وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تغذیه و ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: تغذیه و ام اس (/Thread-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: امكان کاهش روند ام اس با طب سنتی و اصلاح تغذیه بیمار - ساغر - 2012/08/08

راستش دختر دايى من تو سوئد طب سنتى ميخونه وقتى در مورد بيماريم باش صحبت كردم نگفت كه درمان قطعى داره تنها چيزى كه بهم پيشنهاد داد ورزش و عصبى نشدن بود
گفت شنا برو يوگا كار كن و سعى كن فكر بيمارى رو از خودت دور كنىconfused2
اما خودم تا حدى رژيم غذايى رو در كنترل بيمارى سهيم ميدونم

RE: امكان کاهش روند ام اس با طب سنتی و اصلاح تغذیه بیمار - fireboud - 2012/08/08

بارها در این مورد تو سایت بحث و گفتگو شده با اندکی جستجو اطلاعات زیادی کسب می کنید
این جور اخبار تیغ دو لبه هست همون قدر که افراد رو امیدوار میکنه به خیلی بیشتر از اون هم میتونه آسیب به افراد برسونه اطلاع رسانی خوبه اما اول باید از صحت و میزان اثردهی خبر مطلع بود

RE: امكان کاهش روند ام اس با طب سنتی و اصلاح تغذیه بیمار - زهراجون - 2012/08/08

(2012/08/08, 03:20 PM)naazanin نوشته است: یك متخصص آسیب شناسی با بیان اینکه اگر حداکثر مدت دو سال از شروع بیماری ام اس گذشته باشد، امكان درمان قطعی به شرط رعایت کامل دستورات طب سنتی بسیار زیاد است، گفت: برای درمان بیماری ام اس ابتدا اصلاح تغذیه بیمار و در کنار آن استفاده از داروهای گیاهی و رژیم‌های تقویت عمومی و عرقیجات مفید لازم است.
آهان شاید نکته همین جاست
چون تغذیه رو من یکی که اثری نداشته
شاید به این خاطر که هنوز دو ساله نشدم
smilingangry2confused2evilgrin0039.gif

RE: بیماری ام اس با تغذیه صحیح قابل کنترل است - حسین ms - 2012/08/08

شاید چون رو من یکی که اثرگذاشته

نوشترو پاک نکنید آفرین

RE: بیماری ام اس با تغذیه صحیح قابل کنترل است - arezooo82 - 2012/08/08

تغذیه رو شرایط منم تاثیر خوبی داره.اما تو فصل گرما هیچ چیز نمیتونه جلوی این پلاکای لعنتی رو بگیره که فعال نشنConfused

RE: تغذیه و ام اس - spring - 2012/09/20

مطمئن باشید اگه مشروبات الکلی برای ام اس خوب بود کشورهای دیگه الان دیگه هیچ کسی ام اس نداشت .مواد اسیدی مثل آبلیمو و........... هم برای ام اس ضرر داره غذای طبیعی مثل خوراک با گوشت بوقلمون وغذاهای ساده مثل آش سوپ میتونه کمک کنه میوه وسبزیجات تازه rolleyes

RE: تغذیه و ام اس - roohi - 2012/09/24

[color=#FF0000][size=x-large]سلام ما اخر نفهمیدیم که برای ما قهوه خوب هست یانهSmile (52)Smile (52)
یه سوال شما هم مچ باتون درد میگیره؟sadچیکار می کنیدangry3angry3

RE: تغذیه و ام اس - برگ 7 - 2012/09/24

[color=#483D8B][size=large]بچه ها من علی رغم غذا خوردن متعادل باز هم اضافه وزن دارم البته تحرک زیاد نمی تونم داشته باشم چون راه رفتن بی وقفه خستم می کنه و لازمه که هر پنج دقیقه که راه میرم استراحت کنم ولی در روز در حدی که زیاد خسته نشم نرمش و کمی ورزش انجام میدم اگه کسی مثل من اضافه وزن داره آیا علتش رو می دونه ؟ برای اینکه ورزنتون زیاد نشه چیکار میکنید؟ ConfusedconfusedBlush

RE: تغذیه و ام اس - شفا یافته - 2012/09/25

(2012/09/24, 05:25 PM)mitsetareh@yahoo.com نوشته است: [color=#483D8B][size=large]بچه ها من علی رغم غذا خوردن متعادل باز هم اضافه وزن دارم البته تحرک زیاد نمی تونم داشته باشم چون راه رفتن بی وقفه خستم می کنه و لازمه که هر پنج دقیقه که راه میرم استراحت کنم ولی در روز در حدی که زیاد خسته نشم نرمش و کمی ورزش انجام میدم اگه کسی مثل من اضافه وزن داره آیا علتش رو می دونه ؟ برای اینکه ورزنتون زیاد نشه چیکار میکنید؟ ConfusedconfusedBlush

دوست خوبم، باید مشکلات را دسته بندی و برای مبارزه باهاشون اولویت بندی کرد. درجه اول به سلامتی اهمیت بدید و وقتی اونو بدست بیارید اضافه وزن مشکل حادی نیست.
من اولش خیلی لاغر شدم و چون عضلاتم به شدت تحلیل رفته بودند، برای ترمیم عضلاتم ماساژی را با یک روغن شروع کردم که باعث شد 15کیلو چاق بشم. که بعد از چندکیلو چاق شدن داشتم از ادامه این درمان منصرف میشدم که مامانم همین صحبتهای بالا را بهم گفت و من بیخیال چاقی شدم.
عضلاتم ترمیم شد و وقتی که کمی راه افتادم روی اضافه وزنم کار کردم. مدتی شام نخوردم و حجم غذام را کم کردم که از لحاظ وزنی به وزن ایده آلم رسیدم.

پس بهش فکر نکن و روی سلامتیت تمرکز کن. حاشیه ها خودشون درست میشند.icon_biggrin

RE: تغذیه و ام اس - ghaside - 2012/10/25

اتفاقا دوست من روی وزنتم متمرکز شو که چاقی دشمن ماهاست اگه از ذرت بو داده و هویج و کلم بروکلی و میوه ها کمک بگیری باور کن که کمکت میکنن سخته ولی اگه ب فکر سلامتیت باشی خوبه . از میوه های نارنجی رنگ از جمله خرمالو و.... هویج و نوشیدنیهایی نطیز دم کرده زعفران فوقالعاده هست میتونی تو گوگل سرچ کنی و ببینی که زعفران دوای درد ماها محسوب میشه .ژله هم میتونه تو میان وعده استفاده شه.از شنا غافل نشو ک معجزه بوده واسه تحرک داشتن من