وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس (/Thread-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3

RE: نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس - همراز - 2014/08/12

اقا میلاد سلام.
به گفته دوستان بهتره پیش یه پزشک مغز و اعصاب بری تا چکاب های لازم رو برای تشخیص مشکلتون انجام بدن.
یه سوال...
این علائمی که که گفتید:
( مواقعی که از خونه بیرون میرم در راه رفتن مشکل راه رفتن دارم..یعنی گیج و منگ میشم و پاهام سنگین و دهانم خوشک میشه و اون لحظه فقط به این فکر میکنم که خودم رو برسونم خونه و دراز بکشم تا پاهام جون بگیرن.)
فقط زمانی که بیرون از منزل میرید در شما به وجود میاد؟؟
اگه اینطوره با توجه به مشکل پنیک که قبلا داشتید در کنار پزشک مغز و اعصاب به پزشک قبلیتون هم مراجعه کنید چون ممکنه حملات پنیک باشه که در شما ایجاد میشه...

RE: نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس - سمانه ٧ - 2014/08/12

سلام آقا میلاد
ی سال پیش وقتی منم از خونه بیرون می رفتم مشکل راه رفتن پیدا می کردم البته شبیه شما نبود زانوم همش خالی می کردو می لنگیدم طوری ک فک کردم دیسک کمر گرفتم علایمم با شما فرق داشت.
با ی ام آر آی ساده از اینهمه استرس نجات پیدا می کنید لطفا زوتر برید پیش دکتر.
امیدوارم هیچ مشکل خاص و مهمی نباشه.

RE: نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس - milad2 - 2014/08/12

(2014/08/12, 11:10 AM)همراز نوشته است: اقا میلاد سلام.
به گفته دوستان بهتره پیش یه پزشک مغز و اعصاب بری تا چکاب های لازم رو برای تشخیص مشکلتون انجام بدن.
یه سوال...
این علائمی که که گفتید:
( مواقعی که از خونه بیرون میرم در راه رفتن مشکل راه رفتن دارم..یعنی گیج و منگ میشم و پاهام سنگین و دهانم خوشک میشه و اون لحظه فقط به این فکر میکنم که خودم رو برسونم خونه و دراز بکشم تا پاهام جون بگیرن.)
فقط زمانی که بیرون از منزل میرید در شما به وجود میاد؟؟
اگه اینطوره با توجه به مشکل پنیک که قبلا داشتید در کنار پزشک مغز و اعصاب به پزشک قبلیتون هم مراجعه کنید چون ممکنه حملات پنیک باشه که در شما ایجاد میشه...
دوست عزیز. بله .فقط مواقعی که از خونه بیرئن میرم پیش میاد به خصوص مکانهتی شلوغ و پر سروصدا

RE: نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس - مریییم - 2014/08/12

این علایم اوایل بیماریم قبل اینکه بفهمم ام اس دارم داشتم
تا یه هفته هر یه ساعتی نفس بسختی میکشیدم و پاهام سنگین میشد فرقی نمیکرد کجا بودم باید زود میشستم و استراحت میکردم

ممنون از همه دوستان که منو راهنمایی کردن..حتما امروز یا فرادا میرم پیش دکتر مغز و اعصاب.....من بیشترین مورد که اذیتم میکنه همون گیجی و منگی که موقع بیرون رفتن واسم پیش میاد که باعث میشه تعادل نداشته باشم چون بی حواص میشم و ترس بهم خطور میکنه و ماهیچه هام منقبض میشه و پاهام سنگین و همون لحظه همش فکرای منفی میکنم

دوستان رفتم دکتر مغز و اعصاب نوار مغزی هم گرفت همه چی نرمال بود..پس من چرا اینجوری میشم؟؟؟؟؟

RE: نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس - مریییم - 2014/08/12

نوار مغزی که برا من هیچی رونشون نداد
ام ار ای حتما پیگیر شو

RE: نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس - nahid - 2014/08/12

(2014/08/12, 08:17 PM)milad2 نوشته است: دوستان رفتم دکتر مغز و اعصاب نوار مغزی هم گرفت همه چی نرمال بود..پس من چرا اینجوری میشم؟؟؟؟؟

ام آر آی مغز و گردن ننوشت ؟
برای تشخیص ام اس ام آر آی مغز و گردن و یا نخاع میگیرن. پس اگه ننوشته به ام اس مشکوک نبوده.

(2014/08/12, 08:34 PM)nahid نوشته است:
(2014/08/12, 08:17 PM)milad2 نوشته است: دوستان رفتم دکتر مغز و اعصاب نوار مغزی هم گرفت همه چی نرمال بود..پس من چرا اینجوری میشم؟؟؟؟؟

ام آر آی مغز و گردن ننوشت ؟
برای تشخیص ام اس ام آر آی مغز و گردن و یا نخاع میگیرن. پس اگه ننوشته به ام اس مشکوک نبوده.
بهم گفت به ام اس فکر نکن مشکلت استرس و اعصابو اضطرابه..گفتم یعنی ام ای ار نرم..گفت پیشنهاد نمیکنم ولی اگه میخوایی واست مینویسم اگه اون علایم تا یک ماه دیگه ادامه داشت برو ام ای ار...تاکیید کرد که خوابم رو تنظیم کنم و یک قرص بنام کلردیازپوکساید5 بهم داد

RE: نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس - یه غریبه - 2014/08/12

این قرص رو برای تنظیم خواب بهتون داده. حتما مصرف کنید و سعی کنید آروم باشید و استرس نداشته باشید.
به ام اس هم فکر نکنید.