وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7)

آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا - paaarrr1991 - 2019/04/09

سلام.یه سوال داشتم. من دوره اول هست که دارو مصرف میکنم.. داروم زادیوا هست. دکترم بدون اطلاع قبلی رفته سفر و من یکشنبه داروم تموم میشه...دو تا سوال داشتم:
بعد از اتمام دوره اول نیازی هست آزمایش و اینا بدم یا نه؟ چون خودش نیست باید بدم یه دکتر دیگه بنویسه،
دوم این که اگه چند روز دارو رو مصرف نکنم مشکلی پیش میاد؟
مرسی از پاسخگوییتون

RE: سوال اضطراری - glassheart - 2019/04/10

سلام 
من فقط تیکه دوم سوالتون را میدونم که با یکی دو روز دارو نخوردن اتفاقی نمیفته به شرط اینکه استرسی نداشته باشید

RE: سوال اضطراری - mahbub - 2019/04/10

(2019/04/09, 09:07 PM)paaarrr1991 نوشته است: سلام.یه سوال داشتم. من دوره اول هست که دارو مصرف میکنم.. داروم زادیوا هست. دکترم بدون اطلاع قبلی رفته سفر و من یکشنبه داروم تموم میشه...دو تا سوال داشتم:
بعد از اتمام دوره اول نیازی هست آزمایش و اینا بدم یا نه؟ چون خودش نیست باید بدم یه دکتر دیگه بنویسه،
مرسی از پاسخگوییتون
سلام من درباره این دارو شما نمیدونم ولی ۲ مدل دارویی که خودم توی این ۴ سال استفاده کردم به این شرح:

معمولا بعد از یک یا دو دوره مصرف یک دارو آزمایش کبد انجام میشه تا دکتر بدونه این دارو به شما ساخته یا نه 
چون اغلب دارو های ما دفع کبدی دارند 

و البته که یک دکتر دیگه هم میتونه دارو رو برای شما بنویسه به شرط اینکه متخصص مغز و اعصاب باشه

RE: سوال اضطراری - helli - 2019/04/11

از يه  دكتر ديگه بخوايد دارو رو براتون بنويسه و اگه آزمايشي هم نياز باشه اون دكتر مي دونه كه برات بنويسه. البته اگه دكترش خيلي از مرحله پرت نباشه

RE: سوال اضطراری - pesareshoja_ir71 - 2019/04/12

سلام برو بیمارستان دکترتون
بگو اونا حتما یه پزشک جایگزین دارن با خود دکتر هم میتونند در ارتباط باشن خیلاتم راحته

RE: سوال اضطراری - سالومه - 2019/04/16

(2019/04/09, 09:07 PM)paaarrr1991 نوشته است: سلام.یه سوال داشتم. من دوره اول هست که دارو مصرف میکنم.. داروم زادیوا هست. دکترم بدون اطلاع قبلی رفته سفر و من یکشنبه داروم تموم میشه...دو تا سوال داشتم:
مرسی از پاسخگوییتون

سلام فدات بشم دو تا دوز داره مرحله اول با دوز پایین شروع میکنند دوره دوم دوز بالاشو میدن من این دارو رو استفاده کردم مشکلی پیش نمیاد دوسه روز دارو استفاده نکنی ولی برا اینکه بخوای رو دوز بالا تر بری حتما ازمایش لازمه بیشتر برا اینه که ببینند دارو بهت ساخته یا نه عوارضی برات ایجاد نکرده باشه 
امیدوارم همیشه اروم و سرزنده باشی