امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چهره خواني
Rainbow 
من فکر می کنم نوع، مکان و کیفیت تربیت هر شخص بیشتر رو ی اخلاقش اثر داره تا رنگ چشمانش.
و ظاهر انسان ها بیشتر ریشه در ژنتیک و محل زندگیشون داره.
پدر من و برادرانم هر 3 رنگ چشمشون قهوه ایی ولی اصلا این طوری نیستند.
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : naz.gigili , شهرزاد
من که قبول ندارم برا ماها صدق کنهBlush من از اون چشم قهوه ایاش دارم بیییییییییسته ، جیگگگگر، عسل، مهربووووووووون
خدا روزی همه کنه از این چشم قهوه ایای مهربونlove28Tongue
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : شهرزاد
مسئله‌ی اصلی این است که از نقطه نظر علمی، کسانی‌که رنگ پوست و چشم آنها روشن است، نقص ژنتیکی دارند و هر چه تیره‌تر (قهوه‌ای) از لحاظ ژنتیکی کامل‌تر هستند. برای همین مردان آفریقایی تنومند و دارای استقامت بدنی بالایی هستند. این باور عرفی هم هست، چنانچه در بند آخر این گزارش هم آمده، مردم چشم‌ آبی‌ها را نازپروده و سوسول می‌دانند.
برای همین هم هست که در علم ژنتیک رنگ‌های تیره، دارای ژن‌های غالب هستند و رنگ‌های روشن، ژن‌های مغلوب دارند. ولیکن فیلم‌های هالیوودی اینطور به ما یاد داده‌اند که چشم آبی‌ها دارای فکر منسجم هستند و قوی می‌باشند، حال آنکه در واقع چنین نیست.
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
 تشکر شده توسط : hanie , ساغر , fireboud , Matilat , yummy , شهرزاد
بنظر من مردای چشم آبی احساسی و مهریون هستند جدا ازاینکه چشم قهوه ای ها هم تا حدودی مهربون هستند ولی تقریبا میتونم بگم تمام مرد های چشم آبی مهربونند و به ندرت بداخلاق و سلطه گرند و با تلاششون به مقام میرسند ولی اکثریت چشم قهوه ای ها جاه طلبندوبدنبال قدرت

چه کسی میگوید که گرانی شده است؟
دوره ی ارزانیست!!
دل ربودن ارزان، دل شکستن ارزان!
دشمنی ها ارزان،چه شرافت ارزان! و دروغ از همه چیز ارزانتر!!
قیمت عشق چقدر کم شده است؛کمتر از آب روان و چه تخفیف بزرگی خورده است ، قیمت یک انسان..!!!

تشکر شده توسط : شهرزاد
قدیمی‌ها حرف خوبی مي‌زدند؛ این که چشم آدم‌ها آینه دل‌شان است. این روزها خیلی‌ها به این باور رسیده‌اند که جداي همه راه و روش‌هاي روانکاوی و خودشناسی و... مي‌شود

حال و هوای هر آدمی را از روی چشم‌هایش فهمید. اصلا این روزها در دنیا در کنار علم روان‌شناسی دانشی باب شده به نام «چشم‌شناسی»؛ یک علم تازه سوغات سرزمین چشم‌بادامی‌هاي چینی. چینی‌ها معتقدند با نگاه کردن به چشم‌هاي هر کسی مي‌شود میزان سازش‌پذیری یا اعتمادی را که در وجودش هست فهمید.

آنها مي‌گویند با چشم‌ها مي‌شود نوع احساس هر آدمی را هم درک کرد. این روزها «چشم‌شناس‌ها» هم مثل چینی‌ها به این باور رسیده‌اند. تحقیقات آنها نشان مي‌دهد که مردمک چشم آدم‌ها غیر از این که به میزان نور محیط واکنش نشان مي‌دهد و بزرگ و کوچک مي‌شود، به میزان احساسات‌شان هم حساس است.

چشم‌هاي موفق

چشم‌شناس‌ها ـ با چشم پزشک‌ها فرق دارند ـ مي‌گویند سایز و اندازه مردمک چشم، رنگ عنبیه و شکل خطوطی که در آن هست مي‌تواند مثل یک آینه، بود و نبود درون آن آدم را نشان بدهد. در واقع آن‌ها از این فاکتورها برای تخمین میزان سلامت روحی آدم‌ها استفاده مي‌کنند.

حتی میزان سلامت جسمی افراد را هم مي‌شود از نوع خطوط عنبیه و درخشندگی رنگ آن تشخیص داد.وقتی که شما به صورت کسی برای اولین بار خیره مي‌شوید ناخودآگاه چشم هایش را بیشتر از باقی اعضای صورتش مي‌بینید و به سمت آن کشیده مي‌شوید.

برای همین است که روانکاوان به تماس چشمی در ارتباط موثر با بقیه خیلی تاکید دارند و آن را رمز موفقیت هر کسی مي‌دانند. در واقع وقتی با کسی ارتباط چشمی برقرار مي‌کنید به طور ناخودآگاه مي‌توانید احساسات و عواطف او را از طریق چشم‌ها بخوانید و کم‌کم به او نزدیک‌تر شوید.

اگر به مرور این کار را انجام بدهید دیگر مي‌فهمید که هر آدمی چه طور خصوصیاتی دارد و چه قدر نسبت به صحبتها و عملکرد شما حساسیت نشان مي‌دهد. همه این‌ها را فقط چشم‌ها به شما مي‌گویند. هر آدمی شکل و رنگ چشم متفاوتی دارد. اما مي‌شود با کمی دقت شکل چشم همه آدم‌هاي دنیا را در گروه‌هاي خاصی طبقه بندی کرد. چینی‌ها از روی همین طبقه بندی شکل و ظاهر چشم‌ها کلی اطلاعات در باره هر کسی به دست مي‌آورند.

چشم‌هايي نزدیک به هم

این نوع چشم‌ها نشان مي‌دهند که صاحبشان نگاهی حساب شده و دقیق به زندگی دارند و هر کارشان از روی برنامه و هدف است.اگر چه گاهی اوقات زود از کوره در مي‌روند اما روی هم رفته آدم‌هاي مهربانی هستند.

این نوع آدم‌ها معمولا همیشه یک ارزیابی کلی از آدم‌هاي دور و برشان مي‌کنند و بعد با آنها وارد رابطه مي‌شوند. همین است که بیشترشان هم آدم‌هاي موفقی هستند.

چشم‌هايي با فاصله‌ از هم

معمولا صاحبان این نوع چشم‌ها آدم‌هاي صبور و آرامی هستند که آینده نگری‌شان هم در مقایسه با دیگران خوب است. البته این آدم‌ها کمی بیش از اندازه احساساتی هستند

و نمي‌توانند برآورد درستی از موقعیت و کنترل شرایط داشته باشند. درست است که آدم‌هايي منطقی هستند ولی اگر به ورطه احساسات بیفتند گاهی دچار سردرگمی بدی مي‌شوند.

شکل چشم‌ها

چشم‌هاي گرد بي‌خیالی و راحتی صاحبش را نشان مي‌دهد. آدم‌هايي که دارای چشم‌هاي باریکی هستند معمولا جاه‌طلب و بلندپروازند. آنهایی که چشم هایشان کمی زاویه دار است و حالت چشم هایشان گرد نیست بر خلاف ظاهر خشنی که این نوع چشم‌ها به صاحبشان مي‌دهد آدم‌هاي حساس و با عاطفه‌اي مي‌شوند.

آنهایی که چشم‌هاي ریزی دارند معمولا مدیران خوبی هستند، کسانی که مي‌دانند هر شرایطی را چه طور کنترل کنند و از هر موقعیتی به نفع خودشان بهره بگیرند. آدم‌هايي که چشم‌هايي گرد با دایره‌اي کامل دارند در مقایسه با آدم‌هايي که چشم‌هاي کشیده‌اي دارند احساساتی‌تر هستند. چشم‌هاي باریک معمولا صاحبانی منطقی دارند که به هر چیزی از منظر منطقی و عقلانی اش نگاه مي‌کند.

اگر حالت چشم‌ها و ابروها با هم طوری باشد که در گوشه‌هاي صورت زاویه دار باشند به این معناست که آن فرد آدمی مثبت اندیش است و به قول معروف هیچ وقت بد به دلش راه نمي‌دهد.

آدم‌هاي بدبین معمولا حالت ابروها و چشم هایشان به سمت پایین است، برعکس خوش بین‌ها که نوک چشم‌ها و ابروهایشان همیشه زاویه‌اي رو به بالا دارد. در علم چهره خوانی چینی‌ها آنهایی که چشم‌هاي درشتی دارند معمولا آدم‌هايي هستند که دوست دارند زندگی شادی داشته باشند.

آنها آدم‌هاي شادی هستند و هر قدر هم که به حالت افسردگی برسند باز هم ذاتا شاد و خوشحالند. البته آنها در مقایسه با کسانی که چشم‌هاي ریزی دارند کمتر اعتماد به نفس دارند و کلا کمتر از شرایط زندگی‌شان احساس رضایت مي‌کنند. چشم ریزها معمولا آدم‌هاي خودخواهی هستند. این وسط فاصله میان دو چشم هم در تشخیص شخصیت آدم‌ها بي‌تاثیر نیست.

در هر آدمی فاصله بین دو چشم اش باید به اندازه یک چشم خودآن آدم باشد. در غیر این صورت اگر چشم‌ها زیاد به هم نزدیک یا دور باشند مي‌شود از روی علم چهره شناسی چینی‌ها به راز و رمز درون هر کدام‌شان پی برد.

ابروها هم همین طور. بهترین ابرو برای هر قیافه‌اي باید از انتهای داخلی چشم شروع شود و در قسمت پایانی دیگر چشم تمام شود. البته حالت مطبوعش این است که ابروها کمی کشیده‌تر از چشم‌ها باشند. ابروهای زاویه دار یا هشتی مال آدم‌هاي خودخواه و مغرور است.

