امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چقدر احتمال دارد که ام اس اشتباه تشخیص داده شود؟

تکیه بیش از حد بر روی اسکن مغز ممکن است سبب تشخیص اشتباه بیماری ام اس با بیماریهای مشابه شود
طی تحقیقی که پژوهشگران بهداشت اورگان در آمریکا انجام داده اند از 242 متخصص ام اس سوال کردند تا ببینند که چه تعداد اشتباه در تشخیص ام اس در سال دارند 122 نفر از آنها پاسخ دادند که 95 % پاسخها نشان می داد که حداقل یک بار در سال تشخیص اشتباه ام اس را داشته اند. سه نفر از هر چهار نفر متخصص گفته اند که بیش از سه بیمار در سال تشخیص اشتباه داده اند.
می توان تخمین زد که این 122 متخصص در سال گذشته 600 بیمار را اشتباها تشخیص ام اس داده اند که 280 نفر آنها درمانهای ام اس را هم دریافت می کردند.تعدادی از انها برای سالها بیمار ام اس تشخیص داده شده بودند
دکتر چارلز پوستر از دانشگاه هاوارد می گوید تعدادی از بیماران که به من ارجاع داده می شوند تشخیص اشتباه در ام اس داده شده اند و قبلا داروهای ام اس را هم دریافت می کرده اند تعدادی از انها حتی زمانی که گفته می شود ام اس ندارند درمان دارویی خود را ادامه می دهند. یک نفر از هر هفت متخصص می گوید که در اکثر اوقات به بیمار خود نمی گویند که ام اس ندارد چرا که پریشانی ایجاد می کند. و باعث می شود بیمار از پزشکی به پزشک دیگر مراجعه کند.
منبع :
http://www.msrc.co.uk/index.cfm/fuseacti...ageid/2479

نظر شماچیست آیا بیمارانی از این قبیل در اطراف شما وجود داشته اند اگر وجود داشته اند تجربیاتشان از تشخیص اشتباه چه بوده است.
 تشکر شده توسط : نازلی , warrior , ساغر , زهراجون , okhtapus , sargol
وقتی تقسیم بندی انواع ام اس و مشخصاتش رو نگاه می کنیم ، می بینم مشخصات بیماریم به طور کامل به نوع اول و شایعش که همون عود کننده -فروکش کننده (RR) هست که دکتر تشخیص داد ، نمی خوره. ولی میگم ممکنه به این علت باشه که این بیماری در هر کسی یه جوره .
اما اگه ما ام اس هم نداشته باشیم ، بالاخره یه عارضه ای تو همین مایه ها داریم ، اسمش شاید کشف نشده هنوز !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : okhtapus , همسر یک مشکوک به ام اس
اينجا رو بخونيد
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
یکی از دوستای من دو سال رسیزن مصرف میکرد و بیماریش با تاری خفیف دید شروع شده بود تعداد پلاکاش محدود بود و دکتر اول گفت ام اسه و بعد گفت نه،سی ای اسه
الان رفته پیش یه دکتر دیگه که یه عالمه ازمایش بهش داد و بعد که ازمایشا رو دید گفت بیماریت اصلا ام اس نیسconfusedیه سری پروتینات زیادن و چندتا ویروس تو خنت هستشconfused2و دیگه دارو مصرف نکن و باید بیمارستان بستری شی تا بیماریت درمان شهconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , okhtapus , ورپریده , همسر یک مشکوک به ام اس
آخ که چقد دلم میخواد اشتباه شده باشه....ولی نه درستهwink2

من 6 سال قبل ام اس مبتلا به یه بیماری شدم که اولش گفتن سرطان خونه اونم بد خیم confusedlaughing3 ولی به کمک طبیب حاذقی متوجه شدیم نه بابا یه بیماری خود ایمنه کمیاب و مزخرفه که دواش کورتونه تو فاز حاد هم IVIG

کلا من سابقه شوک زدگی تو زندگیم زیاد داشتم
(خواستم یه تجربه ی تشخیص اشتباه رو بگم)

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : somaye_602000 , زهراجون , ثریا , okhtapus , zenith , همسر یک مشکوک به ام اس
(2012/05/12, 08:58 PM)paeeze نوشته است: آخ که چقد دلم میخواد اشتباه شده باشه....ولی نه درستهwink2

من 6 سال قبل ام اس مبتلا به یه بیماری شدم که اولش گفتن سرطان خونه اونم بد خیم confusedlaughing3 ولی به کمک طبیب حاذقی متوجه شدیم نه بابا یه بیماری خود ایمنه کمیاب و مزخرفه که دواش کورتونه تو فاز حاد هم IVIG

کلا من سابقه شوک زدگی تو زندگیم زیاد داشتم
(خواستم یه تجربه ی تشخیص اشتباه رو بگم)

منظورت از اون بیماری همون ام اسه؟
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
نه خیر ITP میباشد که میگن احتمال اینکه آی تی پی ها ms بگیرن زیاده!!!!!!!!!!!!

تو ایران این مورد ها انگشت شماره.مثلا دکتر صحرائیان گفت مث تو چندتایی دارم!کلا خاصه خاصم من.

البته ITP من درمان شدهAngel

تشکر شده توسط : mehdi488 , ثریا , okhtapus , zenith , همسر یک مشکوک به ام اس
یک بیمار ام اسی ( البته به اشتباه ) در آمریکا می گوید من به مدت 4 سال توسط 2 پزشک متخصص مغز و اعصاب به اشتباه بیمار ام اس تشخیص داده شده بودم . تا اینکه دکتر متخصص دکتر مایکل اولک، به تازگی یک سری آزمون های مختلف انجام داد و تشخیص داده است که من سکته مغزی ساقه مغز کرده ام و بیمار ام اسی نیستم.
او با انجام آزمایش خون آنتی بادی antiphospholipid. که اساسا برای این است که بفهمد آیا خون شما به آسانی لخته می شود یا نه و این می تواند به سکته مغزی در افراد جوان سالم منجر شود و باعث می شود در صورتی که ضایعه یا آسیب در ساقه مغز باشد در MRI مانند ام اس تظاهر کند. من هنوز در شوک هستم.
 تشکر شده توسط : okhtapus
آزمایش antiphospholipid رو همون اول با کلی آزمایش خون انجام میدن متاسفانه من انجام دادمSmile (16)

میگما این تشخیص های اشتباه ماله کشورهای جهان اولهconfused
تو کشور ما که عمراً تشخیص اشتباه بدنN_aggressive (35)
من که به این خاطر لحظه ای به این فکر نمیکنم که شاید اشتباه شده باشهlaughing3
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : okhtapus , همسر یک مشکوک به ام اس , zenith

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشخیص قطعی ام اس milad71 0 210 2023/12/12, 01:18 AM
آخرین ارسال: milad71
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,236 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 70,682 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,188 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,723 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,295 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,603 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  زمان تشخیص تا...زندگی عادی! tinookhe 14 7,918 2014/06/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: tinookhe
  آيا شيمي درماني انجام داده ايد؟ سوته دلان 1 2,043 2014/03/09, 07:22 PM
آخرین ارسال: paeazan
  آیابیماری ام اس باکم خونی ارتباط دارد؟ sargol 1 3,384 2012/12/06, 09:33 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان