وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%88-%DB%8C%D8%A7-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس - hadyeh - 2010/04/13

سلام
کسی می تونه راجع به اینترفرون بتا وتفاوت استفاده از آن برای افراد مختلف راهنماییم کنه!

icon_cry

RE: اینترفرون بتا - saffari_mo - 2010/04/27

توی سایت ویکیپدیا بری کلی مطلب هست که می تونی استفاده کنی.
به صورت ساده تر...اینترفرون بتا یک پروتئین از دسته سایتوکاینهاست که عمل تنطیم کنندگی سیستم ایمنی رو انجام میده.
به خودی خود دارو نیست و در کنار ترکیبات پایدار کننده و تونیسیته مختلف می تونه نقش دارویی رو بازی کنه که اونوقت میشه سینووکس یا آونکس و یا رسیژن و ربیف

در صورتی هم که در سلول باکتری تولید بشه دیگه به شکل گلیکوزیله نیست و میشه بتافرون

خیلی خلاصه نوشتم. در صورتی که مایل بودید میشه کامل تر کرد.

سينوكس يا آونكس يا بتافرون ؟ - TootFarangi - 2010/07/23

یک سوال دارم از دوستان ، من چون یکم مدلم فرق داشت 3 - 4 تا دکتر منو معاینه کردن تا الان ، به من گفتن آوونکس از همه بهتره چون آمریکایی هستش ، دکتر دیگه که دکتر اصلی خودم هست به من سینووکس تجویز کرد و یه دکتر دیگه که برای کمسیون پزشکی رفته بودم به من بتا فرون رو پیشنهاد داد ، حالا می خوام بدونم کدومش از همه بهتره ؟ درد داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودم باید به خودم تزریق کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :38: confused کدومش رو شماها که از هر نوعی استفاده کردین می گین بهتره ؟ اصلا من نمی دونم چی هست ! اون دکتره تو کمیسیون یه برگه گذاشت جلوم که همه این آمپول ها رو رو نمودار درختی کشیده بود با قیمت هاش بعدش گفت من ترجیح میدم بتافرون استفاده کنی ، حالا نمی دونم آمپول رو با توجه به وضع خوبی / بدی بیمار و نوع داروهای مصرفیش و مدت بیماریش تجویز می کنن یا نه همش مثله همه ؟ confused2

RE: سينووكس - آونكس - sara - 2010/07/23

ميلوي عزيزم معمولا دكترا از خود بيمار نمي پرسن كدوم دارو رو ترجيح ميدي؟
ولي عزيزم من آوونكس مصرف مي كنم ( البته با تنبلي زياد)
خب همه اين آمپولا عوارض خودشون رو دارن تب، لرز ، استخوان درد، حالت هايي شبيه ام اس، ولي خب با خوردن مسكن از بين مي رن( من فقط درباره آوونكس اين اطلاعات رو دارم درباره بقيه آمپولا نمي دونم چون استفاده نكردم)
ولي ميلو جان من خودم به خودم تزريق نمي كنم مي دوني كه آوونكس هفته اي يكباره كه اونم مي رم درمونگاه پرستار تزريق رو انجام مي ده.
ولي اين كه دكترا بر چه اساسي يكي از اين آمپولا رو تجويز مي كنن، نمي دونم عزيزم.

RE: سينوكس يا آونكس يا بتافرون ؟ - hamid - 2010/07/23

ميلو جان ماهيت كلي همه اين داروها يكي هست و همه جزو خانواده اينترفرون ها هستند .

اول راجع به بتافرون واست توضيح ميدم چون اطلاعاتم تقريبا زياده و داروي خودمم هست .
1 - سختي اين دارو شايد تزريق يك روز در ميان اون باشه .
2 - سري جديد دارو كه هم اكنون در بازار هست بسياز مرغوب تر از سري قبل هست .
3 - من خودم 90 % مواقع درد تزريق رو احساس نميكنم
4 - زير 25 درجه سانتي گراد دارو سالم ميماند .
5 - خودت ميتوني به خودت تزريق كني
6 - راجع به عوارض بعد از تزريق هم بايد بگم من به غير از 1 ماه اول ديگه هيچ گونه عوارضي ندارم . مسكن هم مصرف نميكنم .
براي اطلاعات بيشتر به 2 تاپيك داروي betaferon و روش اماده سازي و تزريق بتافرون جديد مراجعه كن .

مزيت اونكس و سينوكس هم اينه كه تزريقش هفته اي يكبار هست و براي تزريق بايد به درمانگاه يا هلال احمر مراجعه كني . شايد اين موضوع كه به گمان بعضي ها تزريق به خودي كار سختي هست براي اين دو دارو مشكل نباشه .

باز از دوستاني كه سينوكس و اونكس مصرف ميكنم تقاضا دارم بيان و كامل تر از من راجع به اين 2 دارو توضيح بدن . چون با گفته هاي من شايد قضاوت يك طرفه باشه .

