وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: خدمات رفاهی (https://mscenter.ir/Forum-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%87%DB%8C)
+--- موضوع: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند (/Thread-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - شهرزاد - 2013/12/03

این هم یک خبر از یکی از بهزیستی های تهران به تشکیل پرونده ام اس :

من رفتم و پیگیر شدم فقط میتونم بگم

همه چیز دروغه و هیچ سندیتی ندارد

مراحل تشکیل پرونده ام اس در بهزیستی تهران :

ابتدا میرید خیابان مولوی کوچه آتش نشانی روبروی پارچه فروشان بهزیستی مولائی پور(فکر کنم)

وارد که شدید میرید پیش خانم همتی برای تشکیل پرونده نوبت میگیرید صبر میکنید تا صداتون کنه

میرید بعدش اتاق 101 اونجا کارت ملی و نامه و یا هرچی که شما رو به بهزیستی کشونده میبینن

بعدش یه ورق از مشخصات شما پر میکنن و شماره میفرستند صندوق انتهای سالن دست راست

اونجا ازتون 1000 تومان میگیرند و می فرستتون ارزیابی

در ارزیابی عمرا به آنچه میخواهید میرسید

دو تا دکتر نشستند که هر ایرادی که شما داشته باشید یا میگه عادیه یا میگه نمیتونه جز درصد باشه و شما رو

معمولی و بدون درصد اعلام میکنن و میفرستن بیرون ....

بعد میرید اتاق 101 و اونا میگن به سلامت ...

اگر زیاد اسرار کنید میگه برید در این تاریخ بیا واسه کمسیون پزشکی که 4 تا دکتر داره ....

این به کنار .....

تازه میگه اگر درصد گرفتی و کمسیون پزشکی شماها ( ام اس ) را تائید کردند که معلولیت دارید حالا هرجا میتونید

پرونده تشکیل بدید

وگرنه نه ............

این بود پروسه بهزیستی و ام اس

شماره تماس بهزیستی 02166702001 الی 9

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - saba. - 2013/12/03

منم خیلی وقت پیش رفتم بهزیستی حتی دکتری هم نیومد منو معاینه کنه فقط گفتن چون معلولیت جسمی نداری نمیتونی عضو بهزیستی بشی و ردم کردنangry3angry

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - aztab - 2013/12/14

(2013/12/03, 12:04 PM)saba. نوشته است: منم خیلی وقت پیش رفتم بهزیستی حتی دکتری هم نیومد منو معاینه کنه فقط گفتن چون معلولیت جسمی نداری نمیتونی عضو بهزیستی بشی و ردم کردنangry3angry

خوب اگه دوس داری عضو بشی کاری نداره کمسیون که رفتی پات را الکی بکش بگو زود تمام کنید نمی تونم زیاد بیستم تمام شه بره سر کار خودش

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - alireza1111 - 2013/12/17

(2013/12/14, 08:32 PM)aztab نوشته است:
(2013/12/03, 12:04 PM)saba. نوشته است: منم خیلی وقت پیش رفتم بهزیستی حتی دکتری هم نیومد منو معاینه کنه فقط گفتن چون معلولیت جسمی نداری نمیتونی عضو بهزیستی بشی و ردم کردنangry3angry

خوب اگه دوس داری عضو بشی کاری نداره کمسیون که رفتی پات را الکی بکش بگو زود تمام کنید نمی تونم زیاد بیستم تمام شه بره سر کار خودش

این تا حدودی قابل پیش بینی بود برای من. هر چند برام جالبه بدونم آیا اونا درجه معلولیت رو فقط باداشتن ویلچر و عصا تشخیص میدن؟ مثلا من که هیچکدوم رو ندارم پذیرش نمیکنن؟ دکترم میگه وقتی معاینه ام میکنه میفهمه که من ام اس دارم. لابد اون دکترایی هم که تو بهزیستی نشستن همین تشخیص رو میدن نه؟ اگه اینطور باشه درجه ناتوانی باید تعلق بگیره. Huh

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - paeazan - 2013/12/17

باید قبول کنن طبق گفته های رئیس سازمان بهزیستی اما این کارمندها خیلی سنگ میندازن جلو پای طرف تا شاید قبول کنن.میگن باید طرف معلولیت جسمی داشته باشه..
امکانات خاصی هم برای اونی که عضو هست ندارن.اونایی که عضون میدونن.آواز دهل شنیدن از دور خوش است
اگه عضوتون نکردن ناراحت نباشین Smile (52)

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - marjanr - 2014/02/04

(2011/02/26, 11:58 AM)MAHDI نوشته است: حسين جان گرچه دوست ندارم لفظ معلوليت بكار برده بشه اما از اونجا كه ممكنه يه سري تسهيلات برا بيماران قائل بشن خوبه. اگه آدرس مراكز سازمان رو كه پذيرش انجام مي دن هم بذاري خوبه

