وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل (/Thread-%D9%87%D9%85%D9%81%D9%83%D8%B1%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%83%D9%85%D9%83-%D8%A8%D9%87-%D9%8A%D9%83-%D8%A8%D9%8A%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D9%8A-%DA%AF%D9%84)

صفحه ها: 1 2

همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - mohammad.1979 - 2014/01/11

:l:سلام دوستان گرامي . من يه دوست دارم كه حدودا دو سال كه ام اس داره ولي يه مشكل ديگه هم داره . اعتياد به ترياك :: روزي يه بسته هم سيگار ميكشه من خيلي سعي كردم كمكش كنم نشد .پيش خودم فكر كردم با شما مطرح كنم نظراتتون بگيد شايد يه راه حلي پيدا بشه .

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - shaytoon - 2014/01/11

با این اطلاعات کم کمکی از دست کسی بر نمیاد
باید مشخص شه چرا میکشه؟ ( بهونش واسه کشیدن چیه )
کی شروع کرده به کشیدن؟
چندسالشه؟
و ...

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - ابراهیم - 2014/01/11

خودت هم ام اس داری؟
ساکن کجاست؟
چند وقته میکشه؟
چقدر در روز میکشه؟
در ماه برای سیگار و تریاک چقدر هزینه میکنه؟
.
.
.
چندسالشه؟
متاهله؟
چندتا بچه داره؟
شغلش چیه؟
تحصیلاتش؟
.
.
.

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - paeazan - 2014/01/11

قبل از ام اس معتاد بوده یا بعدش معتاد شده؟
و بعضی سوالات دوستان رو من هم دارم
جواب بدین بلکه تونستیم باهاتون همفکری کنیم

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - نازلی - 2014/01/11

دوست شما مشکلش خیلی زیادِ کمک کردن به ایشون کمی سختِ
هم ام اس داره هم معتاده
آخه اعتیاد هم بیماریِ
با ام اس کنار اومدن آسونترِ تا اعتیاد ، اعتیاد ترک کردنش خیلی مشکله
ام اس با داروهائی که داره کنترل میشه
اما اعتیاد روز به روز بدتر میشه و فرد رو در خودش غرق می کنه به نظر من دوست شما باید اراده کنه و اعتیادش رو ترک کنه و خودش رو از این منجلاب خلاص کنه
لطفاً به سوالات دوستان جواب بدهید چون سوال من هم هست

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - nilo0far - 2014/01/11

شاید ما بتونیم تا حدودی راهنمایی کنیم ولی به نظرم این مشکل رو در بخش مشاوره مطرح کنید یا با یه مشاور صحبت کنید هر چقدر هم که ما بتونیم کمک کنیم باز راهکارهای کسی که توی این زمینه ها تخصص داره بنظرم درست تر باشه

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - leili-asmaneh - 2014/01/11

من در زمینه اعتیاد از اطلاعات خوبی دارم.اعتیاد یک بیماریه که درمانش دست بقیه نیست فقط خود اون آدم باید بخواد و موقعی هم که به اونجا برسه که تصمیم به ترک بگیره خودش راهشو پیدا می کنه اصلا کسی نمی تونه و نباید مداخله کنه

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - free - 2014/01/12

Faradarmanii khoobe?..Undecided

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - mohammad.1979 - 2014/01/12

سلام . M يه جوون 34 ساله است از وقتي ام اسي شده بيشتر ميكشه قبلا هم ميكشيده .متاهل هستش ويه پسر 8 ساله داره دقيقا نميدونم برا چي ميكشه ولي الان بد جوري گرفتاره . منم سه ساله كه ام اس دارم . اگه سوال ديگه اي باشه جواب ميدم. با درود وسپاس بر شما كه به اين موضوع مهم اهميت ميديد.

سلام .M يه شغل معمولي داره روزي سه گرم ميكشه ماهيانه 300 تا 400 هزينش اون ام اس اخر دنيا ميبينه.

RE: همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل - paeazan - 2014/01/12

خب خودتون میتونین در مورد عوارض ختی سیگار برای یه بیمار ام اس حرف بزنین چه برسه به مواد مخدر.اینا باعث پیشرفت بیماری و ایجاد حمله برای اون میشه
مسلما تا خودش نخواد و همت و اراده نکنه نمیتونه ترک کنه یا اگه ترک کنه احتمال معتاد شدن مجددش کم نیست
به زن و بچش فکر نمیکنه؟!
ببرینش پیش یه روانپزشک خوب.مسلما روانپزشک میتونه قانعش کنه که کارش اشتباس