وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: شبه ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%B4%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بیماری دویک (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%A9)
+--- موضوع: پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%A9-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA)

پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است - warrior - 2014/01/07

استاد دانشگاه بریتانیکا آرژانتین گفت: پزشکان ایرانی برای تشخیص و درمان بیماری دویک ( Devic) پیشرفت و تجربه خوبی دارند.

« نورومیلیت اپتیکا » ( NMO) یا همان دویک، نوعی از بیماری های ایمنی است که علائم آن شبیه بیماری « ام اس » می باشد و اندام ها را ضعیف و موجب تاری دید می شود.

« آدریانا کارا » ( Adriana Carra ) روز جمعه در دهمین کنگره بین المللی « ام اس » ایران در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت وگو با ایرنا افزود: پزشکان ایرانی مقاله های زیادی درباره روش تشخیص و درمان بیماری دویک منتشر کرده اند که نشان می دهد کار زیادی در این زمینه در این کشور انجام شده است.

وی با بیان اینکه « قبل از حضور در این کنگره به طور مستقیم با ایران در ارتباط نبودم » تصریح کرد: با اینحال از پیشرفتهای علمی ایران بی خبر نبودم.

استاد دانشگاه بریتانیکا آرژانتین اظهار کرد: پزشکان ایرانی برنامه های بسیار خوبی برای نحوه درمان « ام اس » و تجویز داروهای این بیماری دارند.

[تصویر:  18442045_9387371fdbfe.jpg]

وی با بیان اینکه پزشکان در بسیاری از کشورها مانند آرژانتین بیماری « دویک » را با « ام اس» اشتباه می گیرند، گفت: اما ایرانی ها برای تشخیص این بیماری پیشرفت خوبی کرده اند.

این پزشک آرژانتینی افزود: بسیاری از پزشکان ایرانی ، نویسندگان مقالات در امریکا و اروپا ...

منبع خبر ایرنا (esfahan.irna.ir)

RE: پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است - ghazallll - 2015/07/06

سلام خدمت دوستان
من مبتلا به دويك هستم و قصد باردارى دارم دكتر صحراييان ميگن ريسكش بالاست ميخوام بدونم جناب مدير يا از بازديدكنندگان كسى رو ميشناسيد كه دويك داشته باشه و باردار شده باشه و زايمانش با موفقيت و بدون عارضه خاصى ختم به خير شده باشه؟
البته از نظر دكتر زنان هيچ مشكلى داخلى وجود نداره!
ميشه لطفا اگر كسى ميدونه جوابم رو بده!!

RE: پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است - aminff - 2015/07/09

سلام خسته نباشید منم هم دیویک دارم و مرد هستم 26 ساله متاهل می خوام بچه دار شم مشکلی بعدا پیش نیاید ممنون

RE: پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است - ghazallll - 2015/07/09

(2015/07/09, 02:24 PM)aminff نوشته است: سلام خسته نباشید منم هم دیویک دارم و مرد هستم 26 ساله متاهل می خوام بچه دار شم مشکلی بعدا پیش نیاید ممنون

سلام،بعيد ميدونم براى آقايون مشكلى باشه،
خانمها به خاطر تغييراتى كه به وجود مياد در سطح هورمونها و ...
خطر داره، باز هم براى اطمينان بيشتر از پزشكتون سوال كنيد

RE: پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است - glassheart - 2015/07/09

پژوهشگر مرکز تحقیقات MS‌ بیمارستان سینا گفت: در حالی که بارداری سبب خاموشی بیماری در مبتلایان به MS می‌شود، در سندروم دویک بارداری می‌تواند بیماری را تشدید کند.
منبع