وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
سوال - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: سوال (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84)

صفحه ها: 1 2 3

سوال - past - 2019/06/11

سلام و عرض ادب
من 4 و نیم سال پیش دانشگاه بودم یهو حس کردم سمت چپ سرم تیر کشیده شد بعد قلبم تند تند زد.
رفتم دکتر گفت فشار عصبی بوده قرص اینا نوشت مصرف کردم. بعدا حدود 1 ماه سرم کاملا گز گز بود.
رفتم پیش یه دکتر بهتر ایشون هربار که میرفتم قرص های جلوگیری از تشنج و ویتامین b12 میداد بهم که یبار واسم MRI نوشت و رفتم آزمایش دادم که جوابش نرمال بود و گفتچیزی تو مغرت نیست.
حالا 4 سال و خورده ای از اون فاجعه گذشته و من علائم زیر رو دارم :
- دوبینی در سمت راست چشم
- بعدا معده دد اینا گرفتم که دکتر گفت ریفلاکس هست
- 60 کیلو بودم که شدم 56 کیلو و بطور کاملا محسوس دست و پاهام لاغر شده جوری که هرکی میبینه بهم میگه لاغر شدی
- بعضا پرش عضلانی دارم
- بعضی وقتا یک قسمت از بدنم شدید میلرزه تقریبا 3 یا 4 ثانیه (این مورد زیاد نیست)
- بعضا حس میکنم سرم گیج میره میخوام بیافتم
البته اینم اضافه کنم بعد اینکه دکتر گفت واست MRI مینویسم که ببینم MS گرفتی یا نه دیگه از اون روز به بعد دائم استرس و فکر داشتم جوری که نمیزاشت بخوام این مورد حتی تا 7 الی 8 ماه ادامه داشت با این حال که MRI داده بودم گفته بودن نرمال هست.
الان واقعا نمیدونم چیکار کنم به خانواده هم میگم بریم دکتر هی میگن هیچیت نیست دکتر بردیمت دیگه چیزی نداشتی.
میتونید راهنمایی کنید مشکل من چیه؟ واقعا خسته شدم
ممنون

RE: سوال - سمیرا67 - 2019/06/11

سلام. خب خداروشکر دکتر بر اساس MRI گفته ام.اس نداری الان ما چه راهنمایی کنیم مثلا icon_cry
حالا درسته ما هممون باهوشیم ولی دکتر که نیستیم دیگه confused از علائم شما بجز دوبینی بقیه مثل پرش عضلانی و رفلاکس معده و... بیشتر شبیه علائم فشار عصبی هست  305320_JC_thinking اگه به دکترتون اعتماد دارین که خب گفتن چیز نگران کننده ای نیست ولی اگر به دکترتون اعتماد ندارین برین پیش دکتر دیگه که خیالتون راحت بشه. نگران نباشین  baybay

RE: سوال - hamid - 2019/06/11

ام اس انقدرام که فکر میکنی ترسناک نیست که ۷-۸ ماه نخوابی !!
فکر کنم اگه دعا کنی ام اس داشته باشی تا این مواردی که گفتی ، خیلی وضعیت بهتر باشه wink2
ولی در هر صورت همونی که سمیرا گفت . ما دکتر نیستیم و MRI حرف اول و اخرو میزنه که انجام دادی

RE: سوال - glassheart - 2019/06/12

(2019/06/11, 06:08 PM)past نوشته است: سلام و عرض ادب
من 4 و نیم سال پیش دانشگاه بودم یهو حس کردم سمت چپ سرم تیر کشیده شد بعد قلبم تند تند زد.
رفتم دکتر گفت فشار عصبی بوده قرص اینا نوشت مصرف کردم. بعدا حدود 1 ماه سرم کاملا گز گز بود.
رفتم پیش یه دکتر بهتر ایشون هربار که میرفتم قرص های جلوگیری از تشنج و ویتامین b12 میداد بهم که یبار واسم MRI نوشت و رفتم آزمایش دادم که جوابش نرمال بود و گفتچیزی تو مغرت نیست.
حالا 4 سال و خورده ای از اون فاجعه گذشته و من علائم زیر رو دارم :
- دوبینی در سمت راست چشم
- بعدا معده دد اینا گرفتم که دکتر گفت ریفلاکس هست
- 60 کیلو بودم که شدم 56 کیلو و بطور کاملا محسوس دست و پاهام لاغر شده جوری که هرکی میبینه بهم میگه لاغر شدی
- بعضا پرش عضلانی دارم
- بعضی وقتا یک قسمت از بدنم شدید میلرزه تقریبا 3 یا 4 ثانیه (این مورد زیاد نیست)
- بعضا حس میکنم سرم گیج میره میخوام بیافتم
البته اینم اضافه کنم بعد اینکه دکتر گفت واست MRI مینویسم که ببینم MS گرفتی یا نه دیگه از اون روز به بعد دائم استرس و فکر داشتم جوری که نمیزاشت بخوام این مورد حتی تا 7 الی 8 ماه ادامه داشت با این حال که MRI داده بودم گفته بودن نرمال هست.
الان واقعا نمیدونم چیکار کنم به خانواده هم میگم بریم دکتر هی میگن هیچیت نیست دکتر بردیمت دیگه چیزی نداشتی.
میتونید راهنمایی کنید مشکل من چیه؟ واقعا خسته شدم
ممنون

