امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باورهای مخرب علیه خود
Rainbow 
بیست و سه باور مخرب علیه خود
این ها باورهایی هستند که ما را آسیب پذیر می کنند و سبب می شوند که مضطرب و افسرده شویم.

موفقیت و دستاورد
1. کمال طلبی در عملکرد. هرگز نباید شکست بخورم و یا مرتکب اشتباه شوم.
2. کمال طلبی ادراکی. اگر اشتباه کنم یا آسیب پذیر باشم، دیگران مرا دوست نخواهند داشت.
3. اعتیاد به موفقیت. ارزش من به عنوان یک انسان بستگی به موفقیت، هوش، استعداد، موقعیت شغلی، درآمد یا وضع ظاهرم دارد.

عشق
4. اعتیاد به تأیید و تصدیق. برای این که ارزشمند باشم، همه باید مرا تأیید و تصدیق کنند.
5 . اعتیاد به عشق. اگر کسی مرا دوست نداشته باشد، نمی توانم خوشبخت شوم. اگر کسی مرا دوست نداشته باشد، لایق زندگی کردن نیستم.
6. ترس از رد شدن. اگر مرا رد کنی، اگر مرا تأیید نکنی، معلوم می شود اشکالی در من وجود دارد. اگر تنها باشم، باید احساس بدبختی و بی ارزش بودن بکنم.

اطاعت، فرمانبرداری
7. راضی کردن دیگران. همیشه باید تو را راضی کنم، حتی اگر در این جریان آسیب ببینم.
8. فوبیای تعارض و اختلاف. کسانی که یکدیگر را دوست دارند، هرگز نباید با هم اختلاف پیدا کنند یا مشاجره نمایند.
9. سرزنش کردن خود. مسائل موجود در رابطه من تقصیر من است.

توقع داشتن.
10. سرزنش کردن دیگران. مسائل موجود در روابط من با دیگران تقصیرش به گردن دیگران است.
11. محق بودن. همیشه باید با من به شکلی من دوست دارم رفتار کنی.
12. حقیقت. حق با من است، تو اشتباه می کنی.

افسردگی
13. ناامید بودن. مسائل من حل نشدنی هستند، هرگز احساس خوشبختی نمی کنم.
14. احساس بی ارزش بودن. آدم بی ارزشی هستم، از دیگران حقیرتر هستم.

اضطراب
15. کمال طلبی احساسی و عاطفی. همیشه باید شادف مطمئن و در شرایط کنترل باشم.
16. فوبیای خشم. خشم خطرناک است، باید هر طور شده از آن اجتناب نمود.
17. فوبیای عاطفی. هرگز نباید بترسم، مشوش شوم، هرگز نباید احساس نابسنده بودن، حسادت یا آسیب پذیری داشته باشم. نباید باید با احساساتم دیگران را برنجانم.
18.خودشیفتگی ادراکی. کسانی که به آن ها توجه دارم متوقع، سلطه جو و اقتدارطلب هستند.
19. تصور اشتباه. همه مردم مانند یکدیگر فکر می کنند. اگر کسی به شکل تحقیرآمیز به من نگاه کند، همه به تأسی از او با من این گونه برخورد می کنند.
20. اشتباه مرکز توجه بودن. صحبت کردن با مردم به این می ماند که روی صحنه زیر نور روشن نورافکن ها ایفای نقش بکنی. اگر آن ها را تحت تأثیر قرار ندهم، مرا دوست نخواهند داشت.
21. اندیشه جادویی. اگر به اندازه کافی نگران شوم، همه چیز خود به خود درست می شود.

سایر موارد
22. تحمل نکردن ناراحتی. هرگز نباید ناراحت شوم. زندگی همیشه باید ساده باشد.
23. سوپرمن بودن. همیشه باید قدرتمند باشم. هرگز نباید ضعیف ظاهر گردم.

منبع: کتاب وقتی اضطراب حمله می کند...نویسنده: دکتر دیوید برنز...مترجم: مهدی قراچه داغی
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : یه غریبه , Pooya.N , ghaside , ابراهیم , آنا , roya-n , arezoo_azizi , Ghost , nazii , AVID2000 , niloufar , soory
confusedمن بیشتر این باورهای مخرب رادارم confused
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi
confusedconfusedconfusedconfusedمنننننننننننننننننننننمconfusedconfused

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان