وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق (/Thread-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%82%D8%B1%D8%B5-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - zhilaps - 2013/09/20

من امشب اولین امپولمو زدم
الانم خیلی استخونام درد میکنه نمیدونم چرا.فقط یکساعت قبلش یه بروفن خوردم

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - neda.n - 2013/09/20

(2013/09/20, 04:11 AM)zhilaps نوشته است: من امشب اولین امپولمو زدم
الانم خیلی استخونام درد میکنه نمیدونم چرا.فقط یکساعت قبلش یه بروفن خوردم
چون تازه شروع کردین یه کم زمان میبره تا بدنتون به آمپول عادت کنه . یعنی اینکه استخون دردتون به حدی برسه که با مسکن به راحتی کنترل بشه . توصیه پزشک من برای اوایل آمپول یه مسکن یه ساعت قبل و یه مسکن یک ساعت و نیم بعد از تزریق بود . نگران نباشید ، خیلی زود بهش عادت می کنید .

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - successful - 2013/09/26

(2012/11/29, 10:55 PM)زهرا59 نوشته است: من كه يكسال و نيم ميشه كه تزريق ميكنم angry هر دفعه هم يه جور ميشم يه بار اصلاً هيچ نوع تب و لرزي ندارم يه بارم كه حالم خيلي بد ميشه كه با 3 تا 4 تا استامينوفن حالم به جا نميادconfused2

مثل خودمی.منم یه بار با ایبوپروفن هم تا 48 ساعت درد دارم وگاهی بدون مسکن هیچ دردی ندارم!

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - nahid - 2013/09/26

من یه استامینوفن 500 میخورم ، دفعه پیش دوساعت و نیم بعدش خوردم دیر شده بود، فرداشم سردرد داشتم.
به دکتر گفتم نمیخوام مسکن زیاد بخورم ،گفت خوب نصف استامینوفن 500 رو قبل از تزریق و نصفش رو مثلا 2 ساعت بعد از تزریق بخور ببین چی میشه ، این دفعه همین کارو کردم بهتر بود!agreement2

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - ghaside - 2013/09/26

یه سوال اگه بدن درد یا سر درد سراغمون نیاد یعنی دارو اثری رومون نداره و بی فایده ست؟ یعنی هیچ !!!!!!

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - nahid - 2013/09/26

نه ! واکنش بدن هر کسی با شخص دیگه متفاوته.
من سال اول و دوم تزریق بدن درد و سردرد نداشتم یا خیلی کم بود و مسکن هم نمی خوردم ولی قرص خواب یک چهارم میخوردم ، اما حالا اگه مسکن نخورم تا حدی بدن درد و سردرد دارم . ولی به نسبت بعضی ها خیلی کمتره.
یعنی این که بعضی ها میگن عادت میکنی و ... برای من برعکس بوده.

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - دوست - 2014/03/09

من قرص ازارام مصرف میکنم و هر 15 روز یه بار امبول بتامتازون میزنم .2سال بیش اولین حمله رو داشتم دیگه تکرار نشده میخواستم بدونم من کجای کارم احتمال داره بدتر شم ممنون

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - ورونیکا - 2014/03/26

نه عزیز بدتر نمیشی فقط در درجه اول تغذیه تو خیلی مراعات کن بعدشم سعی کن ریلکس باشی .اکثر اوقات چیزایی که باعث حمله میشه استرس/شوک/ترس .... و اینجور چیزاست

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - سالومه - 2014/03/26

بچه ها قرص های مسکن باعث پوکی استخوان میشه
من تو پنج سال اول تزریقاتم از قرص مسکن خیلی استفاده میکردم
ولی از تو بدنم سست شده بود بدنم جون نداشت
که دکتر گفت بخاطر مسکنایی هست که میخوری که باعث شده استخوانای بدنت پوک بشن
بعد از اون سعی کروم کمتر مسکن بخورم یه جوری شده بود دیگه برا تزریقاتم مسکن نمیخوردم فقط سعی میکردم با درد و تب و لرز کنار بیام و ندیدشون بگیرم
با صبر تونستم دیگه مسکن نخورم
اینارو گفتم که بگم سعی کنید خودتونو به مسکن عادت ندید

RE: زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق - Reza_N - 2015/03/05

من شش ماهی میشه که رسیژن میزنم
من مسکنُ مرتب استفاده میکنم [یک ساعت قبل تزریق]
ولی هنوز عوارض دارو اذیتم میکنه [خیلی کمتر شده اما همین کوچولوش هم حالمو میگیره]
حالا یه سوال داشتم :
از دوستان کسی هست که مدت زیادیِ تزریق انجام میده و عوارض دارو طوریه که مسکنُ قطع کرده ؟؟
یعنی امیدوار باشم که یه روزی مسکنُ قطع کنم ؟؟؟