امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ms فقط با mri مغز تنها مشخص ميشه؟
اگرنشانه ای از ام اس نباشه نیازی به ام ار ای مجدد نیست.
خیر .دوست عزیز شما به نظرم شما خیلی حساس شده اید اگر پزشک نورولوژی به شما گفتن ام اس ندارید دیگه نیازی به انقدر حساسیت نیست .
نهایتا شما میتونید برای اطمینان بیشتر به یک پزشک دیگر هم مراجعه کنید تا خیالتون راحت باشه
موفق و پایدار باشید
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : نازلی
خیلی ممنون از راهنمایی همتون .
من بردم ام ار ایهای مغز و گردن چند هفته پیش که گرفته بودم و قبلیا دکتر گفت چند ساله میزنی گفتم 4 شسال و یکی دو ماه گفت خب 8-10 ماه دیگه داروت قطع میشه چون نه حمله ای نه چیزی داشتی برو بسلامت agreement2
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , Prime
سلام
ms فقط با mri مغز تنها مشخص ميشه؟ يا حتما بايد mri از نخاع گردن و نخاع كمر هم گرفته شه؟
من mri بدون تزريق فقط از مغز كردم كه جوابش نرمال بود و نوار مغز هم گرفتم جوابش نرمال بود. ولي mri گردن و كمر و نوارچشم نگرفتم. آيا در بيماري ام اس ممكنه در مغز پلاك نباشه و فقط در كمر يا گردن پلاك باشه؟
من دست و پاهام بعضي روزها زياد خواب ميره و تاري ديد هم دارم ولي با نگاه كردن عادي و لحظه اي به چپ و راست يا بالا و پايين چشمم درد نداره ولي اگر چشمم در حالت نگاه به بالا يا پايين يا چپ و راست نگه دارم بعد از يك ثانيه چشمم درد ميگيره. اين التهاب چشم در بيماري ms دقيقا چجوريه؟ منظور درد چشم در حالت عادي هست يا تاري ديد هست؟ در ضمن دوبيني ندارم ولي ديدم شفاف كامل نيست.

بعضي روزها هم تو انگشتان دستم يا داخل ساق پاهام احساس ارتعاش ميكنم . نميدونم به همين ميگن گزگز يا نه؟
 تشکر شده توسط : simin
ممكنه ام اس در امار اي چيزي نشون نده يابرعكس در ام اراي چيزي نشونبده اما در حالت باليني چيزي نباشه
در كل مجموعه اي از عوامل تشخيص ام اس رو تاييد مي كنن
شما هرچي دكترت مي گه گوش كن
اگه اين علايم فع شد ديگهبي خيال شو فقط بزن و برقص و شاد باش
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : Prime , mri
سلام
من سال 1377 معافیت پزشکی گرفتم بخاطر ام اس ، نظام وظیفه اول فرستاد بیمارستان نیروی هوایی اونا گفتن اگه دکترت روی نامه بنویسه ام اس داری و روعکست مهر بزنه کمیسیون ماهم قبول میکنه ، بعد برای تأیید مجدد منو
فرستادن بیمارستان شریعتی اونجا آقای دکتر سلطانزاده بعنوان رئیس بخش نورولوژی با یه سری دانشجو من رو معاینه کردن آقای دکتر سلطانزاده به من گفت ام ار ای داری من گفتم بله اونوقت به شاگرداش گفت بچه ها آیا ادعای این آقا درسته و تنهاام آر آی کافیه ؟
تنها یکی از دانشجوها گفت باید VEP رو هم دید که سرعت انتقال عصب چطوره و استاد سلطانزاده با تحصین این دانشجو گفت درسته و باید VEP بگیری و بیاری.
پس ام آر آی تنها کافی نیست و باید VEP هم برای تشخیص ام اس گرفته بشه.
 تشکر شده توسط : mri
نه تنها از ام آر آی نیست چون من رفته بودم دکتر ؛ یک دکتری بود که ماله عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بود تا علائمم رو گفتم گفت ام اسه حالا میخوای برو ام آر آِی بده میخوای نرو ولی به طور 100درصد ام اسه
من 7تا دکتر عوض کردم ولی حرف اون ثابت شد حتی به من گفت نمیخواد آزمایش نخاع بدی حتی نمیخواد بستری شی برای تشخیص برو سرپایی کرتون(پالس) بگیرicon_biggrin
با این حال زیاد نترسین از این مریضی
چون تازه فهمیدم یکی از فامیل دوستام ام اس گرفته
تازه ام ار ای داده گفتن معلوم نیست ولی حدسشون به ام اسه چون میخواستن عملش کننrolleyes

من چون دیر به این تاپیک سر میزنم اگه امری باشه درخدمتم در پیغام خصوصیicon_question

ممنونicon_question
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : mri
(2011/12/04, 09:56 AM)شهرزاد نوشته است: نه تنها از ام آر آی نیست چون من رفته بودم دکتر ؛ یک دکتری بود که ماله عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بود تا علائمم رو گفتم گفت ام اسه حالا میخوای برو ام آر آِی بده میخوای نرو ولی به طور 100درصد ام اسه
من 7تا دکتر عوض کردم ولی حرف اون ثابت شد حتی به من گفت نمیخواد آزمایش نخاع بدی حتی نمیخواد بستری شی برای تشخیص برو سرپایی کرتون(پالس) بگیرicon_biggrin
با این حال زیاد نترسین از این مریضی
چون تازه فهمیدم یکی از فامیل دوستام ام اس گرفته
تازه ام ار ای داده گفتن معلوم نیست ولی حدسشون به ام اسه چون میخواستن عملش کننrolleyes

من چون دیر به این تاپیک سر میزنم اگه امری باشه درخدمتم در پیغام خصوصیicon_question

ممنونicon_question

اوه اوه! عجب ... شهرزاد عزیز اون فرد دکتر نبوده یک فالگیر بوده.
در آلمان اگر بدون آزمایش مایع نخاعی برای مریض اینترفرون (آونکس ربیف) بنویسند؛ بیمه قبول نمیکنه دارو رو.

هیچ جایی (بجز کشور ما )؛ دکتر ها اینقدر بی رحمانه حدسیات خودشون رو برای مریض نمیگند. و تا مطمئن نشن زندگی ها رو مختل نمیکنن.

در هر صورت حتما باید MRI باشه؛ (و بعد مایع نخاعی؛ درکنارش Vep )

بچه ها اومدن با مطالعه ی چندین منبع و مشورت با چند دکتر این مقاله رو برای تشخیص ام اس تهیه کردن.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : N00shin , mri , شهرزاد , زهرا59
ایشون سؤال کردن فقط ام آر آی مغز کافیه یا نخاع هم باید باشه.
به هیچ وجه کافی نیست ، تازه ام آر آی مغز و گردن با و بدون تزریق هم کافی نیست.
بیماری من با وجود نرمال بودن VEP تایید شد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : Prime , mri

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ممکنه پلاک در mri مشخص نباشه؟ samiraa 26 26,035 2017/10/11, 09:19 PM
آخرین ارسال: حامد2017

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان