وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
حمله چه مشخصاتی داره ؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: حمله چه مشخصاتی داره ؟ (/Thread-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%9F)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: حمله - Prime - 2011/05/21

به حمله ها التهاب اعصاب و رشته های عصبی هم میگن
این التهاب با کورتون سریع تر خوب میشه. (خودش هم به مرور خوب میشه)
مث وقتی که شما برای سرماخوردگی پنی سیلین مصرف میکنید و گاهی سریع جواب
میگیرین و گاهی هم نه ... این اشکال از پنی سیلین نیست مشکل نوع شدت و یا وضعیت
اون سرماخوردی (اینجا التهاب) است.
اصولا وقتی بی اعتماد باشی به دارو/پزشک جواب نمی گیری.
شما بهتره برید دکتر اگر کورتون نمی خوای بگو من نمیخوام اون بدونه بهتره!
اگرم قبول نمیکنه برو پیش دکتری که حداقل بتونی باهاش صحبت کنی.
(2011/05/21, 05:05 PM)montazer نوشته است: من ده یا دوازده روزی سرگیجه داشتم پیش دکتر نرفتم تا دیروز خودش خوب شد،نمیدونم با این کار به خودم لطمه زدم یا نه.از عوارض کورتون هم نگرانم و در تاثیرش شک دارم.چون یه بار که کورتون گرفتم باز هم همین حدود طول کشید تا علائم برطرف بشه.

یه چیز دیگه هم من اضافه کنم به فرمایش شما:
ببین یه وقت هست شما سوء مصرف داری
یعنی مث بعضیا میگی :"من خودمو میشناسم هفته ای یه دگزا میزنم"
این سوء مصرفه و باید نگران علائم اش بود.
اما شمایی که سالی یه بار هم قرار نیست کوتون بگیری دیگه نباید خودت رو
اذیت کنی. اینا دارو اند زهر نیست که یه بار بخوری بمیری! اونم با تجویز دکتر!

RE: حمله - AVID2000 - 2011/05/22

دوستان يك سوال داشتم
آيا در حين پالس تراپي, دكتر معالج تزريق داروي اصلي ام اس را قطع ميكنه يا درمان به موازات هم ادامه پيدا ميكنه؟

RE: حمله - Prime - 2011/05/22

(2011/05/22, 09:12 AM)AVID2000 نوشته است: دوستان يك سوال داشتم
آيا در حين پالس تراپي, دكتر معالج تزريق داروي اصلي ام اس را قطع ميكنه يا درمان به موازات هم ادامه پيدا ميكنه؟

قطع نمیشه معمولا. (تجربه با ربیف)

میخواستم یه مطلبی رو هم دیروز بگم. جدای از اینکه حساس نباشید.
برای این میگم برید دکتر که بعضی التهاب ها هستند که اگر زود تر و در مرحله ی
شروع برید دکتر و پالس رو شروع کنید کورتونی که به شما میدن خیلی خفیف تر و بی ضرر تر ه تا اینکه کار به جایی بکشه که مجبور بشید.

RE: حمله - نازلی - 2011/05/23

دوستان عزیز من فکر می کنم یه حمله جدید بهم شده، از دیشب سمت چپ بدنم بیحس شده حتی زبونم توی دهنم بی حسه ،گز گز توی هر دو طرف (دستها و پاهام ) اذیت می کنه
بهمن ماه یه حمله داشتم چشم سمت چپم تار شد بعد از پالس تراپی دیدم بهتر نشد حالا به نظرتون باید دوباره پالس بشم ؟از کورتون بدم میادangry3angry3
بگید من چیکار کنم ترا بخدا نگید که باید پالس تراپی بشممممممممممممممممممsad2sad2sad2 :38::38::38:rolleyesrolleyesrolleyesrolleyes

RE: حمله - kiana - 2011/05/23

نازلی جونم منم مثل شما شدم 2 روزه سمت چپ بدنم از گردن به پایین بی حس شده درد هم داره
دیشب هم تو خواب حالت سرگیجه بهم دست داد همش ناله میکردم وقتی میخوابم یا دراز میکشم این سرگیجه ها بیشتر میشه یعنی اینم به خاطر حمله ی ام اس ؟
منم خاطره ی خوبی از کورتن ندارمsad2

RE: حمله - somaye_602000 - 2011/05/23

بچه ها مگه شما آمپول نمیزنین پس چرا حمله دارید؟من غروب پای راستم صعف میره صبح که پا میشم خوبه.۳،۴ روزه.آیا حمله است؟

RE: حمله - paeeze - 2011/05/24

(2011/05/23, 09:45 PM)somaye_602000 نوشته است: بچه ها مگه شما آمپول نمیزنین پس چرا حمله دارید؟من غروب پای راستم صعف میره صبح که پا میشم خوبه.۳،۴ روزه.آیا حمله است؟

این دارو های تزریقی فقط 30 درصد حمله ها رو کاهش میده.

کاملا قابل کنترل نیست.البته خود بیمار گاهی اوقات میتونه اون 70 درصد رو مدیریت کنه.......گاهی اوقات!

RE: حمله - Prime - 2011/05/24

بچه ها! تو چشای من نگاه کنید!
برید دکتر!
اینطوری نمیشه گفت کدوم حمله اس کدوم نیست. (کار ما نیست اصلا)
دکتر میتونه تشخیص بده. با آرامش ه که شما نتیجه میگیرید
کورتون بد اصلا، ولی بدون اون بدتره.

RE: حمله - نازلی - 2011/05/24

سلام بچه ها حالم اصلا خوب نیست دیروز نتونستم برم دکتر چون مطبش اسانسور نداره ولی همسرم رفت دکتر فعلا قطعا نگفته حمله اس ولی یه امپول پردیزولون داده یه خورده بهتر بشم بتوانم مطب برم از همتون ممنون دوستون دارم icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question

RE: حمله - Prime - 2011/05/24

حالا هر چی! حمله هم باشه نازلی خانوم!
سخت نگیرید بهش! انشالا که با یه داروی ساده حل بشه!