امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش حمايت رواني در بهبود مبتلایان به ام اس
اين و واسه اطلاع اون دوست گلم كه عضو سايته و اهل دزفوله گذاشتم
عزيزم اونقدا هم كه ميگي بيخيال نيستند
البته مشكل روحي بيماران ام اسي در شهرهايي كه كمتر مورد توجه و حمايت هستند خيلي بيشتره

مديرعامل انجمن MS دزفول گفت: به دليل اين كه بيماري MS پيش‌رونده و ناتوان‌كننده است، افراد مبتلا به اين بيماري كه بيشتر آنها جوان هستند گوشه‌گير و افسرده مي‌شوند و در نتيجه نياز دارند كه از سوي جامعه حمايت رواني شوند.

دكتر علي‌رضا ورشوكار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري ايسنا ـ منطقه خوزستان ـ اظهار داشت: انجمن MS دزفول 1000 عضو دارد كه برخي از آنها نيز بيماران ساكن در شهرهاي اطراف دزفول هستند. با توجه به اين‌كه بيشتر اين بيماران جوان هستند و اين بيماري نيز ناتوان‌كننده است، بيشتر اين افراد از نظر روحي و رواني آسيب‌ديده هستند.

وي افزود: جوان مبتلا به بيماري MS در مسايل مختلفي مانند كار، ازدواج و مسايل مالي با مشكل مواجه مي‌شود و حتي نگاه جامعه به وي نيز تغيير مي‌كند. در چنين شرايطي فرد مبتلا به MS راهي جز ماندن در گوشه خانه ندارد و در چنين شرايطي با احساس سربار بودن افسرده مي‌شود.

ورشوكار تصريح كرد: در حال حاضر افراد مبتلا به MS بيشتر از آن كه از كمبودهاي مالي رنج مي‌برند، از مسايل اجتماعي و روحي و رواني آسيب مي‌بينند و لازم است براي پيش‌گيري از اين آسيب‌ها سيستم حمايتي منسجمي تشكيل شود.

مديرعامل انجمن MS دزفول خاطرنشان كرد: در انجمن MS دزفول تلاش شده تا جايي كه در توان باشد همايش‌هاي شاد و مفرح براي بيماران مبتلا به MS برگزار شود ولي توان مالي انجمن محدود است.

وي بيان كرد: لازم است فعاليت خيرين به سمت حمايت از بيماران خاصي مانند MS نيز هدايت شود.

ورشوكار گفت: بسياري از اعضاي انجمن MS دزفول تحصيل‌كرده هستند، با اين وجود شرايط به گونه‌اي است كه نمي‌توانند در هيچ سازماني استخدام شوند و به همين علت با مشكلات مالي و روحي و رواني مواجه مي‌شوند.

وي افزود: در صورتي كه بتوان تحت حمايت يك سيستم حمايتي منسجم بيماران مبتلا به MS را به اردوهاي تفريحي برد و يا شرايطي براي آنها فراهم شود كه فعاليتي اجتماعي را آغاز كنند از بروز مشكلات روحي و رواني در اين بيماران پيش‌گيري مي‌شود
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : voodoo , hamid , paeazan , raheleh68
حمایت روانی از بیماران ام اس تأثیر بسزایی در روند بهبود این بیماري دارد
حمایت های روانی اجتماعی و ارتباط های خوب با این افراد تأثیر بسیار بسزایی در روند بهبودی این بیماران دارد.

حسین ابراهیمی مقدم، روانشناس در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: بیماری ام اس بیماری است که اعصاب مرکزی غلاف میلین به تدریج آسیب می بیند و عمدتاً در اندام هایی مثل دست و پا بروز می کند.

وی با بیان اینکه بیماران ام اس از نظر مسایل اخلاقی هیچ مشکل خاصی ندارند گفت: نگرش بد نسبت به بیماری ام اس و بیماران ام اس اشتباه است.

ابراهیمی مقدم تصریح کرد: بیماری ام اس فردی نیست و نگرانی از ارتباط برقرار کردن با بیماران ام اس اشتباه است.

