وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
موافق و مخالف ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: موافق و مخالف ازدواج (/Thread-%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%D9%88-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: موافق و مخالف ازدواج - مهدی4 - 2012/04/13

سلام و وقت بخیر به همه دوستان
خواهشا احساسی برخورد نکنین این یک واقعیته که دوستانی که این مشکلا دارن ممکنه هیچ وقت نتونند ازدواج کنند تو را خدا ناراحت نشین ولی گاهی ما با یک تصمیم احساسی و شتابزده شرایط خودمونا بدتر میکنیم باید با مشکلاتی که داریم کنار بیایم و درسته این حق ما نبوده ولی خواه ناخواه ما با مشکلاتی حتی جزئی روبروییم که در چشم یه شخص دیگه بسیار بزرگ جلوه میکنه و مخصوصا تو ناملایمات زندگی اونا به بن بست میکشونه تصورشا بکنین اگه حتی تو یه سرگیجه کوچیک همسرتون که دستتونا میگیره با یه احساس ترحم کوچیک چه ضربه ای به خودشا و شما وارد میکنه حتی اگه این حسم نباشه مطمئنا اون شخص باید بدونه علاوه بر همسر وظایف دیگه ای هم باید داشته باشه همین به مرور زمان مشکل ساز میشه مطلب دیگه ماهیت غیر قابل پیشبینی این بیماریه که خودتون بهتر از من میدونین یعنی چه به هر حال نظر من اینه خواهشن اگه مخالفین نظرتونا بنویسین تا به نتیجه برسیم بازم ممنون.

RE: موافق و مخالف ازدواج - parya - 2012/04/13

سلام دوستان من عضو جدید این سایتم وتقریبا چند ماه که این بیماری و گرفتم/راستش من تو همه سایت ها و مطالب خوندم که تمام msها میتونن ازدواج کنن اما این ما نیستیم که از ازدواج میترسیم بیشتر از ما کسی که میخواد با ما ازدواج میترسه /اونم مثل ما نمیدونه که اخرش چی میشه/البته یه جایی خوندم که یه عروس سرطان داشت و فقط یه روز مونده بود به مرگش اما باز عروسی کرد

RE: موافق و مخالف ازدواج - okhtapus - 2012/06/15

من اگه یه خورده پول داشتم همین فردا ازدواج میکردم...
evilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif

RE: موافق و مخالف ازدواج - پویش - 2012/06/15

آقا مهدی مسائلی که شماگفتیددرسته/اما آیا یک بیمار ام اسی انسان نیست،آیا او دارای عاطفه نیست؟آیا آنچه خداوند در قرآن در زمینه انسان واحتیاج او به آرامش گفته است و آیاتی که برتشکیل خانواده سفارش نموده وآن را زمینه تکمیل وپیشرفت انسان دانسته در مورد بیماران ام اسی صادق نیست!!!!!!؟؟؟؟همه ما چون دیگرانسانها به محبت نیاز داریم.پس فکر نمی کنم تنها به بهانه مشکلات احتمالی از این سنت الهی فرار کنیم.البته باید درانتخاب همسفر این راه دقت لازم را نمود تا به بیراهه نرویم وموجب تشدیدمشکلاتمان نشویم.
به امید روزی که تمامی دوستان همسفران واقعی خویش را یافته ودر سایه الطاف الهی زندگی شادی را داشته باشند.icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question

RE: موافق و مخالف ازدواج - مهري - 2012/06/15

ازدواج.لغتي كه قبلا برام مفهومش با الان فرق مي كرد.درك خيلي ها از بيماري ام اس درست نيست متاسفانه.من به اشتباه به همه دوستان دور و نزديكم گفتم كه مريضم ولي در نهايت مادرم گفت شايد كسي كه مي خواد باهات ازدواج كنه دوست نداشته باشه بيماري زنش رو همه بدونن.البته نمي دونم همچين پسر خوبي پيدا ميشه يا نهconfused2
دو روز پيش به همه گفتم كه جواب ام ار اي من اشتباه بود و من بيمار نيستم.همه هم باور كردن .بهمين سادگي براي اونا.منم تا دو روز تو شوك اين دروغ كذايي بودم.
قراره دخترخالمم و خالمم اين دروغ رو بشنون.
حالا جالب اينكه تا آخر هفته بايد به بيش از 10 نفر شيريني بدمangry3angry3angry3angry3

