وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: روانشناسي (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%8A)
+--- انجمن: اخبار روانشناسي (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%8A)
+--- موضوع: افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ (/Thread-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%82%D9%88%DB%8C-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F)افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - رهاورد - 2014/04/17

افرادی که دارای روحیه قوی هستند عادات سالمی نیز دارند. آنها عواطف ، افکار و رفتار خود را طوری تحت کنترل می گیرند که منجر به موفقیت آنها در زندگی می گردد. به این نکاتی که این افراد رعایت می کنند توجه کنید تا شما نیز بتوانید از لحاظ روانی قدرتمند تر شوید.

13 کاری که افراد باروحیه قوی انجام نمی دهند:

1. آنها معمولا وقتشان را با ابراز تاسف به حال خود تلف نمی کنند.
این افراد معمولا نمی نشینند تا بخاطر شرایط نامساعد و یا نحوه برخورد دیگران با خود احساس تاسف کنند. درعوض، مسئولیت کلیه کارهای خود را برعهده گرفته و این را کاملا درک می کنند که زندگی همیشه راحت و منصف نیست.

2. آنها اختیار قدرت خود را از کف نمی دهند.
آنها اجازه نمی دهند که دیگران کنترلشان کنند و نمی گذارند تحت سلطه دیگران باشند. آنها جمله هایی از قبیل " احساس خوبی به رئیسم ندارم " را نمی گویند برای اینکه می دانند احساسات خود را تحت کنترل دارند و این اختیار را دارند که چگونه به احساس خود واکنش نشان دهند.

3. آنها از انعطاف پذیربودن خجالت نمی کشند.
افراد قدرتمند از تغییرات نمی هراسند بعلاوه از تغییرات مثبت استقبال کرده و دوست دارند منعطف باشند. آنها می دانند که تغییر اجتناب ناپذیر است و باور دارند که استعدادهای خود را باید با تغییرات وفق دهند.

4. آنها انرژی خود را روی مسائلی که خارج از کنترلشان باشد هدر نمی دهند.شما معمولا نمی بینید که این افراد از ترافیک و یا به خاطر گم شدن چمدان شکایت کنند. در عوض، تمرکزشان روی چیزهایی است که بوسیله خودشان قابل کنترل باشد. آنها می دانند که بعضی وقتها تنها چیز قابل کنترل ، نگرش خود آنهاست.5. آنها نیازی نمی بینند که همیشه موافق دیگران باشند.
این افراد قدرتمند می دانند که نیازی نیست همواره پذیرای رای دیگران باشند. از " نه" گفتن و یا در مواقع لزوم مخالفت کردن با دیگران نمی ترسند . آنها برای عادل بودن و مهربان بودن تلاش می کنند اما می توانند در زمانی که دیگران باعث ناراحتی می شوند ،آنها را کنترل کنند.

6. آنها از خطرات پیش بینی شده نمی ترسند.
آنها معمولا به آب و آتش نمی زنند و کارهای احمقانه نمی کنند اما درمورد پیامدهای پیش بینی شده بی پروا هستند. این افراد قبل از تصمیم گیری های بزرگ در مورد آن کاملا بررسی و تمام جوانب آنرا سبک و سنگین می کنند و قبل از اینکه اقدامی انجام دهند همه جنبه های بالقوه کار را در نظر می گیرند.

7. آنها به گذشته نمی چسبند.
آنها حسرت گذشته را نمی خورند و آرزو نمی کنند که ای کاش اوضاع فرق می کرد. آنها با استفاده از اتفاقات گذشته به تجربیات و دانسته های خود می افزایند. در هر صورت، آنها تجربیات تلخ را معمولا فراموش نکرده و برای روزهای باشکوه خیالبافی نمی کنند. درعوض در زمان حال زندگی کرده و برای آینده خود برنامه ریزی می کنند.

8. آنها معمولا یک اشتباه را بارها و بارها تکرار نمی کنند.
این افراد مسولیت کارها و رفتارهایشان را کاملا برعهده گرفته و از اشتباهات خود درس می گیرند. در نتیجه، یک اشتباه را بارها تکرار نمی کنند. بعلاوه با استفاده از تجربه حاصل از اشتباه در آینده تصمیمات بهتری می گیرند.

9. آنها از موفقیت دیگران بیزار نیستند.
این افراد موفقیت دیگران را جشن می گیرند و به آنها تبریک می گویند. آنها حسود نیستند و یا با دیدن موفقیت دیگران احساس باخت نمی کنند. در عوض، کاملا می فهمند که موفقیت در اثر تلاش فراوان بدست می آید و دوست دارند که برای رسیدن به موفقیت سخت تلاش کنند.

10. آنها با دیدن اولین شکست دست از تلاش نمی کشند.
این افراد شکست را بهانه ای برای ترک تلاش نمی بینند. در عوض، شکست را یک شانس برای رشد و بهبود می دانند. آنها آنقدر تلاش می کنند تا نتیجه بگیرند.

11. آنها از تنها بودن نمی ترسند.
افراد قدرتمند تحمل تنها ماندن را دارند و از سکوت نمی ترسند. از این نمی ترسند که با افکارخود تنها باشند و بعلاوه از زمان تنهابودن به صورت مفید استفاده می کنند. از خلوت کردن با خود لذت می برند و برای سرگرم شدن وابسته به حضور دیگران نیستند و می توانند به تنهایی هم شاد باشند.

12. آنها حس نمی کنند که دنیا به آنها بدهکار است.
این افراد خود را طلبکار از زندگی نمی دانند. آنها با این ذهنیت بزرگ نمی شوند که دیگران باید مراقب آنها باشند و یا دنیا باید چیزی به آنها بدهد. در عوض ، به دنبال شانس هایی بر اساس شایستگی های فردی خود هستند.

13. آنها به دنبال نتیجه گیری فوری نیستند.
گرچه این افراد برای مشاغل جدید و یا بهبود سلامت خود تلاش می کنند اما توقع ندارند که سریع به نتیجه برسند. در عوض، از توانایی ها و وقت خود برای بهترین نتیجه استفاده می کنند و می دانند که ایجاد تغییرات واقعی وقت گیر است.


RE: افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - سالومه - 2014/04/17

سعی میکنم این کارارو انجام بدم تا یه خورده از لحاظ روانی قوی بشم
چون خیلی ضعیفم خیلی زود کم میارم


RE: افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - رهاورد - 2014/04/17

انجام نده قوی میشی دوست عزیز


RE: افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - تنها - 2014/07/06

من اعتماد بنفسم خیلی پایین هستش زود دستوپامو گم میکنم دستام میلرزه.کسی پیشنهادی واسم داره؟ممنون میشمHuh


RE: افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - paeazan - 2014/07/07

ایـــــــــــــــنجا میتونین در مورد اعتماد بنفس و تقویت اون بخونین


RE: افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - شهرزاد - 2017/11/22

مگه میشه کسی باشه که این کارها رو انجام ندهconfused2confused2confused2confused2


RE: افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - زیبا* - 2018/01/14

چطوری میشه این طور بود فقط تکرار کافیه ؟؟؟UnknownUnknown


RE: افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ - narges-sh - 2019/06/13

برای روحیه قوی داشتن میگن باید موقع دیدن اولین شکست دست از تلاش نکشیم. خیلی سخته چه طوری میشه شکست بخوری ولی روحیه ت رو حفظ کنی؟