وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
سفربا ام اس و داروی تزریقی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: سفربا ام اس و داروی تزریقی (/Thread-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - 71shahab - 2016/02/11

(2016/02/11, 05:31 PM)مُنا_منتظر المهدی نوشته است: من ک بخوام سفر یه ماهه هم برم آمپولمو نمیزنمDash2
چون هم نگهداریش سخته و ممکنه آمپول خراب شه
هم همه خبر دار میشن.
تاحالا پیش اومده سه هفته نزدم ولی هفته سوم ک زدم تا دم مرگ رفتم و اومدم
تب ولرز شدید سر درد حالت تهوعDash2
فک کنم یهوووو بدنم بعد ۳هفته واکنش نشون داد

نمیدونم چ جور نزدین!منم مشکل شما دارم
کلا مسافراتم کردم کمتر ی هفته!از روز بعدش تا فبل ترزیق
و ی چیزی من ک نمیتونم نزنم یک ساعت قبل امپول اماده هست تا نزنم اروم نمیگیرم
انگار معتادش هستمBoredom

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - glassheart - 2016/02/12

(2016/02/10, 01:02 AM)kohedard نوشته است: من میخوام برم شیراز و برگردم تقریبا بین راه برگشتن بایدآمپولمو بزنم راهنمایم کنید پطور 35ساعت بتونم آنگه دارم آمپولمو داخل ماشین پس؟

شما همون کیف حمل دارو را تهییه کنید فقط زمانی که درراه هستید کیف ودارو را بزارید داخل یخچال اتوبوس

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - یه غریبه - 2016/02/12

دوستان عزيز همه ميدونيم كه رفتن به سفر با دارو، مشكلاتى داره ولى چيزى كه هممون خيلى خيلى خوب ميدونيم اينه كه بايد داروهامون رو منظم مصرف كنيم. پس بايد سختى رفتن به سفر با دارو و نگه دارى دارو توى سفر رو به جون بخريمBlush

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - همراز - 2016/02/12

من معمولا تو سفر ها آمپول نمیزنم. ولی همون چندبار که در سفر با خودم آمپول بردم از یخچالهای کوچک مسافرتی استفاده کردم. اگرچه در اونها هم باید دائما مواظب خیس نشدن دارو و تمدید یخ بود.
یخ های مخصوص حمل دارو برای من که بیشتر از 12 ساعت دوام نداشتن ...

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - سیدرضا - 2016/02/17

(2011/06/22, 12:22 PM)eli2082 نوشته است: سلام به همه دوستان

من از سال 86 به ام اس مبتلا هستم و از همون موقع هم بتافرون استفاده می کنم و خدا رو شکر غیر از موارد گرفتگی گردن تا الان مشکل دیگری نداشتم Smile

سوال :

با توجه به اینکه تونستم جهت کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های کشور نروژ پذیرش بگیرم و باید تا 2.5 ماه دیگه اونجا باشم ... حالا سره یه دوراهی بزرگ موندم ! اینکه مصرف دارو رو قطع کنم و برم و یا اینکه بمونم و دارو استفاده کنم ؟؟! :no57:

خواهش می کنم هر کسی راهی به نظرش میرسه یا می تونه راهنمایی بکنه که بتونم زودتر تصمیم بگریم بهم بگه :no5:

آیا راهی وجود داره که بشه دارو رو فرستاد نروژ یا نه ؟ DHL که گفت این کارو نمی کنه Sad
----------------------------------------------------------
من ترم 3 لیسانس بودم که ام اس گرفتم
سال قبل ارشد رو هم گرفتم
دو هفته دیگه هم آزمون دکتری دارم
فرض بری اونجا ارشد بگیری چه اتفاقی می افته؟
همبنجا بمون راحت تری رویایی فکر نکن با واقعیت روبرو شو
بهترین نسخه هم استراحت تغذیه سالم ورزش آرام که درجه حرارت بدن بالا نره
آرزوی توفیق برای همه دوستان

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - helli - 2016/02/17

توو این هوای سرد هم یخ خشکی که به من دادن به زور 3-4 ساعت دووم میاره! یعنی صد رحمت به اون یخای معمولیlaughing3confused

(2016/02/17, 09:32 PM)سیدرضا نوشته است:
(2011/06/22, 12:22 PM)eli2082 نوشته است: سلام به همه دوستان

