وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ (/Thread-%D8%AF%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%9F)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - parva - 2015/06/09

بنظر من باید از خودتون بپرسید ترجیح میدید اصلا تو این دنیا نیاشید یا شانس زندگی رو داشته باشید ولی با ام اس!

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - یاسی - 2015/06/09

من دوستم هردوتازن وشوهرام اس دارن
بچشون سالمه نزدیک 1سالش هست
اصلآنبایداینجوری فکرکردSmile

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - arezooo82 - 2015/06/09

(2015/06/09, 12:47 PM)parva نوشته است: بنظر من باید از خودتون بپرسید ترجیح میدید اصلا تو این دنیا نیاشید یا شانس زندگی رو داشته باشید ولی با ام اس!

من اگه قرار بود بدنیا بیام و ام اس داشته باشم؛ پدر و مادرمم ام اس داشته باشن،اصلا دوست نداشتم بدنیا بیام.چون الان خیلی وقتا شرایط بدی دارم و فقط و فقط پدر و مادرم دلگرمی من هستن.چون خدا رو صد هزار مرتبه شکر سالم و سلامتن و ازم نگهداری میکنن...مخصوصا تو اون پنج روزی که کورتون میگیرم... مدام ازم مراقبت میکنن

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - سمیرا67 - 2015/06/09

منم زوج ام اسی خرم آباد دیدم هردو فرهنگی هستن و بچه سالمی دارنwink2wink2

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - مریم... - 2015/06/10

یاسی جان و سمیرا جان از الان که معلوم نمیشه ام اس ازسن نوجوانی به بعد رو میشه

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - hadisss - 2015/06/10

دو مبتلا به ام اس بهتره ازدواج نکنن
قبلا هم پست دادم
اما میبینم باز بحث و جدل سره اما و اگرهاش هست
چرا ازدواج نکن بهتره؟

مگه نمیگن سیگار سرطان زاس؟
خیلی میکشن هیچیشون نمیشه
بعضی هم نمونه ش پدر من حتی بعد از ترکش سرطان میگیره!

نقطه مقابل قرار میدم تا روشن تر حرفمو بگم

دو بیمار ام اس ازدواج نکنن چون ممکنه بچه شون ام اس بگیره ----- سیگار نکشید چون ممکنه سرطان بگیرید
دوبیمار ام اسی ازدواج می کنن یا بچه شون ام اس میگیره یا نمیگیره(اما احتمال اینکه بگیره بیشتره) ---- کسی که سیگار میکشه ممکنه سرطان بگیره اما ممکنه هم نگیره(اما بهتره سیگار نکشه)

ما بنا رو روی یه احتمال میذاریم که علم پزشکی تا حدی به نتایجی در موردش رسیده

علم پزشکی داره میگه اگه یه طرف از طرفین ام اس داشته باشن خب درصد کمتری احتمال داره پسفردا بچه شون ام اس بگیره (درصد ناچیزی)

اما وقتی دو طرف ام اس دارن درصدش میره بالا. نگفته صد در صد اما گفته ممکنه بچه شون بعدنا ام اس بگیره

برا همینم برخی پزشکا ازدواج دو ام اسی رو صلاح نمی دونن

حالا خب بعضی هم ازدواج می کننن و خوشبختانه هیچ کدوم از موارد بالا براشون پیش نمیاد

مثل ازدواج فامیلی
من ازدواج های فامیلیه زیادی یدم که بچه هاشون کاملا سالمن
اما ازدواج های فامیلی یی هم دیدم که بچه هاشون نقص داشتن

و ........

نمونه های دیگه

نمیگم ازدواج دو ام اسی باهم بده. چون خوبی هم توش هست در مورد مثلا درک کردن شرایط
فقط از نظر پزشکی تا حدی با ریسک مواجهه برا بچه!
حالا اونایی که میگن بچه نمیخوان خب حسابشون جداس confused2

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - arezooo82 - 2015/06/10

سیگار کشیدن و مثالایی از این دست،تصمیم درباره خودمونه.تصمیم میگیریم که سیگار بکشیم سرطان بگیریم و یا نکشیم..درباره خودمون..خودمون واسه خودمون تصمیم میگیریم.ولی اینکه بچه دار بشیم بچمون ام اس میگیره یا نمیگیره،تصمیم گیری درباره یه شخص دیگست..یه بچه بیگناه که هیچ نقشی تو تصمیم گیری پدر و مادرش نداشته..اگه ام اس بگیره ، واقعا گناه خودش چیه؟ وقتی بزرگ شد ازم پرسید آخه چرا...جواب من چی میتونه باشه؟

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - farda20032020 - 2015/06/25

به نظر من که دو تا ام اسی با هم ازدواج کنند خیلی خوبه چون دقیقا هم رو می فهمن
بعد هم این چیزا اصلا مهم نیست باید در اعتقادات مشترک باشند و یک چیز رو قبول داشته باشن .

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - afsaneh - 2015/06/25

من که ترجیح میدم اگر قرار باشه روزی ازدواج کنم با کسی که مشکل خودمو داره ازدواج کنمSleepy

در مورد بچه هم یه روز خیلی شیک دوتایی باهم میریم مرکز نی نیا یه خوشگلشو میاریمicon_question

شایدم دو تا icon_cryخُب یکی خیلی کمه Sleepy

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - paeeze - 2015/06/25

(2015/06/25, 02:42 PM)afsaneh نوشته است: من که ترجیح میدم اگر قرار باشه روزی ازدواج کنم با کسی که مشکل خودمو داره ازدواج کنمSleepy

در مورد بچه هم یه روز خیلی شیک دوتایی باهم میریم مرکز نی نیا یه خوشگلشو میاریمicon_question

شایدم دو تا icon_cryخُب یکی خیلی کمه Sleepy
فکر میکنم تو شرایط مرکز نی نیا اومده پدر مادر بیمار صعب العلاج نباشنconfused2
چون من یه مدت تصمیم گرفته بودم که وقتی به 35 سالگی رسیدم و حتما مجردم تا اون موقعTongueconfused برم طبق قانون, فرزند دختری رو قبول کنم ولی دیدم تو شرایطش نوشته طرف بیمار نباشهbadtaste
هیچی دیگه تصمیم گرفتم عزدواج کنم