چشم‌هاي گود

آدم‌هايي جست و جوگر که دوست دارند سر از کار همه دربیاورند.اگرچه این آدم‌ها معمولا خیلی رمانتیک هستند اما هیچ وقت به خودشان اجازه نمي‌دهند در عشق و علاقه به کسی از حد و حدود عقل و منطق منحرف شوند.

در واقع با همه احساساتی که دارند آدم‌هايي واقع بین هستند. پشتکار خوبی دارند و از این که بتوانند کاری را به سرانجام برسانند لذت مي‌برند. برای همین است که اغلب موفق هستند.

چشم‌هاي برآمده

آرزوهای دور و درازی دارند و کمی جاه طلب هستند. مغرور و خودخواهند و اول از همه به منافع خودشان فکر مي‌کنند. زیاد اهل کنجکاوی و سرک کشیدن در زندگی و ماجراهای دیگران نیستند. تا جای ممکن سعی مي‌کنند خودشان را از هر قضیه‌اي دور نگه دارند. آرامند و اهل هیاهو نیستند.

علم شناخت عنبیه

عنبیه‌شناسی. حتم داریم که تا امروز حتی اسمش را هم نشنیده‌اید؛ دانش قدیمی چینی‌ها که از روی رنگ و شکل بافت‌هاي درون عنبیه چشم هر کسی میزان سلامت روحی و جسمی اش را مي‌شود تخمین زد. البته اشتباه نکنید.

هیچ وقت نمي‌شود با زل زدن به چشم‌هاي کسی به بیماری خاص او پی برد یا این که هیچ مشخصه ویژه‌اي برای تغییر رنگ و شکل عنبیه‌ها نیست که بشود از روی آنها باز هم میزان سلامت کسی را تخمین زد.

چینی‌ها فقط مي‌توانستند از روی بافت‌هاي چشمی هر کسی میزان فشار سلول‌هاي عصبی چشم‌هایش را ببینند و بعد به تاثیر آن روی باقی قسمت‌هاي بدن فکر کنند. در واقع چشم‌ها فقط مي‌گویند که در بدن خبرهایی هست. بعد از آن دیگر به عهده پزشکان است که آن خبر خوب یا بد را پیدا کنند!

عنبیه پولکی:
افرادی انعطاف‌پذیر، اجتماعی و در عین حال حساس که بیشتر بر پایه احساسات‌شان تصمیم می‌گیرند.

عنبیه شبکه‌ای:
اشخاصی احساساتی، دیرجوش و تحلیلگر که خوب می‌دانند در هر شرایطی چه تصمیمی بگیرند.

عنبیه کتانی:
رایج‌ترین شکل عنبیه در میان انسان‌ها، کسانی که بیش از دیگران به شرایط خود آگاهند.

عنبیه ابریشمی:
انسان‌هایی قوی، قانونمدار، از نظر جسمی سالم، سختکوش و باپشتکار.

عنبیه ابریشمی-کتانی:
انسان‌هایی بسیار پرانرژی که خیلی سخت خسته شده و از پا می‌افتند.
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
 تشکر شده توسط : coffeedot , # پریسا # , ساغر , arezoo_azizi , toktam* , massomeh , شهرزاد , Ghost , melody

منم شنیدم بیشترین انرژی از طریق چشمها به هم منتقل میشه party0048.gif

به این خاطر میگن هیچوقت با چشمان خیلی باز و خیره بدیگران نگاه نکنید

وچشمای خودتون رو از چنین نگاهی بدزدید

بخاطر انتقال انرژی های مثبت و منفی

ولی دو تا سوال داشتم از خدمتتون خانم نازنین icon_question

چرا این عنوان رو برای تاپیکتون انتخاب کردید؟؟

مگر فقط آقایون شامل این بیوگرافی چشمان میشوند!!!!!!!!!

ودوم اینکه من اصلا اون انواع عنبیه رو نفهمیدم

پولکی و کتابی وابریشمی و بخصوص اون آخری confused2

کاش اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه داشتید ارائه میدادید

دانش چینی مون زیاد خوب نیست چی بشه دانش قدیموشون

ما فقط دانش جدید جنسای بونجولشون رو خوب بلدیم laughing3

« گوهر پاک بباید که شود قابل فیض »
« *پیوند قلبها مسافت نمی شناسد وقتی که خــدا عاقداست و مهرش حس قشنگ عشق و امید »
« Love is the medicine for any kind of pain »
 تشکر شده توسط : massomeh
اونقد تو چشای خودم نگا کردم الان بم حمله دست میدهangel
خیلی سخته نازی جونمsad2
خون که قرمزه رنگ عشقه اما اشک که بیرنگه درد عشقه
تنها برای همسر نبود که با این شیوه میشه همرو شناخت

مرسی خیلی باحال بودنازنینlove28icon_question
ّّّ
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
حالا چرا چشم شوهر ، چشم خانما پس چی ؟؟؟؟؟ agreement2
این عنبیه دیگه خداییش شناختنش خیلی سخته!!!!
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا تاثیر اتفاقات دوران کودکی افراد در چهره آنها دیده میشود paeazan 0 2,940 2013/09/26, 01:57 PM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست