وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: تایسبری (https://mscenter.ir/Forum-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+---- موضوع: تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟ (/Thread-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DA%86%D9%87-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7%DB%8C-%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%B2-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%9F)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: مدت زمان اثرگذاری تایسبری - moon light - 2013/01/06

دوستای عزیزم ممنونم که اینقد به فکر منید.واقعا شرمنده لطف شما هستم.واقعیتش من نمیدونمedssچی هست ولی میدونم که هرقدر به دکترم میگفتم من با آونکس بدتر میشم توجهی به حرفم نمیکردن.حالا که شرایطم بحرانی شده به تکابو افتادن که دوباره منو احیا کنن!هرچیزی باید سرجای خودش انجام بشه.وقتی از زمانش گذشت نتیجه مطلوب به دست نمیاد!

RE: تايسبري Tysabri - elham6070 - 2013/10/13

(2012/10/19, 10:45 PM)man_vafa نوشته است: سلام دوستان
من خودم ام اس ندارم
خانمم نزدیک 17 - 18 ساله که ام اس داره
خانمم 3 سالی بود که بتافرون مصرف میکرد ولی هیچ تاثیری نداشت و این اواخر کم کم به فکر واکر و صندلی چرخدار بودیم پارسال بطور شانسی تونستیم برای درمان به ینگه دنیا بیائیم
هزینه های درمان اینجا با احتساب دلار 4000 تومن بطور وحشتناکی بالاست یعنی اصلن با درآمد ما جور در نمیومد و چون ما به صورت توریست اومده بودیم اینجا نه بیمه داشتیم نه میتونستیم این ارقام رو بپردازیم
پیش دکتری که رفته بودیم برای درمان گفت نگران نباشید اینجا اگه ببینن یه مریضی درآمد نداره ازش هیچی نمیگیرن ( ما باور نمیکردیم ) تا اینکه یه روز از شرکت تیسابری زنگ زدن گفتن که شما واجد شرایط دریافت تیسابری بصورت رایگان هستید و الان نزدیک 5 ماهه که خانمم داره تیسابری میزنه تا سه ماه اول زیاد تغییری نمیدیدیم ولی وضعیت خانمم از ماه چهارم به بعد خیلی خیلی بهتر شده اینم بگم هر بار که تیسابری میزنه تا یکی دو روز نیاز به استراحت داره ولی بعدش خیلی خوب میتونه راه بره و خدا رو شکر دیگه نیاز به واکر نداره.

اینا رو نوشتم برای کسایی که میتونن بزنن بیرون از کشور یه لحظه هم تردید نکنن اگه هم سئوالی داشتید من در خدمتتون هستم.

سلام
من با تاخیر زیاد دارم می نویسم من شرایط راه رفتنم خیلی سخت شده طوری که بعد از 50 قدم باید بایستم و راه نروم و در ضمن به من می گن وارد مرحله پیشرونده ثانویه شدم به نظر شما تای سابری برای منم مفید میشه یا دیگه رو من جواب نمیده!! ممنون میشم از کسایی که تای سابری استفاده کردن یا اطلاعاتی دارن جواب بدن!!

RE: تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟ - hessam - 2018/05/11

سلام
دوستان لطفا تجربیات در مورد استفاده از تایسبری شامل:
1. نحوه استفاده از تایسبرین
2. چه ملاحظاتی قبل و بعد از تزریق باید رعایت بشه
3.می دانم داخل وریدی هست کجاها معمولا تزریقاتش انجام می دند
و اگه نکته ای دیگه ای داره که باید رعایت کنم لطفا من را در جریان بگذارید

RE: تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟ - glassheart - 2018/05/11

سوال اول:کمتر از 28 روز نباید بین دو تزریق فاصله داشته باشه
سوال سوم: بیمارستان سینا میدونم تزریق میکنن

RE: تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟ - Sarina_al - 2018/05/13

(2018/05/11, 07:38 AM)hessam نوشته است: سلام

1- انفوزیون داخل ورید، معمولا زمان تزریق بین 1-2 ساعت طول میکشه. هر 28 روز یکباره ولی معمولا بعد از یکسال یا با به تعادل رسیدن وضعتون فاصله تزریق ها بیشتر میشه
2- ملاحظه خاصی نداره، فقط چون ممکنه واکنش آلرژیک اتفاق بیفته ترجیح میدن بیمارستان باشین که پرستاراش آشنا به دارو و عوارضش باشن
3- بیمارستان سینا(مرکز تحقیقات ام اس ) تقریبا 13 تومن میگیره. بیمارستان آسیا 300 تومن میگیره

RE: تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟ - hessam - 2018/05/14

(2018/05/13, 09:08 PM)Sarina_al نوشته است:

1- انفوزیون داخل ورید، معمولا زمان تزریق بین 1-2 ساعت طول میکشه. هر 28 روز یکباره ولی معمولا بعد از یکسال یا با به تعادل رسیدن وضعتون فاصله تزریق ها بیشتر میشه
2- ملاحظه خاصی نداره، فقط چون ممکنه واکنش آلرژیک اتفاق بیفته ترجیح میدن بیمارستان باشین که پرستاراش آشنا به دارو و عوارضش باشن
3- بیمارستان سینا(مرکز تحقیقات ام اس ) تقریبا 13 تومن میگیره. بیمارستان آسیا 300 تومن میگیره
ممنون
فقط بیمارستان سینا زمانی از روز تزریق نتالیزماب ‌را انجام می ده
شب ها هم انجام می ده ؟
آیا روز تزریق را هم با پزشک باید هماهنگ بشه ؟؟
یا خودمون همین جوری برین بگیم سرمم وصل کنید می خوام زودتربرم کار دارمSmile (16)؟

RE: تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟ - Sarina_al - 2018/05/14

(2018/05/14, 07:16 PM)hessam نوشته است:
(2018/05/13, 09:08 PM)Sarina_al نوشته است:

ممنون
فقط بیمارستان سینا زمانی از روز تزریق نتالیزماب ‌را انجام می ده
شب ها هم انجام می ده ؟
آیا روز تزریق را هم با پزشک باید هماهنگ بشه ؟؟
یا خودمون همین جوری برین بگیم سرخم وصل کنید می خوام زودترم کار دارمSmile (16)؟
از 8 صبح تا 12 ظهر(یعنی آخری میشه 12 که تا تا تزریق تموم شه ساعت 2عه ) و اینکه باید زنگ بزنین مرکز تحقیقات ام اس تو بیمارستان و وقت بگیرین. اولین تزریق رو به دکترتون بگین ولی دیگه بقیشو فقط به خودت مرکز تحقیقات زنگ بزنین. دکترتون باید براتون یه نامه بنویسن که بدین به مرکز تحقیقات.

RE: تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟ - مامان امیرحسین - 2019/09/18

خانمی اینجا هست ک با تزریق تایسیبری سیکل ماهانش بهم ریخته باشه؟قیمتش الان چنده؟