همچنین ببینید

تمرین کوهنوردی و صخره‌نوردی در خانه

تأثیر نقاشی بر کاهش استرس در ام اس

امروزه مطالعات زیادی مبنی بر تأثیر نقاشی بر کاهش استرس انجام گرفته است و نتیجه بیان می کند که نقاشی می تواند استرس فرد را کاهش دهد. داشتن مقداری استرس لزوماً بد نیست و هر از گاهی احساس اضطراب یا نگرانی امری طبیعی است. با این حال، استرس طولانی مدت یا بیش از حد می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد و ممکن است علائم MS را بدتر نشان دهد.

 تشنج

بررسی اجمالی


تشنج، که نتیجه‌ی ترشحات الکتریکی غیرطبیعی در ناحیه آسیب دیده یا صدمه دیده از مغز می‌باشد در بیماری ام اس نسبتا نادر است.میزان شیوع آن ۲ تا ۵ درصد، در مقایسه با تخمین ۳درصد از بروز تشنج درافراد عمومی،تخمین زده شده است. علت تشنج در افراد مبتلا به ام اس کاملامشخص نمی‌باشد و تشنج ها در دو شکل عمومی و کانونی طبقه بندی می‌شود.اگر شما علایم جدیدی را تجربه می‌کنید که فکر می کنید ،ممکن است فعالیت تشنجی باشد، سریعا با ارائه دهنده خدمات درمانی و بهداشتی خود تماس بگیرید و یا برای مراقبت‌های پزشکی به اورژانس مراجعه نمایید.


درمان تشنج


تشنج معمولاً توسط تاریخچه بالینی و یک الکتروانسفالوگرام (EEG) تشخیص داده می‌شود که ضبط کننده فعالیت الکتریکی در مغز است. بیشتر اختلالات تشنج با استفاده از داروهای ضد تشنج مناسب و ادامه نظارت پزشکی به خوبی قابل کنترل است.