گرفتن اطلاعات دارویی از طریق تماس تلفنی - -

<style>body{font-family: tahoma; font-size: 13px; direction: rtl;} hr{ display: none;}</style>شماره گویای 1490 آماده پاسخگوئی به سئوالات داروئی

رییس مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو با بیان اینکه اکنون شماره تماس گویای 1490 در تمام کشور آماده پاسخگویی به سوالات دارویی هموطنان است، اظهار کرد:اکنون شمار پایگاه‌های اطلاع رسانی دارویی در کشور به عدد 34 رسیده است.همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران یک مرکز مستقل اطلاع‌رسانی دارویی دارد.

دکتر طلعت قانع در گفت‌وگو با خبرنگار«سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به ارائه پیشینه راه‌اندازی مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم پرداخت و گفت: این مرکز از سال 1375 زیر نظر معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت راه‌اندازی شد.

وی افزود: اکنون شمار پایگاه‌های اطلاع رسانی دارویی در کشور به عدد 34 رسیده است. البته علاوه بر فعالیت این مراکز،‌ بسیاری از شرکت‌های واردکننده و تولیدکننده دارو نیز مراکز ویژه اطلاع‌رسانی را در خصوص تولیدات خود دایر کرده‌اند. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران یک مرکز مستقل اطلاع‌رسانی دارویی دارد.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم با بیان اینکه اکنون شماره تماس گویای 1490 در تمام کشور آماده پاسخگویی به سوالات دارویی هموطنان است، اظهار کرد: البته برخی استان‌ها شماره تماس‌ محلی هم اعلام کرده‌اند.

قانع در توضیح نحوه خدمت‌رسانی این مراکز به مردم گفت:‌ در هر استان حدود دو تا سه نفر مشغول پاسخگویی هستند و در برخی شهرستان‌ها نیز تنها یک نفر در پایگاه مشغول به کار است. در تهران هم 11 نفر به صورت ثابت ارائه خدمت می‌کنند، اما مجموع نیروهای مرکز تهران به 40 نفر می‌رسد.

وی در ادامه از کمبود نیروی انسانی در مراکز اطلاع رسانی دارویی سخن به میان آورد و عنوان کرد:‌ همه این نیروها 24 ساعته فعال نیستند. علاوه بر این نیاز به گسترش امکانات نیز وجود دارد. درخواست کرده‌ایم تا جایی که امکان دارد ساعات ارائه خدمت را افزایش داده و تا پایان شب پاسخگویی داشته باشند.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم درباره تخصص پرسنل این مراکز افزود: همه افراد پاسخگو، داروساز نیستند اما دوره‌های آموزشی تخصصی را پشت سر می‌گذارند زیرا لازم است اطلاعات دارویی و پزشکی‌ بالایی داشته باشند.

سه شنبه سیزدهم فروردین 1392 10:32
http://darusazanbabol.blogfa.com/post/94