وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
مشکلات بینایی و چشمی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: عوارض و علائم (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85)
+---- موضوع: مشکلات بینایی و چشمی (/Thread-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%DA%86%D8%B4%D9%85%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: مشکلات بینایی و چشمی - TootFarangi - 2012/06/25

دووووووووووووستان سلام

یک سوال فنی چند وقته ذهنم رو درگیر خودش کرده ...

من حدود 3 هفته یا کمتر یا بیشتره چشم چپم دقیقا گوشه سمت راستش ( یعنی نزدیک بینیم ) تاره یعنی شده مثل زمانی که حمله داریم ، ولی خوب این حمله نیست مطمئنم چون اصلا به هیچ عنوان درد نداره !!!
فقط این گوشه تار شده همش حس می کنم یک چیزی جلوشه هی تمیزش می کنم تمیز نمی شه confused
هرچی هم تو آینه معاینه اش کردم فایده نداشت ، چه کنم به نظر شما ؟
پاشم برم پیش دکی بگم به چشم حمله شده به فریاد برس ؟؟؟؟ :60:

می دونید اعصابم پاشیده به هم هی می خوام جلوم را نیگا کنم نصف دنیا تاره ، ینی همین 2 میلیمتر هم قاطی میکنه همه چیو همش فکر می کنم چشم کثیفه آخه !!!!! angry3

RE: مشکلات بینایی و چشمی - kaveh_plus - 2012/06/25

(2012/06/25, 12:06 PM)TootFarangi نوشته است: دووووووووووووستان سلام

یک سوال فنی چند وقته ذهنم رو درگیر خودش کرده ...

من حدود 3 هفته یا کمتر یا بیشتره چشم چپم دقیقا گوشه سمت راستش ( یعنی نزدیک بینیم ) تاره یعنی شده مثل زمانی که حمله داریم ، ولی خوب این حمله نیست مطمئنم چون اصلا به هیچ عنوان درد نداره !!!
فقط این گوشه تار شده همش حس می کنم یک چیزی جلوشه هی تمیزش می کنم تمیز نمی شه confused
هرچی هم تو آینه معاینه اش کردم فایده نداشت ، چه کنم به نظر شما ؟
پاشم برم پیش دکی بگم به چشم حمله شده به فریاد برس ؟؟؟؟ :60:

می دونید اعصابم پاشیده به هم هی می خوام جلوم را نیگا کنم نصف دنیا تاره ، ینی همین 2 میلیمتر هم قاطی میکنه همه چیو همش فکر می کنم چشم کثیفه آخه !!!!! angry3

سلام
به درد زیاد توجه نکن چون حتما نباید دردی وجود داشته باشه
من بارها چشمم تار شده ولی دردی نداشتم
فکر کنم به دکترت یه سر بزنی بد نباشه

مشکلات چشمی در ام اس - آزیتا - 2012/08/02

سلام دوستان عزیزم
دوستان من بیماریم سال 88 و با رفتن دید چشم چپم تشخیص داده شد
و از او زمان تا به امروز 2 حمله دیگه اونم به چشمم داشتم
و حمله هام به اعضای دیگه مثل دست و پا نبوده
متاسفانه باز مشکل چشم پیدا کردم و کورتون تزریق میکنمsad
خیلی نگرانم
به نظرتون توی 2 سال و 3 تا حمله به چشم خطرناک نیست؟؟؟
کور نمیشم؟؟؟؟rolleyes
ام اس باعث نابینایی نمیشه؟؟؟؟

RE: مشکلات بینایی و چشمی - unforgiven - 2012/09/03

سلام دوستان
دنبال کسی می گشتید که از ناحیه چشم راست مشکل داشته باشه بفرمایید در خدمتم .
4 و 5 ماهه که بیماریمو با 9 پلاک تشخیص دادند . فقط هم تاری دید و دوبینی راست دارم . دو بار هم کورتن دریافت کردم ولی هنوز به قوت خودش باقیه آخرین بار که کورتن دریافت کردم ماه پیش بود . شما نمی دونید تا کی باید صبر کنم . ؟ در ضمن 2 ماهه که سیناوکس می زنم . Huhangry3

RE: مشکلات بینایی و چشمی - simin - 2012/09/03

یکی بیاد منو از دست درد چشم راستم نجات بدهangry3............این لامصب یه درد منقطع داره(آخه میگن حمله اگه باشه باید بیش از 24 ساعت ادامه دار باشه)...من چشم راستم دردش میاد و میره برا خودش....قرمز هم شده....به قاعده یه کف دست چشمم درد میگیره...........ماه پیش به دکترم گفتم ...گفت احتمالا بخاطر گرماست...بعدم گاباپنتین داده که اصلا فایده نداشته تا حالا....
برم باز پیش دکترم؟ برم پیش یه چشم پزشک؟icon_cry

RE: مشکلات بینایی و چشمی - baran - 2012/09/04

به نظر من باتوجه به حالتایی که گفتید شما الان باید به چشم پزشک مراجعه کنید چون بعیده که از ام اس باشه بیشتر بخاطر فشار کاری روی چشمه اگه نمی تونید به موقع به چشمتون استراحت کافی بدید بهتره بانظر چشم پزشک از قطره هایی که برای این شرایط تجویز میشن استفاده کنید
(2012/08/02, 06:11 PM)آزیتا نوشته است: ام اس باعث نابینایی نمیشه؟؟؟؟
سلام عزیزم تاحالا حتی یک مورد هم گزارش نشده نگران نباش

RE: مشکلات بینایی و چشمی - ابراهیم - 2012/09/04

(2012/09/03, 06:36 PM)simin نوشته است: یکی بیاد منو از دست درد چشم راستم نجات بدهangry3............این لامصب یه درد منقطع داره(آخه میگن حمله اگه باشه باید بیش از 24 ساعت ادامه دار باشه)...من چشم راستم دردش میاد و میره برا خودش....قرمز هم شده....به قاعده یه کف دست چشمم درد میگیره...........ماه پیش به دکترم گفتم ...گفت احتمالا بخاطر گرماست...بعدم گاباپنتین داده که اصلا فایده نداشته تا حالا....
برم باز پیش دکترم؟ برم پیش یه چشم پزشک؟icon_cry
پیش یه نورولوژیست دیگه برو با اون هم صحبت کن مگه مطمئن شدی ربطی به ام اس نداره برو پیش چشم پزشک.

RE: مشکلات بینایی و چشمی - sara - 2012/09/05

حتما حتما قبل از هر کاری و هر فکری دوستای خوبم با دیدن یا حس کردن کوچکترین مشکلی سریع با دکترتون تماس بگیرین.

RE: مشکلات بینایی و چشمی - mehdernet2 - 2012/11/05

دوستان همسر من از چشم چپ دچار ديد در مه شده بود اگه درست تونسته باشم بگم.بدون دارو بعد 5 هفته خيلي بهتر شده اما هنوز به حالت اول برنگشته.ديد دو تاچشم با هم فرق مي كنه.دكترمونم از اول گفت چيز خاصي نيس و خودش برطرف مي شه.به نظرتون چقدر ديگه بايد منتظر بمونيم؟
نگران بر نگشتن ديدم

RE: مشکلات بینایی و چشمی - ابراهیم - 2012/11/05

آقا مهدی بر میگرده نگران نباش
فقط محیط رو آروم کن
نه محبت بیش از حد و نگران کننده
فقط محیط رو آروم کن
توکل به خدا