نگران نباشید کارت معلولیت میدن اما اگر خفیف باشه هیچ انکانی بهتون تعلق نمیگیرهevilgrin0039.gif

(2011/02/28, 08:59 PM)h.kakavand نوشته است:
(2011/02/28, 04:01 PM)محمود نوشته است: سلام آقاي كاكاوند از اطلاعات و راهنماييهات ممنون
اتفاقاً اگه قبول كنن بد نيست كه عضو بهزيستي بشيم. شايد ماهم از تسهيلاتشون استفاده كنيم.
به هر حال از اينكه اين موضوع رو مطرح كردي خيلي ممنونم.
ولي اين مورد رو متوجه نشدم بايد به كدوم سازمان مراجعه كنيم؟

با سلام
من می گویم قبول می کنند و من هم این کارها را کرده ام ، بعداً شما می گویید اگه قبول کنند خوبه
به نزدیکترین شعبه سازمان بهزیستی ، به منزلتان مراجعه کرده و تمامی مراحل بالا را که گفتم اجرا کنید
(2011/02/28, 02:39 PM)Milo نوشته است: من رفتم انجمن ام اس مشهد پرسیدم گفتن به من کارت نمی دن اصلا برم بهزیستی ضایم می کنن laughing3 گفتن به من نرم دنبالش بهتره چون اصلا مشکل حرکتی از اول نداشتم و فقط دو دفعه پالس کورتون داشتم که هیچ دفعه اش بستری نشدم confused2 بیماریم هم از چشم شروع شد که الآن هم تقریبا خوبه و میشه گفت یک حالت خفیف از تاری داره که با استرس زیاد میشه و باز خوب میشه icon_cry فکر نمی کنم sara.161 جان که به کسانی که بیماری بسیار خفیف دارن تسهیلاتی بدن.
بازم از جناب ho.kakavand متشکر میشم که توضیح بدن اصلا به من و امثال من تعلق میگیره ؟ confused2

سلام
بابا شما چرا اینقدر اذیت می کنید اولاً شما بروید ، بعداً بگید که نمی شه
تازه من هر چی را که گفتم عین قانون است. اگر شما نتوانی حقت را بگیری مشکل شماست ، نه قانون . همه بچه هایی که من را دیده اند می داند که من هیچ مشکل حرکتی ندارم. به شما توصیه می کنم که بروید و با قدرت و امید پیگیری کنید چون شما هم می توانید بابت چشمهایتان درصد بگیرید و هم بابت جسمی حرکتی حداقلش این است که خفیف می گیرید . آن هم از هیچ چیز که بهتر است و شما می توانید از بیمه تکمیلی و بنزین و 50% تخفیف بلیط هواپیما و قطار و ... استفاده کنید
(2011/02/27, 11:47 PM)sara.161 نوشته است: سلام
منظورتون از معلولیت چیه دقیقا؟
شامل اونایی میشه که اصلا مشکل حرکتی ندارن؟وفقط اسم یه ام اسی روشونه؟
مزایای دیگه ی بهزیستی چیه؟

با سلام
بله شامل کسانی که مشکل ظاهری در راه رفتن ندارند هم می شود ، فقط کافی است که شما ام اس داشته باشید تا طبق نظر دکتر و ام آر ای تان و ... به شما درصد بدهند.
خفیف ، متوسط ، شدید ، خیلی شدید درصدهای سازمان بهزیستی می باشد

سلام من کارت گرفتم شدت معلولیت رو با کلی منت بمن خفیف دادن که شامل هیچ امکاناتی نمیشه! مثل شهریه دانشگاه و... اگر از نظر ظاهری مشکلی ندارید بیخودی وقتتونو تلف نکنید
اینا متوجه نیستن بیمار ام لس هرروز یه حال داره اگر روز معاینه بهزیستی بهترین حال رو داشته باشی مثل من خوب بدشانسی میارینSmile

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - N30 - 2014/02/12

باسلام و تشکر از راهنماییهای خوبتان
آیا برای ارایه دادن مدارک پزشکی باید آزمایشات و ام آر آی جدید داشته باشیم؟

مبتوان از داروعایی مپکه گرفته ام گزارش داشته باشم - کمنتا - 2014/09/25

مبتوان از داروعایی مپکه گرفته ام گزارش داشته باشم

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - محسن گرامي - 2014/09/25

منم سلام
مشناسم كسي رو كه دوتا مغازه توي بازار كفش تهران داره و ماهيانه 600 هزار تومان از بهزيستي حقوق ميگيره تازه حالشم از من 100 برابر بهتره
بايد حتما" پارتي داشته باشي
اونم پارتيش آبجيشه
مملكتيه ما داريم