من از سال 86 به ام اس مبتلا هستم و از همون موقع هم بتافرون استفاده می کنم و خدا رو شکر غیر از موارد گرفتگی گردن تا الان مشکل دیگری نداشتم Smile

سوال :

با توجه به اینکه تونستم جهت کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های کشور نروژ پذیرش بگیرم و باید تا 2.5 ماه دیگه اونجا باشم ... حالا سره یه دوراهی بزرگ موندم ! اینکه مصرف دارو رو قطع کنم و برم و یا اینکه بمونم و دارو استفاده کنم ؟؟! :no57:

خواهش می کنم هر کسی راهی به نظرش میرسه یا می تونه راهنمایی بکنه که بتونم زودتر تصمیم بگریم بهم بگه :no5:

آیا راهی وجود داره که بشه دارو رو فرستاد نروژ یا نه ؟ DHL که گفت این کارو نمی کنه Sad
----------------------------------------------------------
من ترم 3 لیسانس بودم که ام اس گرفتم
سال قبل ارشد رو هم گرفتم
دو هفته دیگه هم آزمون دکتری دارم
فرض بری اونجا ارشد بگیری چه اتفاقی می افته؟
همبنجا بمون راحت تری رویایی فکر نکن با واقعیت روبرو شو
بهترین نسخه هم استراحت تغذیه سالم ورزش آرام که درجه حرارت بدن بالا نره
آرزوی توفیق برای همه دوستان
این پستی که نقل قول کردین مال 2011 ئه! کنجکاو شدم بدونم این دوستمون آخرش چی کار کردangel

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - nahid - 2016/02/17

اون دوستمون 5 سال پیش پرسیده که دارومو چیکار کنم ، نگفته برم خارج یا نه !
تا حالا هم غیر از ارشد دکترا هم میتونه گرفته باشه !

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - helli - 2016/03/31

در سفرهای هوایی باید چکار کرد؟ دارو رو در قسمت بار بذاریم یا میشه یه نامه ای از دکتر گرفت و همراهمون ببریم قسمت مسافرین؟

(2016/02/17, 11:07 PM)nahid نوشته است: اون دوستمون 5 سال پیش پرسیده که دارومو چیکار کنم ، نگفته برم خارج یا نه !
تا حالا هم غیر از ارشد دکترا هم میتونه گرفته باشه !

ناهید جان، خب از پستش پیدا بود مانعش برای نرفتن نگرانیش در مورد داروش بود دیگه!

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - nahid - 2016/04/01

(2016/03/31, 09:51 PM)helli نوشته است: در سفرهای هوایی باید چکار کرد؟ دارو رو در قسمت بار بذاریم یا میشه یه نامه ای از دکتر گرفت و همراهمون ببریم قسمت مسافرین؟

تو قسمت بار نمیشه که ، مگه نباید جای خنک باشه ؟
باید همراه خودمون باشه تا بتونیم کنار یخ بذاریم. نامه دیگه چرا ؟
مگه ایراد داره ؟ من که تو کیف دستیم گذاشتم و بردم ، حتا جدا از بسته بندی ، مثلا سرنگها جدا و ویال پودری جدا !
البته سفرهای داخلی منظورم بودا، خارجی رو اطلاع ندارم!

در مورد اون پست هم آخرش رو بیشتر دیده بودم!

RE: سفربا ام اس و داروی تزریقی - helli - 2016/04/05

(2016/04/01, 07:58 PM)nahid نوشته است:
(2016/03/31, 09:51 PM)helli نوشته است: در سفرهای هوایی باید چکار کرد؟ دارو رو در قسمت بار بذاریم یا میشه یه نامه ای از دکتر گرفت و همراهمون ببریم قسمت مسافرین؟

تو قسمت بار نمیشه که ، مگه نباید جای خنک باشه ؟
باید همراه خودمون باشه تا بتونیم کنار یخ بذاریم. نامه دیگه چرا ؟
مگه ایراد داره ؟ من که تو کیف دستیم گذاشتم و بردم ، حتا جدا از بسته بندی ، مثلا سرنگها جدا و ویال پودری جدا !
البته سفرهای داخلی منظورم بودا، خارجی رو اطلاع ندارم!

در مورد اون پست هم آخرش رو بیشتر دیده بودم!

مرسی ناهیدجانicon_question
خب شنیدم که قسمت بار خنک تره .
یه چیزی در مورد نامه اینجا خوندم بعدم دیدم چون آمپوله ممکنه گیر بدن. داروی من آمپول آماده ی تزریقه