امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاهش شنوایی
من چند ساعته یه گوشم نمیشنوهsad2
انگار گرفته sad2
یعنی ممکنه همین جوری بمونه؟؟؟
نگرانم
کاهش شنوایی confused2
همه چی آرومه.....
دل من استثناست....Blush
 تشکر شده توسط : FBF , mohammadreza1369 , nahid
منم چند ساله شنوایی گوش سمت راستم کمتر شده یعنی همون سمتی که حمله اصلی در اون رخ داده. اتفاقی متوجه شدم و زمان دقیقش رو نمیدونم.فکر نمیکردم چیز مهمی باشه و به دکترم هم نگفتم! smiling
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : ayda.m
وسواس نداشته باشید.ممکن هست از ام اس باشه یا غیر ام اس.علتها ممکن هست بسیار متفاوت باشه..من خودم یه خورده قدرت شنوایی ام شده.ضمن این که می تونم بگم که شاید ژنی هم باشه.خانواده مادرم بیشترشون وقتی بالای 60 سال می رسن شنوایی اندکی پیدا می کنن و چه بسا نیاز به استفاده از سمعک داشته باشن.حال ممکن هست بگین مگه تو 60 سالت هست.نه 60 سال ندارم.می خوام بگم که ژن ناشنوایی یا کم شنوایی در خانواده ام وجود داره..علاوه بر این میزان آلودگی صوتی در تهران بسیار بالاست.80 دسی بل اعلام شده.در حالی که میزان مجاز 60 دسی بل هست.اون طوری که من شنیدم پزشکان متخصص و کارشناسان در این زمینه اظهار داشتند که با این میزان آلودگی صوتی احتمال ناشنوایی بعد از 10 سال برای افراد و جود داره.این یکی ربطی به ام اس هم نداره.

(2014/07/30, 11:12 AM)paeazan نوشته است: منم چند ساله شنوایی گوش سمت راستم کمتر شده یعنی همون سمتی که حمله اصلی در اون رخ داده. اتفاقی متوجه شدم و زمان دقیقش رو نمیدونم.فکر نمیکردم چیز مهمی باشه و به دکترم هم نگفتم! smiling

امیدوارم که چیز مهمی نباشه.تازه اگه می گفتی فکر نمی کنم که کاری از دستش بر می اومد.برای افزایش میزان شنوایی چه میشه کرد؟1.استفاده از سمعک2.کاست حلزون مصنوعیicon_cryنمی دونم کار دیگه ایی هم می شه کرد؟مشکل ماها احتمالا از عصب شنوایی هست.نمیدونم برای تقویت عصب شنوایی راهی وجود داره یا نه؟شاید باشه.اگه هست که چه بهتر.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
علت کاهش ناگهانی شنوایی

کاهش ناگهانی شنوایی ،زنگ خطری برای سکته مغزی است . کری یا کاهش شنوائی ناگهانی حالتی است که فردی که شنوائیش طبیعی است بطور ناگهانی و یا حداکثر در عرض ۳ روز قسمتی یا تمام شنوائی یک یا هر دو گوشش را از دست می دهد. اکثر مبتلایان به کاهش شنوائی ناگهانی بعد از بلند شدن از خواب برای اولین بار متوجه سنگینی گوششان می شوند.

کاهش شنوایی یا کری ناگهانی حسی-عصبی در اثر عوامل شناخته شده و ناشناخته ایجاد می شود. معمولاً بیمار ابراز می کند که با کاهش شنوایی یک طرفه از خواب بیدار شده است. شنوایی بیمار می تواند کاملاً ناگهانی بوده یا در طی چند ساعت اتفاق بیافتد. نوع دوطرفه این بیماری بسیار نادر است. بیمار معمولاً درجاتی از وزوز گوش، احساس پری گوش یا سرگیجه را در آغاز بیماری تجربه کند.

چه عواملی پیش آگهی بهبود شنوایی را بدتر می کنند؟
شدت کاهش شنوایی: هرچه میزان افت شنوایی بیشتر باشد امکان بهبود کامل آن کمتر می شود.
افت بیشتر شنوایی در فرکانسهای زیر نسبت به فرکانسهای بم
همراهی سرگیجه با کاهش شنوایی
کودکان و بزرگسالان بالای چهل سال
کاهش قدرت افتراق کلمات در شنوایی سنجی
تاخیر در شروع درمان

علل کاهش شنوایی ناگهانی حسی-عصبی
هر چند در بسیاری از موارد علت خاصی را نمی توان برای این بیماری مشخص نمود که به آن کاهش شنوایی ناگهانی حسی-عصبی با علت ناشناخته می گویند ولی علل زیر می توانند باعث این نوع کاهش شنوایی گردند:

علل عفونی از جمله: ویروسها، سیفیلیس، مننژیت چرکی، بیماری لایم و ایدز
علل تومورال از جمله: آکوستیک نوروما، مننژیوما و …
ضربه به سر
اختلالات سیستم ایمنی
اختلالات عروقی
داروهایی که آسیب به سیستم شنوایی می زنند
منییر
سارکوییدوز
MS

درمــــــــان
درمان کاهش شنوایی ناگهانی حسی-عصبی بر اساس علت بوجود آورنده آن است. در مورد کاهش شنوایی ناگهانی حسی-عصبی با علت نا شناخته بهترین درمان ثابت شده و موثر کورتون می باشد. درمانهای دیگری نیز مانند داروهای ضد ویروس توصیه شده اند که تاثیر اغلب آنها اثبات نگردیده است. شروع سریع درمان در این بیماری اهمیت بسزایی دارد طوری که تاخیر در شروع درمان بعد از بیست تا سی روز احتمال پاسخ دهی به درمان را به شدت می کاهد. بیماران باید توجه داشته باشند که در اولین فرصت ممکن به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایند و درمان بیماریشان آغاز گردد.

مجله پزشکی دکتر سلام- 19 دی 92
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
من فینگولید میخورم اما احساس میکنم گوشام یکم ضعیفه
روزام سخته ولی دنیام شیرینicon_cryicon_cry

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Heart کاهش وزن بیمارام اس sharmin 33 29,824 2017/08/19, 10:40 PM
آخرین ارسال: samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان