وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: خدمات رفاهی (https://mscenter.ir/Forum-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%87%DB%8C)
+--- موضوع: بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند (/Thread-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند - h.kakavand - 2011/02/26

با سلام

افرادی که به بیماری ام اس مبتلا هستند جزء معلولین تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار می گیرند.
نوع معلولیت جسمی - حرکتی نام دارد. با درجه خفیف - متوسط - شدید - خیلی شدید تحت حمایت سازمان بهزیستی قرار می گیرند.
حقوق - بیمه خدمات درمانی - بیمه تکمیلی - مسکن - امکان تحصیل - کمک هزینه تحصیل - کمک هزینه ازدواج - وام قرض الحسنه - استخدام - معافیت سربازی - کسری مالیات - امکانات پزشکی - تخفیف در بلیط هواپیما و قطار - و ... مجموعاً سازمان بهزیستی 113 نوع خدمات به اعضاء خود نسبت به احتیاجات و درخواست آن فرد می دهد.

RE: بیماری ام اس جز معلولین محسوب می گردند و می توانند عضو بهزیستی ش - fireboud - 2011/02/26

سلام آقای کاکاوند ممنون از اطلاعاتی که در اختیار میگذارید
1. جهت اقدام باید مستقیما به بهزیستی مراجعه کنیم (یا اینکه باید انجمن ام اس معرفی کنه)
2. چه مدارکی نیاز هست؟

RE: بیماری ام اس جز معلولین محسوب می گردند و می توانند عضو بهزیستی ش - h.kakavand - 2011/02/26

(2011/02/26, 03:46 AM)fireboud نوشته است: سلام آقای کاکاوند ممنون از اطلاعاتی که در اختیار میگذارید
1. جهت اقدام باید مستقیما به بهزیستی مراجعه کنیم (یا اینکه باید انجمن ام اس معرفی کنه)
2. چه مدارکی نیاز هست؟

سلام
باید با مدارک کامل پزشکی به شعبه سازمان که در محدوده محل زندگیتان هست ، مراجعه کنید.
در آنجا پس مراجعه به پذیرش به اتاق دکتر سازمان معرفی می شوید و پس معاینه دکتر و دیدن مدارک پزشکیتان که مهم ترین آن ریپورت ام آر ای است ، درصد معلویت شما تعیین و دوباره به پذیرش معرفی می شوید و در پذیرش از شما می خواند که مدارک موردنیاز را که لیست آن را در اختیارتان قرار می دهند ، بیاورید.

در صورت داشتن سوال در خدمت هستم.

RE: بیماران ام اس جز معلولین می باشند و می توانند عضو بهزیستی شوند - MAHDI - 2011/02/26

حسين جان گرچه دوست ندارم لفظ معلوليت بكار برده بشه اما از اونجا كه ممكنه يه سري تسهيلات برا بيماران قائل بشن خوبه. اگه آدرس مراكز سازمان رو كه پذيرش انجام مي دن هم بذاري خوبه

RE: بیماران ام اس جز معلولین می باشند و می توانند عضو بهزیستی شوند - آرش ارشک - 2011/02/27

سلام جناب کاکاوند
من 2 سال پیش به اونجا مراجعه کردم (من خودم دوران سزبازیم رو امریه اونجا بودم) پرونده اولیه تشکیل شد روز کمسیون که تشکیل شد من معاینه شدم به من بشین پا شو دادند اون موقع وضعیتم خوب بود گفتن برو از کارافتادگی بگیر یعنی حوزه اجتماعی بهزیستی مراجعه کن اونجا معطل بوروکراسی اداری شدم دیگه انجام نشد.1 سال پیش دوباره مراجعه کردم معاونت توانبخشی گفت که باید کمیته امداد بری اونجا بودجه برای بیماران خاص تخصیص یافته که من خودم پیگیری کمیته امداد رو نکردم .
سوال :شما بر چه اساس ومدرکی این رو می فرمایید کدام قانون وتبصره؟با تشکر

RE: بیماران ام اس جز معلولین می باشند و می توانند عضو بهزیستی شوند - h.kakavand - 2011/02/27

(2011/02/27, 12:47 AM)آرش ارشک نوشته است: سلام جناب کاکاوند
من 2 سال پیش به اونجا مراجعه کردم (من خودم دوران سزبازیم رو امریه اونجا بودم) پرونده اولیه تشکیل شد روز کمسیون که تشکیل شد من معاینه شدم به من بشین پا شو دادند اون موقع وضعیتم خوب بود گفتن برو از کارافتادگی بگیر یعنی حوزه اجتماعی بهزیستی مراجعه کن اونجا معطل بوروکراسی اداری شدم دیگه انجام نشد.1 سال پیش دوباره مراجعه کردم معاونت توانبخشی گفت که باید کمیته امداد بری اونجا بودجه برای بیماران خاص تخصیص یافته که من خودم پیگیری کمیته امداد رو نکردم .
سوال :شما بر چه اساس ومدرکی این رو می فرمایید کدام قانون وتبصره؟با تشکر

آرش جان و تمامی دوستان
با سلام
مطلبی که در پایین می خوانید تمام مراحلی هست که خودم مو به مو انجام دادم و به عضویت سازمان بهزیستی با شدت معلولیت شدید پذیرفته شدم.

من با مدارک کامل پزشکی شامل آزمایشات ، ام آر ای هایم ، مدارک بستری شدن در بیمارستان ، تست بینایی و ... به شعبه سازمان که در محدوده محل زندگی ام بود ، رفتم.
در آنجا پس مراجعه به پذیرش به اتاق دکتر سازمان معرفی شدم و دکتر بعد از پرسیدن علائم بیماری و معاینه و دیدن مدارک درمانی ام که مهم ترین آن ریپورت ام آر ای است ، نوع معلولیت من را حسی حرکتی با درصد معلولیت متوسط تعیین کرد و برای من یک تست بینایی نوشت که در تست بینایی هم درصد خفیف گرفتم و مجموع معلولیت حسی حرکتی که متوسط بود و بینایی که خفیف بود شد شدید و پس از تایید دکتر دوباره به پذیرش معرفی شدم و در پذیرش از من خواستن که مدارک موردنیاز (کپی شناسنامه، کارت ملی ، عکس ، افتتاح حساب بانکی و ... ) را که لیست آن را در اختیارم قرار دادن را ، بیاورم.
من بعد از کامل کردن مدارکم به دفتر پذیرش شعبه مراجعه کردم و پس از تحویل دادن مدارک درخواستی شان ، برایم پرونده تشکیل دادن و من را به مددکاری معرفی کردن.
مددکار بعد از گرفتن پرونده و پرسیدن چند سوال و تکمیل چند فرم و ثبت نام بنده برای بیمه تکمیلی به من گفتن که برو اردیبهشت 90 بیا و کارتت را بگیر.

بدیوسیله و پس از طی مراحل فوق الذکر به عضویت بهزیستی در آمدم.

RE: بیماران ام اس جز معلولین می باشند و می توانند عضو بهزیستی شوند - paeeze - 2011/02/27

سلام
منظورتون از معلولیت چیه دقیقا؟
شامل اونایی میشه که اصلا مشکل حرکتی ندارن؟وفقط اسم یه ام اسی روشونه؟
مزایای دیگه ی بهزیستی چیه؟

RE: بیماران ام اس جز معلولین می باشند و می توانند عضو بهزیستی شوند - TootFarangi - 2011/02/28

من رفتم انجمن ام اس مشهد پرسیدم گفتن به من کارت نمی دن اصلا برم بهزیستی ضایم می کنن laughing3 گفتن به من نرم دنبالش بهتره چون اصلا مشکل حرکتی از اول نداشتم و فقط دو دفعه پالس کورتون داشتم که هیچ دفعه اش بستری نشدم confused2 بیماریم هم از چشم شروع شد که الآن هم تقریبا خوبه و میشه گفت یک حالت خفیف از تاری داره که با استرس زیاد میشه و باز خوب میشه icon_cry فکر نمی کنم sara.161 جان که به کسانی که بیماری بسیار خفیف دارن تسهیلاتی بدن.
بازم از جناب ho.kakavand متشکر میشم که توضیح بدن اصلا به من و امثال من تعلق میگیره ؟ confused2

RE: بیماران ام اس جز معلولین می باشند و می توانند عضو بهزیستی شوند - محمود - 2011/02/28

سلام آقاي كاكاوند از اطلاعات و راهنماييهات ممنون
اتفاقاً اگه قبول كنن بد نيست كه عضو بهزيستي بشيم. شايد ماهم از تسهيلاتشون استفاده كنيم.
به هر حال از اينكه اين موضوع رو مطرح كردي خيلي ممنونم.
ولي اين مورد رو متوجه نشدم بايد به كدوم سازمان مراجعه كنيم؟

RE: بیماران ام اس جز معلولین می باشند و می توانند عضو بهزیستی شوند - h.kakavand - 2011/02/28

(2011/02/28, 04:01 PM)محمود نوشته است: سلام آقاي كاكاوند از اطلاعات و راهنماييهات ممنون
اتفاقاً اگه قبول كنن بد نيست كه عضو بهزيستي بشيم. شايد ماهم از تسهيلاتشون استفاده كنيم.
به هر حال از اينكه اين موضوع رو مطرح كردي خيلي ممنونم.
ولي اين مورد رو متوجه نشدم بايد به كدوم سازمان مراجعه كنيم؟

با سلام
من می گویم قبول می کنند و من هم این کارها را کرده ام ، بعداً شما می گویید اگه قبول کنند خوبه
به نزدیکترین شعبه سازمان بهزیستی ، به منزلتان مراجعه کرده و تمامی مراحل بالا را که گفتم اجرا کنید
(2011/02/28, 02:39 PM)Milo نوشته است: من رفتم انجمن ام اس مشهد پرسیدم گفتن به من کارت نمی دن اصلا برم بهزیستی ضایم می کنن laughing3 گفتن به من نرم دنبالش بهتره چون اصلا مشکل حرکتی از اول نداشتم و فقط دو دفعه پالس کورتون داشتم که هیچ دفعه اش بستری نشدم confused2 بیماریم هم از چشم شروع شد که الآن هم تقریبا خوبه و میشه گفت یک حالت خفیف از تاری داره که با استرس زیاد میشه و باز خوب میشه icon_cry فکر نمی کنم sara.161 جان که به کسانی که بیماری بسیار خفیف دارن تسهیلاتی بدن.
بازم از جناب ho.kakavand متشکر میشم که توضیح بدن اصلا به من و امثال من تعلق میگیره ؟ confused2

سلام
بابا شما چرا اینقدر اذیت می کنید اولاً شما بروید ، بعداً بگید که نمی شه
تازه من هر چی را که گفتم عین قانون است. اگر شما نتوانی حقت را بگیری مشکل شماست ، نه قانون . همه بچه هایی که من را دیده اند می داند که من هیچ مشکل حرکتی ندارم. به شما توصیه می کنم که بروید و با قدرت و امید پیگیری کنید چون شما هم می توانید بابت چشمهایتان درصد بگیرید و هم بابت جسمی حرکتی حداقلش این است که خفیف می گیرید . آن هم از هیچ چیز که بهتر است و شما می توانید از بیمه تکمیلی و بنزین و 50% تخفیف بلیط هواپیما و قطار و ... استفاده کنید
(2011/02/27, 11:47 PM)sara.161 نوشته است: سلام
منظورتون از معلولیت چیه دقیقا؟
شامل اونایی میشه که اصلا مشکل حرکتی ندارن؟وفقط اسم یه ام اسی روشونه؟
مزایای دیگه ی بهزیستی چیه؟

با سلام
بله شامل کسانی که مشکل ظاهری در راه رفتن ندارند هم می شود ، فقط کافی است که شما ام اس داشته باشید تا طبق نظر دکتر و ام آر ای تان و ... به شما درصد بدهند.
خفیف ، متوسط ، شدید ، خیلی شدید درصدهای سازمان بهزیستی می باشد