ميلو جان اميدوارم بهترين انتخاب رو داشته باشي

RE: سينوكس يا آونكس يا بتافرون ؟ - TootFarangi - 2010/07/23

آخه به من گفت کدوم رو می خواهی ؟ آوونکی ماهی 200 هزار تومن هفته ای 1 دونه سینووکی هفته ای 2 تا ماهی 25 هزار تومن بتا فرون هفته ای 3 تا ماهی 80 هزار تومن یک 2 - 3 تا دیگه هم بود که اون دکتره همین 3 تا رو به من پیشنهاد داد . نمی دونم ... خودم کلافه شدم :38: sad2
حالا اون نمودارشو می کشم میزارم اینجا sad2

RE: سينوكس يا آونكس يا بتافرون ؟ - hamid - 2010/07/23

ببين قيمت هاش تقريبا همين جوريه كه ميگي يعني به ترتيب

سينوكس  25.000 تومان
بتافرون      83.000 تومان
اونكس     200.000 تومان

احتياجي به كلافه شدن نيست . وايسا يكي دو نفر ديگه از بچه ها هم راجع به سينوكس و اونكس اينجا بگن بعد با اطمينان داروت رو انتخاب كن .
مطمئنا هر كسي داروي خودش رو پيشنهاد ميده چون با اون راحته .
ولي من ميگم اگه ميتوني تزريق يكروز در ميان رو حداكثر با كمي درد ( در حد 10 ثانيه ) رو تحمل كني بتافرون رو انتخاب كن ، در غير اينصورت اگه توانشو داري اونكس و در نهايت سينوكس رو انتخاب كن .

اصلا هم اينو نميگم كه سينوكس بدتر از اونكس هست .

RE: سينوكس يا آونكس يا بتافرون ؟ - TootFarangi - 2010/07/23

این لیستش تو پروندم بود یکی آخریش رو نتونستم بخونم اسکنر هم نداشتم تایپ کردم نمی دونم چه کنم confused

[attachment=1589]
اخه بد بختی من اینه که 3 تا دکتر یا بهتر بگم 4 تا دکتر دنبال کاره من اند !! هر کی یه چیز میگه ، واسه همین می خوام خودم جستجو کنم بگم کدومش رو می خوام واسه هزینش فکر نکنم آوونکس رو بگیرم ولی اونی دیگش خوبه .
( خدایا نیگا به چه کاری افتادم انگاری می خوام مانتو بخرم :38: )

RE: سينوكس يا آونكس يا بتافرون ؟ - sara - 2010/07/24

ميلو جان مطمئني سينووكس هفته اي دوبار؟ از بچه هايي كه سينووكس مي زنن بپرس فكر نمي كنم اين طوري باشه ها اونا هفته اي يه بار تزريق رو انجام مي دن؟
اما درمورد هزينه آوونكس . عزيزم اگه شما بيمه تكميلي داشته باشي مي توني از داروخانه فاكتور بگيري بعد اداره بيمه هزينه دارو رو بهت پرداخت مي كنه يعني شما به طور كامل 250تومن رو به داروخانه مي دي بعد فاكتورش رو به اداره بيمه تحويل مي دي پول رو مي گيري. من خودم تازه اين موضوع رو فهميدم . حالا اگه بيمه تكميلي داري حتما قبل از انتخاب آمپول با اداره بيمه صحبت كن بعد تصميم بگير.

RE: سينوكس يا آونكس يا بتافرون ؟ - TootFarangi - 2010/07/24

(2010/07/24, 06:11 PM)sara نوشته است: ميلو جان مطمئني سينووكس هفته اي دوبار؟ از بچه هايي كه سينووكس مي زنن بپرس فكر نمي كنم اين طوري باشه ها اونا هفته اي يه بار تزريق رو انجام مي دن؟
اما درمورد هزينه آوونكس . عزيزم اگه شما بيمه تكميلي داشته باشي مي توني از داروخانه فاكتور بگيري بعد اداره بيمه هزينه دارو رو بهت پرداخت مي كنه يعني شما به طور كامل 250تومن رو به داروخانه مي دي بعد فاكتورش رو به اداره بيمه تحويل مي دي پول رو مي گيري. من خودم تازه اين موضوع رو فهميدم . حالا اگه بيمه تكميلي داري حتما قبل از انتخاب آمپول با اداره بيمه صحبت كن بعد تصميم بگير.

نه اشتباهی نوشتم هفته ای 2 بار توی اون عکس دومی که از رو اون نموداره کشیدم نوشتم هفته ای 1 بار . بیمه تکمیلی هم هستم نمی دونم چه کنم confused2 موندم ، حالا باز چهارشنبه وقت دارم باید برم ببینم چی میگه دکترم . آخر مخم قاطی میکنه می رم قاطی خونه عوض خونه confused
البته همه میگن سینووکس بگیرم . دوستان که پیام خصوصی دادن همه گفتن سینووکس بهتره ، هر چی که خدا بخواد یک موقع دیدین تا 4 شنبه کلن خوب شدم هیچی نخواست دیگه مصرف کنم Huh خدا کنه ...