وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: خدمات رفاهی (https://mscenter.ir/Forum-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%87%DB%8C)
+--- موضوع: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - earth - 2011/03/28

اول سلام
دوم اينكه حالا به يه كسي مثل من هم تعلق مي گيره؟ اگه آره يعني سي روز حقوق رو مي دن يا به تعداد سنوات سابقه روزها محاسبه مي شه؟

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - h.kakavand - 2011/03/28

(2011/03/28, 12:04 AM)earth نوشته است: اول سلام
دوم اينكه حالا به يه كسي مثل من هم تعلق مي گيره؟ اگه آره يعني سي روز حقوق رو مي دن يا به تعداد سنوات سابقه روزها محاسبه مي شه؟

اول : علیک سلام
دوم : شما خوبید؟ مشکلات حل شد؟
سوم : تمام شرایطی که شما عنوان کردید در از کارافتادگی تاثیر مستقیم دارد

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - earth - 2011/03/28

خوبم ممنون.
مشكلات هيچوقت حل نمي شن فقط عوض مي شن جاشون رو باهم عوض مي كنند. ممنون مي شم اگه صريح بدونم يعني من بعد از اتمام بيمه بيكاري مي تونم همچنان حقوق داشته باشم چون در مورد بيمه درمان مي تونم تحت پوشش بيمه پدرم قرار بگيرم و نگراني نيست. اما داشتن يه حقوق مهمه اونم بعد از اتمام دوره بيمه بيكاري. البته مبلغش هم مهمه درسته كه من آدم قانعي هستم ولي بايد حداقل به قسطهام برسه.

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - nahid - 2011/06/18

سلام
میخوام بدونم که آقای کاکاوند که کمیسیون پزشکی داشتن اواخر اسفند نتیجش چی شد ؟

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - havaars - 2011/06/18

من بیمه خدمات درمانی هستم. از طرف دانشگاه بهم گفتند باید 8 ماه مرخصی استعلاجی ببرم. بعد از چهارماه حکم جدید دادند بر این مبنا که بیماری من صعب‌العلاجه، بعدد از هشت ماه نامه‌ام رفت کمیسیون تهران. برای تأیید مرخصی‌ها هم می‌رفتم کمیسیون.
ولی یادم هست یکی از دکترهامون که یک زمانی در وزارت بهداشت بود به من گفت با بیماری ام.اس می‌شود به راحتی ازکارافتادگی گرفت. من آن موقع اتاق عمل بودم هنوز و وضعیتم خیلی بهتر از الآن بود.
اینطور که شنیدم یک پایان کار می‌دهند که اینطوری محاسبه می‌شود: سال‌های خدمت×متوسط حقوق سه سال آخر
حقوق را هم گویا بر اساس سال‌های خدمت محاسبه می‌کنند. یعنی یکی از دوستانم که بعلت سرطان سینه از کار افتاده شد، چون بیست سال سابقه داشت، حقوق بیست روز را بهش می‌دهند. ولی همان دکتری که گفتم می‌گفت به ام.اسی‌ها حقوق کامل می‌دهند.

من الآن در ماه هشتم مرخصی هستم و فعلاً خبری از جواب کمیسیون نرسیده. البته من 12 سال سابقه کار دارم. اگر جواب رسید، میام اینجا می‌گم چی شد.

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - paeeze - 2011/06/18

سوسن جون ماشالا چه سابقه ی کاری داریااااا!

اون موقع های شما کار فراوون بود الان من بخوام برم سر یه کار نصفه نیمه فکر کنم 25 سالم بشه تازه دیگه استخدام ندارن قراردادی.....

آقای کاکاوند دقیق میشه بگید من اطلاعات لازم رو (برای اینکه ام اسی بودن چقدر تو شهریه دانشگاه تاثیر داره )چطوری بدست بیارم؟

هیچ کجا نیست!

اینکه مهمه آزاد باشه یا شبانه؟ارشد و کارشناسی داره؟ نداره؟

کلا اینا رو هر کی میدونه لطفا جواب بده چون این روزا نیاز دارم
مرسی بچه هاlove51

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - shahryar_eng - 2011/06/30

سلام دوستان عزيز،
من يراي از كار افتادگي اقدام كردم و طبق روال مربوطه كمسيون پزشكي از طرف سازمان تامين اجتماعي تشكيل شد و پزشكان حاضر در اون كمسيون با ديدن سوابق پزشكي و MRI و وضعيت ظاهري من كه با عصا و بسختي هم راه ميرم منو از كار افتاده كلي تشخيص دادند و الان پرونده من داره ترتيبات حقوقي خودش رو طي ميكنه،
شعبه اي كه بيمه من داره از اونجا رد ميشه گير داد به اينكه مبناي محاسبه معدل حقوقي تو وقتيه كه بيماري تو شروع شده يعني بطور رسمي 11 سال پيش شروع بيماري تو بوده و هرچه قدر كه در 11 سال پيش حقوق ميگرفتي ميشه حقوق بازنشستگي از كار افتادگي تو و از اين گير دادن هاي اداري،
با توجه به اينكه خيلي در اينترنت و سايتها چرخ ميزنم، تونستم بخشنامه اي رو از خود سايت تامين اجتماعي پيدا كنم كه صراحتآ ميگه مبناي حقوقي از كار افتادگان از وقتي محاسبه ميشه كه بيمار از كار افتاده است نه از وقت شروع بيماري (از اين كشفم خيلي خوشحالم)
شماره و تاريخ اين بخشنامه رو اينجا مينويسم شايد كمكي براي ديگر دوستان نازنينم باشه

شماره 5000/69471 مورخ 84/8/10 با شماره سريال 1379
http://www2.tamin.org.ir/web/sso//bakhshnamehha/bimeh/mostameriha

دوستان عزيز اينم آدرس سايت و زير شاخه هاي اون كه ميتونيد اين بخشنامه رو ببينيد
با آرزوي سلامتي براي همه بيماران ام اس و غير ام اس !

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - h.kakavand - 2011/06/30

(2011/06/18, 11:50 AM)sara.161 نوشته است: سوسن جون ماشالا چه سابقه ی کاری داریااااا!

اون موقع های شما کار فراوون بود الان من بخوام برم سر یه کار نصفه نیمه فکر کنم 25 سالم بشه تازه دیگه استخدام ندارن قراردادی.....

آقای کاکاوند دقیق میشه بگید من اطلاعات لازم رو (برای اینکه ام اسی بودن چقدر تو شهریه دانشگاه تاثیر داره )چطوری بدست بیارم؟

هیچ کجا نیست!

اینکه مهمه آزاد باشه یا شبانه؟ارشد و کارشناسی داره؟ نداره؟

کلا اینا رو هر کی میدونه لطفا جواب بده چون این روزا نیاز دارم
مرسی بچه هاlove51

shoma ozve behzisti hastid?

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - paeeze - 2011/07/04

نه نیستم

باید عضو شم؟به عنوان بیماری که معلولیت داره؟

RE: امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس - شفا یافته - 2011/07/05

(2011/03/27, 07:19 PM)earth نوشته است: اين دوسال رو چيكار كنم ...؟
سعیده جان یه قانونی جدید گذاشتند که کسانی که مدرک فنی و حرفه ای دارند میتونند با پرداخت ماهیانه 20هزارتومان بیمه باشند. شاید بد نباشه از این قانون استفاده کنی و این 2سال را حق بیمه آزاد پرداخت کنی. منهم سعی میکنم اطلاعات دقیق تری بدست بیارم.