وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ (/Thread-%D8%AF%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%9F)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - majid1 - 2015/05/12

مهم نیست که هر دوطرف بیمار باشن یا یه طرف بیمار باشه مهم اینه که هر دو طرف بهم علاقه داشته باشن اونم قلبی نه زبونی.
شعار دادن و دوست داش زبونی هم فایده نداره.من خودم به شخصه از دوست داشتن زبونی متنفرم.عمل مهمه نه زبون.

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - جاستینا - 2015/05/12

چون اگه دوس داشتن فقط زبونی باشه و از ته دل نباشه بلاخره خسته میشن و کم میارن

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - 0MID - 2015/05/12

باور کنید همون زبونی هم خوبه.....confused
اینقدر بهم میگن تا ملکه ذهنشون میشه و روزی عملی میشه و همون اتفاق خوب یعنی دوستی و عشق و علاقه عملی میشه.......
هرراهی که مفری بسمت علاقه دونفر باشه قابل ازمایشه...

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - همراز - 2015/05/12

وجود بیماری ام اس در طرفین مانع خوشبختی نیست ... دو بیمار ام اس و یا حتی بیمار ام اس و فرد عادی در شرایطی میتونن در کنار هم به آرامش برسند و مشکلات رو حل کنن که علاقه کافی بین اون ها وجود داشته باشه...
حتی گاهی اوقات این حس هم به وجود میاد از اونجایی که داروهای مصرفی ما با عوارض بعد از تزریق همراه است شاید افراد سالم نتونند ما رو درک کنن و در برابر این عوارض واکنش نشون بدن.
در هر صورت انتخاب باید عاقلانه باشه و به قول دوست مون برای خودمون هم ارزش قائل باشیم...حالا طرفمون هرکس با هر شرایطی که میخواد باشه.
تو صفحات مجازی با خانمی آشنا شدم که هم خودش و هم همسرش هر دو ام اس داشتن و حدود 7_8 سالی از زندگی مشترکشان میگذشت. خیلی علاقمند شدم و از طریق ایمیل با ایشون ارتباط برقرار کردم و از شرایط زندگی مشترکشون تا حدودی آگاه شدم و خواستم بیاد و من و باقی دوستان رو هم در جریان این مدت زندگی و مشکلاتش بگذاره.
منتظر جواب ایمیل شون هستم. امیدوارم به اینجا بیان و اطلاعاتی رو در اختیار ماقرار بدن...

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - 0MID - 2015/05/12

(2015/05/12, 10:57 PM)همراز نوشته است: وجود بیماری ام اس در طرفین مانع خوشبختی نیست ... دو بیمار ام اس و یا حتی بیمار ام اس و فرد عادی در شرایطی میتونن در کنار هم به آرامش برسند و مشکلات رو حل کنن که علاقه کافی بین اون ها وجود داشته باشه...
حتی گاهی اوقات این حس هم به وجود میاد از اونجایی که داروهای مصرفی ما با عوارض بعد از تزریق همراه است شاید افراد سالم نتونند ما رو درک کنن و در برابر این عوارض واکنش نشون بدن.
در هر صورت انتخاب باید عاقلانه باشه و به قول دوست مون برای خودمون هم ارزش قائل باشیم...حالا طرفمون هرکس با هر شرایطی که میخواد باشه.
تو صفحات مجازی با خانمی آشنا شدم که هم خودش و هم همسرش هر دو ام اس داشتن و حدود 7_8 سالی از زندگی مشترکشان میگذشت. خیلی علاقمند شدم و از طریق ایمیل با ایشون ارتباط برقرار کردم و از شرایط زندگی مشترکشون تا حدودی آگاه شدم و خواستم بیاد و من و باقی دوستان رو هم در جریان این مدت زندگی و مشکلاتش بگذاره.
منتظر جواب ایمیل شون هستم. امیدوارم به اینجا بیان و اطلاعاتی رو در اختیار ماقرار بدن...

منتظر اگاهی از نحوه زندگی این زوج هستم......
کنجکاو شدم.....شایداعتقادات و برخی از عادات و رفتارشون جوابی بر ناگفته هایمان باشه......
ممنونم...icon_questionicon_questionicon_question

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - همراز - 2015/05/12

(2015/05/12, 11:12 PM)0MID نوشته است:
(2015/05/12, 10:57 PM)همراز نوشته است: وجود بیماری ام اس در طرفین مانع خوشبختی نیست ... دو بیمار ام اس و یا حتی بیمار ام اس و فرد عادی در شرایطی میتونن در کنار هم به آرامش برسند و مشکلات رو حل کنن که علاقه کافی بین اون ها وجود داشته باشه...

منتظر اگاهی از نحوه زندگی این زوج هستم......
کنجکاو شدم.....شایداعتقادات و برخی از عادات و رفتارشون جوابی بر ناگفته هایمان باشه......
ممنونم...icon_questionicon_questionicon_question

تا اونجایی که من اطلاع پیا کردم ایشون ام اس داشتن و همسرشون چند ماه بعد از ازدواج دچار ام اس میشن.
منم امیدوارم که قبول کنند و به اینجا بیان و تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدن.
برای من جالب بود که ایشون میگفتن زوج های دیگه ای روهم میشناسند که هر دو ام اس دارن.
در هر صورت من هم منتظر جواب از طرف ایشون هستم...icon_question

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - جاستینا - 2015/05/13

منم این خانم میشناسم رفتم توی وبلاگشون به نظر من اگه دو نفر هردو ام اس داسته باشن ازدواج کنن بهتر مبتونن همو درک کنن

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - محمد ارجمند پور - 2015/05/13

از نظرات یسری از دوستان که برخلاف قبل الان کمی موافق شدن خوشحال شدم باید همه جوانب رو برسی کنیم و بدون توجه به حرفایی که پشتمون یا جلومون به عمد یا سهوا راجب ام اس میزنن توجه نکنیم
بازم میگم اگر واقعا کسی طرفش رو بخاد و دوسش داره باهاش میمونه اگرم نخاد که خیلی راحت خودشو نشون میده با یه حرف دیگران

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - جاستینا - 2015/05/13

واقعا هم همین طوره مهم عشق و علاقه ی واقعی و پاک و صادقانه س که باعث میشه کم نیارن دو طرف

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - 0MID - 2015/05/14

(2015/05/13, 02:54 PM)محمد ارجمند پور نوشته است: از نظرات یسری از دوستان که برخلاف قبل الان کمی موافق شدن خوشحال شدم

منم از توافق نظر تعدادی خوشحالم ولی راضی نیستم که دوستان فکرکنند که من یا مابقی دوستان که موافق یا مخالف این مهم هستیم براشون الگو شدیم یاخط مشی تعین میکنیم ........
بهرحال صلاح مملکت خویش خسروان دانند.......
من وظیفه خودم میدونم که تجربمو اعلام کنم و با روی گشاده همه انتقاداتی که از من میشه رو میپذیرم ......
بازم ممنونم وباعث افتخار بنده است که تونستم از لابلای مباحث و نظرات و همچنین انتقادات شما سروران یه راهکار مناسب پیدا کنم....
بازم مدیون الطاف همه شما عزیزانم.......