RE: موافق و مخالف ازدواج - yummy - 2012/06/15

مهری جون من فک میکنم عاقبت خوبی نداشته باشه این دروغ
شما باید با وجود بیماریتون به اطزافیانتون ثابت کنین که ما ام اسی ها میتونیم زندگی کنیم.اونی که باید باشه همه ی جوانب رو در نظر میگیره.
البته درسته که مرد زندگیتون شااید نخواد کسی از بیماری زنش خبردار باشه ولی با دروغ فک نمیکنم درست شه.این طوری همون مرد زندگی هم بهتون شک میکنه.

RE: موافق و مخالف ازدواج - مُنا_منتظر المهدی - 2017/05/23

به نظر من همینجور که برای سلامتی ما تضمینی نیس برای سلامتی افراد سالم هم تضمینی نیس
اتفاقا ام اسی ها، هم شریک زندگی خیلی خوبی میشن هم مادر یا پدر خیلی بهتری میشن
شک ندارمBlush

RE: موافق و مخالف ازدواج - yas8866 - 2017/07/04

سلام دوستان
به نظر من ام اس مانعی برای ازدواج نیست .
و میتوان اینگونه فرض کرد که اول ازدواج کردی بعد ام اس گرفتی ، می خواهی چیکار کنی ؟
هیچی به زندگی ادامه میدی .
حالا ام اس را داری پس میتونی ازدواج کنی و احتمال شکست به نظرم کمتر خواهد بود ، ان شاالله .

RE: موافق و مخالف ازدواج - hamid_147 - 2017/07/04

سلام
نمیخواستم پست بزارم ولی متن ها رو خوندم دلم نیومد چیزی نگم
اول باید بعنوان کسی که ام اس نداره خدمتتون بگم چون من در کنار دوستانی که ام اس داشتن بودم و میدونم ام اس یعنی چی ازدواج کردن یا نکردن برمیگرده به شرایط اون شخص که میتونه بپذیره یا نه.از نظر خودم اوکیه. ام اس مانع ایی برای ازدواج نیست مهم انسانیت هست که شاید در یک ادمی ک بیماری ام اس نداره وجود نداشته باشه

دوم و از همه مهمتر جامعه ی بسته ی ماست که لعنتی هنوز هیچ اقدامی براش نشده و خیلی از انسانها علی الخصوص مادر و پدرها نمیدونن ام اس چی هست
برای همینم چون قدیمی فکر میکنن بهشون بگی من با فلانی میخوام ازدواج کنم اولش میگه اوکی بعد میگی ام اس داره میپرسه چی هست بعد از توضیحات میگه بیخود کردی

پس ازدواج چه با ام اس چه بی ام اس باید شعور و درک درست در شخص مقابل باشه .

RE: موافق و مخالف ازدواج - yas8866 - 2017/07/11

سلام دوستان
صحبتهای دوست عزیزمان اقای hamid-147 کاملا صحیح است و مشکل در ازدواج نااگاهی نسبت به ام اس است .
پس کلا ازدواج و ام اس باهم تضاد دارد .
من نظر خود را نقض میکنم .
ولی دلیل من از گفتن این مطب این بود که یکی از اقوام بعد از ازدواج ام اس گرفت و به مادر خانمش قبل از مادرخودش گفت و زندگی موفقی دارد خداروشکر .
ولی برای یه دختر مبتلا به ام اس طبق نظر دوستمون ازدواج غیر ممکن است .