من الان 11 ساله ام اس دارم و 7 ساله که رسما دارم دارو استفاده میکنم و درگیرش هستم از بین همه این موارد فقط تاکنون دوبینی رو داشتم و هیچکدوم از علایم شما را نه تنها خوم تجربه نکردم بلکه نشنیدم در بین دوستان.
پس دلیلی نداره که اونقدر نگران ام اس گرفتن باشید که البته اگر داشته باشید هم چیز وحشتناکی نیست اصلا Smile (16)

RE: سوال - mahbub - 2019/06/12

اگر ام اس باشه که داروی کنترل کننده اش رو استفاده کنید حتما کنترل میشه

منم مثل شما فقط دو بینی گوشه سمت چپ داشتم ولی همون ام ار آی اول و نوار عصب نشون داد ام اس 

پیشنهاد بنده حقیر به شما که فول آو استرس هستید اینه که با تمام مدارک پزشکیتون پیش یه پزشک دیگه هم برید که مطمن بشید و از اسنرس خارج بشید 
بخدا استرس زیاد آدم سالم سالم رو مریض میکنه

شاید شما دچار خود بیمار انگاری شده باشید

RE: سوال - حسین 444 - 2019/06/20

سلام میگم همه میگن 215 هزار تومان (زیتاکس رو میگم)  پس چرا برا من 2 ویال شد 456 هزار تومان ? (فولادشهر گرفتم داروخانه طالاری)، کسی هست بخاطر تشنج استفاده کنه ، تشنج رو خوب میکنه یا نه ممنون جواب بدید

RE: سوال - پریا حقیقت پور - 2019/06/20

عزیز دلم من محل زندگیم تهرانه بعدشم اینکه از بیمه تکمیلی استفاده کردم عشقم

RE: سوال - الی کوچولو - 2019/06/20

(2019/06/20, 10:16 AM)حسین 444 نوشته است: سلام میگم همه میگن 215 هزار تومان (زیتاکس رو میگم)  پس چرا برا من 2 ویال شد 456 هزار تومان ? (فولادشهر گرفتم داروخانه طالاری)، کسی هست بخاطر تشنج استفاده کنه ، تشنج رو خوب میکنه یا نه ممنون جواب بدید

احتمالا قیمتش یه کم بالا رفته. من ۴ ماه پیش هر ویال ۲۱۵ و ۴ تا ویالش رو ۹۶۰ تومن گرفتم. ممکنه الان بیشتر شده
تا حالا نشنیدم برای تشنج استفاده بشه

RE: سوال - حسین 444 - 2019/06/24

سلام اولین زیتاکس رو زدم (تو بیمارستان کاشانی) اصلا مشکلی نداشتم.
عدم تعادل ، دوبینی ، خستگی...
اینها شاید یکم از مشکلات من باشند ولی تشنج خیلی بدم میاد ازش در واقع می‌ترسم ازش دعا کنید با زیتاکس خوب شه ولی اینها رو بیخیال به این دارو خیلی امید دارم بازم میگم اصلا عوارض نداشتم چون استرس نداشتم موفق باشید

RE: سوال - حسین 444 - 2019/07/21

(2019/06/11, 11:05 PM)hamid نوشته است: agreement2 ام اس انقدرام که فکر میکنی ترسناک نیست که ۷-۸ ماه نخوابی !!
فکر کنم اگه دعا کنی ام اس داشته باشی تا این مواردی که گفتی ، خیلی وضعیت بهتر باشه wink2
ولی در هر صورت همونی که سمیرا گفت . ما دکتر نیستیم و MRI حرف اول و اخرو میزنه که انجام دادی
?