RE: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - kohedard - 2014/09/28

(2014/02/04, 10:50 AM)marjanr نوشته است:
(2011/02/26, 11:58 AM)MAHDI نوشته است: حسين جان گرچه دوست ندارم لفظ معلوليت بكار برده بشه اما از اونجا كه ممكنه يه سري تسهيلات برا بيماران قائل بشن خوبه. اگه آدرس مراكز سازمان رو كه پذيرش انجام مي دن هم بذاري خوبه

نگران نباشید کارت معلولیت میدن اما اگر خفیف باشه هیچ انکانی بهتون تعلق نمیگیرهevilgrin0039.gif

(2011/02/28, 08:59 PM)h.kakavand نوشته است:
(2011/02/28, 04:01 PM)محمود نوشته است: سلام آقاي كاكاوند از اطلاعات و راهنماييهات ممنون
اتفاقاً اگه قبول كنن بد نيست كه عضو بهزيستي بشيم. شايد ماهم از تسهيلاتشون استفاده كنيم.
به هر حال از اينكه اين موضوع رو مطرح كردي خيلي ممنونم.
ولي اين مورد رو متوجه نشدم بايد به كدوم سازمان مراجعه كنيم؟

با سلام
من می گویم قبول می کنند و من هم این کارها را کرده ام ، بعداً شما می گویید اگه قبول کنند خوبه
به نزدیکترین شعبه سازمان بهزیستی ، به منزلتان مراجعه کرده و تمامی مراحل بالا را که گفتم اجرا کنید
(2011/02/28, 02:39 PM)Milo نوشته است: من رفتم انجمن ام اس مشهد پرسیدم گفتن به من کارت نمی دن اصلا برم بهزیستی ضایم می کنن laughing3 گفتن به من نرم دنبالش بهتره چون اصلا مشکل حرکتی از اول نداشتم و فقط دو دفعه پالس کورتون داشتم که هیچ دفعه اش بستری نشدم confused2 بیماریم هم از چشم شروع شد که الآن هم تقریبا خوبه و میشه گفت یک حالت خفیف از تاری داره که با استرس زیاد میشه و باز خوب میشه icon_cry فکر نمی کنم sara.161 جان که به کسانی که بیماری بسیار خفیف دارن تسهیلاتی بدن.
بازم از جناب ho.kakavand متشکر میشم که توضیح بدن اصلا به من و امثال من تعلق میگیره ؟ confused2

سلام
بابا شما چرا اینقدر اذیت می کنید اولاً شما بروید ، بعداً بگید که نمی شه
تازه من هر چی را که گفتم عین قانون است. اگر شما نتوانی حقت را بگیری مشکل شماست ، نه قانون . همه بچه هایی که من را دیده اند می داند که من هیچ مشکل حرکتی ندارم. به شما توصیه می کنم که بروید و با قدرت و امید پیگیری کنید چون شما هم می توانید بابت چشمهایتان درصد بگیرید و هم بابت جسمی حرکتی حداقلش این است که خفیف می گیرید . آن هم از هیچ چیز که بهتر است و شما می توانید از بیمه تکمیلی و بنزین و 50% تخفیف بلیط هواپیما و قطار و ... استفاده کنید
(2011/02/27, 11:47 PM)sara.161 نوشته است: سلام
منظورتون از معلولیت چیه دقیقا؟
شامل اونایی میشه که اصلا مشکل حرکتی ندارن؟وفقط اسم یه ام اسی روشونه؟
مزایای دیگه ی بهزیستی چیه؟

با سلام
بله شامل کسانی که مشکل ظاهری در راه رفتن ندارند هم می شود ، فقط کافی است که شما ام اس داشته باشید تا طبق نظر دکتر و ام آر ای تان و ... به شما درصد بدهند.
خفیف ، متوسط ، شدید ، خیلی شدید درصدهای سازمان بهزیستی می باشد

سلام من کارت گرفتم شدت معلولیت رو با کلی منت بمن خفیف دادن که شامل هیچ امکاناتی نمیشه! مثل شهریه دانشگاه و... اگر از نظر ظاهری مشکلی ندارید بیخودی وقتتونو تلف نکنید
اینا متوجه نیستن بیمار ام لس هرروز یه حال داره اگر روز معاینه بهزیستی بهترین حال رو داشته باشی مثل من خوب بدشانسی میارینSmile
منم برا شهریه دانشگاه رفتم بهم گفتن اولا باید عضو بهزیستی بشی منم گفتم شرایط عضویت چیه گفتن اول در کمیسیون باید مورد تاید بشی بعدا ادرس منزلتونو بدید تا برا تحقیق خوانواد شما مامور بفرستیم از وضعیت خانوادگیتون تحقیق کنن تا بتونیم کمک کنیم
جالب اینجاست که من خودم از فامیلای درجه یک خودمم ام اس رو مخفی کردم حالا باید این اقایون بیان از درو همسایه وضعیت منو بپرسن تا تمام دنیا بدونن چه خبره confused
اگه کسی اشنا نداره نره دنبال بهزیست چون خودش پشیمون میشه از کارهای مسخرشونangry2