2013/09/20

(2013/09/20, 10:08 AM)khatereh. نوشته است: منم امروز عصری تزریق دارم و فردا صبح هم هشت نه ساعت تو اتوبوسم .کاش میشد حداقل یه دارو بهتر می اومد فکرشم ادمو اذیت میکنه
خاطره جون ، من چند سال سینوکس می زنم ، قبلش هم آوانکس می زدم ، با اطمینان بهت می گم عوارض هیچکدومش با هم فرق نداشت برام . داروت داروی خیلی خوبیه . این همه تاییدیه پشتشه . پس با اطمینان استفاده کن ، و اصلا بهش فکر نکن . آخه چه بدی از داروت دیدی که دنبال داروی بهتر هستی . تا فردا صبح هم عوارضت کاملا میره . اصلا نگران نباش

RE: عوارض تزریق سینووکس - SSA - 2013/09/21

(2013/09/20, 09:48 AM)neda.n نوشته است: سمیرا جون این مشکلت رو حتما با دکترت در میون بذار . مهمه که اگه حتی یه درصد ، حتی ذهنی این احساس رو به تزریقت نسبت میدی پزشکت بدونه .

من این موضوع رو گفتم به دکتر، اما فقط خندید و گفت تا حالا که خودتو نکشتی!
به نظر من دوستان باید به این موضوع توجه کنن که من گفتم این فقط یک حسه.
که زمانی که ناراحت یا خوشحال میشدم وجود داشت.
ولی هیچوقت به این نرسید که بخوام خودمو بکشم!
وگرنه این 2 سال چطور زنده موندم؟!
گمانم دوستان خیلی بزرگش میکنن.
من شخصا به دلیل درد مداوم استخوانها دارو رو قطع کردم.
اگر مشکل خودکشی، حاد بود یا دکتر قطعش میکرد یا تا حالا جنازم پوسیده بود!
و اگر حس بدی بود که خودم اصرار میکردم دکتر قطعش کنه!
به نظرم خیلی جالب و سرگرم کننده بود!

چرا چیزی رو که در حد خودش وجود داره سعی میکنین بزرگتر یا کوچیکتر نشون بدین؟

RE: عوارض تزریق سینووکس - شیرین - 2013/09/21

بچه ها منم بعد سینووکس این حس رو دارم
همون لحظه که عصبی یا ناراحت میشم اولین چیزی که به ذهنم خطور میکنه خودکشیهDodgy
ولی فک کنم همش فکره و خیلی فاصله است تا عمل
ولی فکرش هم عذابم میدهangry2
بعد رفع شدن ناراحتی از خودم خجالت میکشمsad2

RE: عوارض تزریق سینووکس - y.saeedi - 2013/09/21

بچه ها این چیزایی که میگین توی کاتالوگ سینووکس نوشته توی کاتالوگ همه داروها نوشته. بازم نظرم اینه که یا با پزشک مطرح کنید یا زنگ بزنید از شرکت سیناژن بپرسید. حالا که داروی سینووکس ایرانیه باید از امکاناتش استفاده کنیم. از این همه پرستاری که گذاشتن واسه تزریق گرفته تا تلفن 24 ساعته و تلفن خود شرکتشونو غیره. من چند بار زنگ زدم و سوال خودم رو پرسیدم واقعا هم خوب و با حوصله جوابمو دادن.woman

RE: عوارض تزریق سینووکس - حامدی فر - 2013/09/21

دوستان عزیزم
امیدوارم همه ی شما سلامت باشید
اینکه جزء عوارض جانبی دارو در برشور آمده دلیلی ندارد که شما منتظر بروزش باشید. من قول می دهم اکثر کسانی که چنین حسی دارند اونهایی هستند که قسمت عوارض جانبی دارو رو با وسواس و دقت خوانده اند
این عارضه مختص سینووکس نیست و عارضه ی نادر و تیپ اینترفرون بتا هاست. لازم به ذکر است که مطالعات بالینی سینووکس نشان داده که این عارضه در مصرف کنندگان سینووکس خیلی نادر تر از بقیه اینترفرون هاست
البته یک مقدار فضای ناامیدی سالهای اخیر همه را به این فکرها می انداخت Sad
اما نکته ی مهم که همیشه هم تاکید کرده ام این است که شما یکی از مهمترین کمک هایتان به خودتان حتی مهم تر از مصرف دارو این است که به چیزهای خوب فکر کنید و به چیزهای بد اصلا فکر نکنید. هر مورد نگران کننده ای را با دکترتان مطرح کنید. بعد شما یک حس بد و گذرا که شاید به خیلی عوامل لحظه ای یا طولانی مدت ربط داشته باشه روی صفحه ی عمومی جایی می گذارید که برای خوانندگانش سم است؟!!!
در هر حال ما برای هر نوع کمک در خدمتیم اما هر عارضه ای اگر حس کردید شدید است را با پزشکتان مطرح منید و همیشه به او اعتماد داشته باشید

با آرزوی سلامتی