وی اظهار داشت: حمایت های روانی اجتماعی و ارتباط های خوب با این افراد تأثیر بسزایی در روند بهبودی این بیماران دارد و برعکس استرس ها، دور شدن از بافت اجتماعی و ورزش نکردن درمان را به تأخیر می اندازد./ح

باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , آنا , ساغر , nead , رنگین کمان , TootFarangi , earth , rad007 , MFhealth , parastoo joon , ارزو , paeeze , esmaeil , parisa2011 , yummy , هانیه , zenith , سیما جون , MEGA
حالا مگه كسي به ما نگرش بدي داره؟يا از ارتباط با ما نگرانه؟!!!!!!!
خیلی ها هستن از ترس سرایت بیماری رابطه شون را قطع می کنند. حتی گاهی من میگم ام اس میگن ینی ایدز داری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ confused
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : rad007
(2011/12/27, 09:59 PM)TootFarangi نوشته است: خیلی ها هستن از ترس سرایت بیماری رابطه شون را قطع می کنند. حتی گاهی من میگم ام اس میگن ینی ایدز داری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ confused

واقعا کسایی هم هستن که فکر می کنن ام اس سرایت می کنه confused. من خودم جزو افرادی بودم که هیچی از ام اس نمی دونستم ولی هیچ وقت فکر نمی کردم که از بیمار به فرد سالم سرایت می کنه.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
کاش یه ذره از حرفایی رو که میزنن عملی میکردن و یه جامعه ی آگاه و سالم برامون درست میکردن نه اینکه با فیلمای بی معنی شون نگرش آدما رو نسبت بهمون منفی کننangry2
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : فرناز , ارزو
(2011/12/27, 09:59 PM)TootFarangi نوشته است: خیلی ها هستن از ترس سرایت بیماری رابطه شون را قطع می کنند. حتی گاهی من میگم ام اس میگن ینی ایدز داری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ confused

laughing3laughing3laughing3

:60:من قبل اینکه ام اس بگیرم فکر میکردم یه چیزی تو مایه های میگرنه!!confused

خوب شد ام اس گرفتما .......

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

آره یه بیمارام اسی بیشتر از کمک به حمایت روحی احتیاج داره.
حمایتی که او را فردی محتاج نشان ندهد واستقلالش را زیر سوال نبرد.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

من تا حالا به هر کی گفتم که ام اس دارم خیلی عادی با این موضوع بر خورد کرده .
 تشکر شده توسط : najva
(2011/12/29, 07:39 PM)هانیه نوشته است: من تا حالا به هر کی گفتم که ام اس دارم خیلی عادی با این موضوع بر خورد کرده .
دقیقا اطرافیان منم همینطور ،خیلی عادی رفتار کردند و اصلا رفتار عیر عادی با بیماری من نداشتند.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی ۲۹۵هزار تومانی مبتلایان به ‌ام. اس، یک میلیون تومان شد naazanin 31 17,361 2013/12/26, 11:59 AM
آخرین ارسال: الهام ج
  وضعیت داروهای مبتلایان به «ام‌اس» کی سامان می‌یابد؟ spring 0 2,195 2013/07/14, 06:00 PM
آخرین ارسال: spring
  اختلالات جنسی در مبتلایان به مولتیپل­اسکلروزیس hamdam 1 3,075 2013/07/08, 09:20 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  مبتلایان به ام اس از كمبود داروي ضد تشنج ايراني رنج مي برند hamdam 0 2,015 2013/04/20, 02:00 PM
آخرین ارسال: hamdam
  موفقيت محققان رويان در درمان بيماري‌هاي استخواني، بهبود فلج مغزي mehdernet2 0 2,514 2013/01/13, 07:21 AM
آخرین ارسال: mehdernet2
  شنا در بهبود علایم ام‌ اس موثر است nahid 16 9,777 2012/11/22, 03:34 AM
آخرین ارسال: Sina
  مبتلایان به بیماری ام.اس بکوشند مثبت نگر باشند hamdam 5 4,302 2012/08/15, 11:37 PM
آخرین ارسال: پروانه
  نایب رییس انجمن ام اس خواستار ثبات قیمت داروی مبتلایان شد hamdam 0 2,262 2012/07/16, 04:52 PM
  داروهاي خارجي بيماران ام اس بدون حمايت بيمه‌ها عرضه مي‌شود nazaninn 32 16,935 2011/11/21, 06:15 PM
  انتشار کتاب توانبخشی به هنگام در مبتلایان ام اس nazaninn 3 5,009 2011/02/27, 11:40 PM
آخرین ارسال: fireboud

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست