وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک (/Thread-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D9%86%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک - مهوش - 2015/12/28

فکر کنم باید فعال باشن,پلاک خاموش به خودی خود خطری نباید داشته باشه.اما پلاک فعال مقدمه عود هست,البته دکترم گفت میشه پلاک چند سال فعال باشه و عودی هم پیش نیاد!والا موندم,بعد از ۸سال اصلا اهمیت ندادن به ام اس پلاکام خودی نشون دادن بالاخره!البته منم هنوز فرق بین پلاک فعال و خاموش نمیدونم

پلاك ام اس چيست؟ - مهوش - 2016/01/10

دوستان ه پلاک فعال رو توضیح بدن!یعنی چی؟پلاک فعال شده باشه یعنی بیماری پیشرفت کرده؟

RE: پلاك ام اس چيست؟ - sia - 2016/01/11

وقتی میلین اسیب میبینه رو میگن پلاک . در صورتی که پلاک کوچک باشه و به خودی ترمیم بشه این پلاک غیر فعال است اگه ترمیم نشه یا زمان ببره میشه پلاک فعال

RE: پلاك ام اس چيست؟ - مهوش - 2016/01/11

فکر نمیکنم اینطور باشه.پلاک ها وجود دارند و یا فعال هستند یا غیر فعال.ممکنه پلاکی فعال باشه ولی مشکل جسمی هم بوجود نیاد!به همین دلیل من نمیدونم تفاوت پلاک فعال با غیر فعال چیهconfused2انگار هیچ کس هم اطلاعات نداره

عدم وجود پلاک فعال و ام اس - ahmad66 - 2016/01/12

سلام دوستان
من الان برخی از علائم ام اس مثل عدم کنترل کامل روی دست و پای چپ رو دارم، دکترم برام ام آر آی باتزریق نوشت که توی حالت بدون تزریق تصاویر T2\FLAIR یه سری لکه و پلاک مشاهده میشه اما توی تصاویر با تزریق هیچ پلاکی مشاهده نمیشه ولی علائم حسی حرکتیم فعال هستند، با این وجود دکترم گفته که ام اس داری، با توجه به تجربیات شما چنین چیزی ممکن هست؟ لازم هست به یه دکتر دیگه هم مراجعه کنم؟

RE: عدم وجود پلاک فعال و ام اس - nahid - 2016/01/12

شما نظر دکتر متخصص رو قبول ندارید ، نظر ما رو میخواهید بدونید ؟!
یک مبتلا که حتما نباید پلاک فعال داشته باشه. منم ندارم.
اگه به دکتر شک دارید میت.نید نظر یه دکتر دیگه رو هم جویا بشید .ولی پزشک با توجه به علایم و معاینه و نتیجه ام آر آی تشخیصش رو گفته.

RE: عدم وجود پلاک فعال و ام اس - 1361hr87 - 2016/01/12

من پلاکهام فعال نیستن،علایم ام اس هم مثل بی تعادلی ودوبینی روویه سری دیگه از علائمهارو ندارم بجز گزگز پاها وگاهی وقتها سرگیجه که البته از موقعی که دارم امپول تزریق میکنم خیلی کمتر شده
ولی ام اس دارم ونه تنها یک دکتر بلکه چندتا متخصص تایید کردن

RE: منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک - delaram22 - 2016/02/17

[همه ما ک ام اس داریم قبل مصرف دارو باورش نداشتیم بهتره به حرف دکتر توجه کنید و دارو استفاده کنید تا ایشالا بیماریتون همیشه خاموش باشه

پلاك ام اس چيست؟ - شهرزاد - 2017/01/05

بعد هشت سال ام اس اگر جای دیگه دکترت یه پلاک جدید فعال پیدا کرد اون وقت یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cry

RE: منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک - samiramiss - 2017/04/17

پلاک فعال یعنی اون پلاکی که قبلا موجب حمله شده بوده خوب نشده و دوباره عود کرده و ملتهب شده
این چیزی بود که امروز از دکترم پرسیدم مشکلی هم نداشته باشید داروهاتون قوی تر نمیشه فعلا
تا چند ماه دیگه که دوباره MRI بدید و نتیجه اش معلوم بشه