امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتابهای مرتبط با ام اس
#11
(2017/04/06, 02:10 PM)پری سیما نوشته است: سلام به همه دوستان عزیزم. من دو سه سالی هست که به علت حساسیت به دارو (که داستانش رو در دو سه تا پست نوشتم)، از روش دکتر تری والس، استاد دانشگاه آیووا استفاده می‌کنم که خودشون ام اس پیشرونده داشتن و به کمک پروتکلی که تدوین کردن روند پیشرفت بیماری رو معکوس کردن و در حال حاضر بسیار سلامت و فعال هستن. نسخة اصلی کتاب دکتر والس به زبان انگلیسی هست که از طریق سایت آمازون و وبسایت خودشون قابل تهیه است:
عنوان نسخة اصلی کتاب هست: The Wahls Protocol: How I Beat Progressive MS Using Paleo Principles and Functional Medicine

ترجمة کتاب دکتر والس با عنوان "پروتکل والس: برنامه‌ای جامع برای بهبود بیماری اِم‌اِس" چاپ شده و من یک نسخه از ترجمه کتاب رو هم تهیه کردم که بنظرم در مقایسه با نسخه اصلی کتاب، خوب و جامع هست. مشخصات کتاب ترجمه شده:
مشخصات نشر: مشهد: سخن گستر، 1395.
مشخصات ظاهری: 533 ص. مصور، جدول.
شابک: 4-681-247-600-978
رده بندی کنگره: 1395 4پ17 و /377RC
رده بندی دیویی: 834/ 616
شماره کتابشناسی ملی: 4552592
موضوع: ام اس. (بیماری) سلامت؛ ام اس. (بیماری) رژیم درمانی؛ ام اس. (بیماری) ورزش درمانی؛ ام اس. (بیماری) توان‌بخشی و ...
نوبت چاپ: اول /1395
نوشتة: دکتر تری والس، با همکاری ایو آدامسون
ترجمه: دکتر زهره درویشی
شمارگان: 1500 جلد
پشت جلد کتاب نوشته کاملی درباره معرفی نویسنده و چگونگی تدوین پروتکل درمانی نوشته شده که من هم عینا همون رو براتون قرار می دم و بنظرم برای معرفی پروتکل مناسبه:
"دکتر تری اِل. والس، پزشک، متخصص داخلی، و استاد دانشکدة پزشکی کاروِر دانشگاه آیووا در ایالات متحدة آمریکاست که در سال 2000، بیماری عصب‌شناختی ام ‌اس برای او تشخیص داده شد. وی که به‌عنوانِ یک پزشک متخصص در حوزة پزشکی متعارف آموزش دیده، و سال‌ها روال درمانی شناخته‌شده و مشخصی -استفاده از دارو، عمل جراحی و یا هر دو- را جهت معالجة بیمارانش به‌کار‌گرفته‌بود، هنگام مواجهه با یک بیماری مزمن، پیشرونده و غیر قابل ‌درمان، تصمیم گرفت تا تحت نظر بهترین پزشکان متخصص، برترین راهکارهای درمانی موجود را به‌منظورِ کنترل بیماری خود دریافت کند. با‌این‌حال، و با‌وجود استفاده از درمان‌های دارویی متعارف و متعدد، ظرف مدت سه سال، سرانجام بیماری وارد مرحلة پیشرونده‌اش گردید و به ‌مرور ‌زمان، وی توانایی حرکت خود را از‌دست‌داد و مجبور شد تا از صندلی چرخ‌دار استفاده نماید. از‌آنجا‌‌که دکتر والس، به‌عنوانِ یک پزشک، به‌خوبی از شرایطی که در آن به‌سر‌‌می‌برد، و آیندة محتومی که در‌انتظارش ‌بود -زندگی یک بیمار معلول در بستر- آگاهی داشت، تصمیم گرفت تا به ‌منظورِ یافتن راهکارهایی نوین در ‌زمینة توقف احتمالی پیشرفت بیماری، با مطالعة آخرین پژوهش‌های انجام‌ پذیرفته در‌ زمینة بیماری‌های خود‌ایمنی و همچنین، زیست‌شناسی مغز و بیماری‌های مغزی، زندگی اجتناب‌ناپذیر در بستر را هر‌ چه ‌بیشتر به‌ تعویق‌ افکند. وی به ‌هنگامِ مطالعات خود، با مفاهیمی که تاکنون چیزی دربارة آن‌ها نشنیده بود و راهکارهایی متفاوت از پزشکی متعارف را برای بهبود یک بیماری ارائه می‌دادند، با عنوان رژیم غذایی پالئو و پزشکی کاربردی آشنا گردید. سپس، با‌استفاده‌از راهکارهای مورد نظر در این دو حوزه در ‌زمینة ترمیم آسیب سلولی، به‌کمک تغییر روش تغذیه و مدیریت جدی سبک زندگی، برنامه‌ای جامع با عنوانِ "پروتکل والس" را تدوین نمود که با به‌کارگیری آن نه‌تنها توانست پیشرفت بیماری‌اش را متوقف نماید، بلکه به‌ صورتی‌ چشمگیر نشانه‌های بیماری را نیز معکوس نمود، به‌ نحوی‌که قادر شد توان حرکتی خود را تا ‌اندازه‌ای بهبود ببخشد که روزانه 18 مایل دوچرخه‌سواری نماید. از‌ آن‌ پس، دکتر والس زندگی حرفه‌ای خود را صرف پژوهش در‌زمینة اثر‌بخشی پروتکل والس بر بهبود نشانه‌های بیماری ام ‌اس و کیفیت زندگی بیماران و همچنین، آموزش به سایر پزشکان، بیماران و به ‌‌ویژه مردم عادی نموده است. وی این پروتکل را به‌ عنوان دستاورد خود در ‌زمینة کمک به بهبود بیماری ام ‌اس (و سایر بیماری‌های خود‌ایمنی)، با نوشتن این کتاب که به زبانی ساده، کاربردی و قابلِ ‌استفادة عموم بیان شده، به همگان معرفی نموده است".
(اگر لازمه باید این نکته رو هم بگم که من کتاب رو از طریق سایت مترجم تهیه کردم که گویا خودشون در حال حاضر، پژوهش هایی رو درباره بیماران ام اس انجام می دن).
#12
سلام پری سیما نسخه فارسی این کتابو از کجا میتونم تهیه کنم؟
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پرتو درمانی، شرایط دردناک مرتبط با MS را بهبود می بخشد. mehdi.abdn 0 15,149 2010/12/27, 02:24 AM
آخرین ارسال: mehdi.abdnکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست