امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عمل چشم
خیلی دلم میخواد عمل کنم...از عینک خسته شدمangry
دکتر من باهمه چی مخالفهangry
نمیفهمه .... فک میکنه همه چی آمپوله...
چون میگذرد غمی نیست
 تشکر شده توسط : sunflower-sh
دکتر منم با وجود اینکه 2 حمله ی اول به چشمام بوده که یکی خوب شد و یکی همنططوری مونده، گفت موردی نداره و میتونی عمل کنی چشم پزشکم هم با اینکه چند سال پیش حتی مخالف بود که لنز بذارم الان میگه مشکلی نداره با این وجود من بی خیال عمل شدم! خیلی از عینک بدم میاد با اینکه خیلی ساله میزنم هنوز بهش عادت نکردم اعتماد به نفسم رو کلی میاره پایین ولی دیگه توو این سن بی خیالش شدم جوونیمون که تقریبا رفت دیگه حالا این چند روز آخریش رو با عینک بسر می کنیم! علت عمل نکردن هم به خاطر ام اس نیست بیشتر به این خاطر هست که می ترسم دید نزدیکم خراب شه و مجبور شم برای مطالعه عینک بزنم اگه زیر 25 سال بودم حتما عمل می کردم ولی الان دیگه نهconfused2

"حبابها همیشه قربانی هوای درون خودشان هستند!"
 تشکر شده توسط : sunflower-sh
من امروز دکتر بودم بازم ازش پرسیم اشکالی نداره اونم گفت میخوای خوشششششششگل تر بشی؟نه اشکالی ندارهlaughing3laughing3laughing3
 تشکر شده توسط : آنا , sunflower-sh
agreement2agreement2
(2014/03/05, 11:58 AM)OMG! نوشته است: دکتر منم با وجود اینکه 2 حمله ی اول به چشمام بوده که یکی خوب شد و یکی همنططوری مونده، گفت موردی نداره و میتونی عمل کنی چشم پزشکم هم با اینکه چند سال پیش حتی مخالف بود که لنز بذارم الان میگه مشکلی نداره با این وجود من بی خیال عمل شدم! خیلی از عینک بدم میاد با اینکه خیلی ساله میزنم هنوز بهش عادت نکردم اعتماد به نفسم رو کلی میاره پایین ولی دیگه توو این سن بی خیالش شدم جوونیمون که تقریبا رفت دیگه حالا این چند روز آخریش رو با عینک بسر می کنیم! علت عمل نکردن هم به خاطر ام اس نیست بیشتر به این خاطر هست که می ترسم دید نزدیکم خراب شه و مجبور شم برای مطالعه عینک بزنم اگه زیر 25 سال بودم حتما عمل می کردم ولی الان دیگه نهconfused2

سلام این عمل محدودیت سنی نداره
پیری چشم سراغ همه میاددد icon_cry
حالا من فکر میکنم عمر مفیدی که برام مونده رو اونجور که دوست دارم و میتونم زندگی کنمwink2 شاید پیری هم لذت بخش باشههههicon_biggrin

(2014/03/05, 11:58 AM)OMG! نوشته است: دکتر منم با وجود اینکه 2 حمله ی اول به چشمام بوده که یکی خوب شد و یکی همنططوری مونده، گفت موردی نداره و میتونی عمل کنی چشم پزشکم هم با اینکه چند سال پیش حتی مخالف بود که لنز بذارم الان میگه مشکلی نداره با این وجود من بی خیال عمل شدم! خیلی از عینک بدم میاد با اینکه خیلی ساله میزنم هنوز بهش عادت نکردم اعتماد به نفسم رو کلی میاره پایین ولی دیگه توو این سن بی خیالش شدم جوونیمون که تقریبا رفت دیگه حالا این چند روز آخریش رو با عینک بسر می کنیم! علت عمل نکردن هم به خاطر ام اس نیست بیشتر به این خاطر هست که می ترسم دید نزدیکم خراب شه و مجبور شم برای مطالعه عینک بزنم اگه زیر 25 سال بودم حتما عمل می کردم ولی الان دیگه نهconfused2

منم فکر میکنم دکترم نگران دقت چشمم است
من خودم تو اینترنت خیلی دنبالش گشتم که این کار رو انجام بدم
نتایج جالبی به دست آوردم شاید واسه شما هم مغید باشه
مدل دکترای چشم جوری شده که وقتی اسکن چشمتونو میبینن اگه ضخامت چشمتون مشکلی نداشته باشه هم فمتو لیزیک بهتون پیشنهاد میدن هم لازک(PRK)
که این تازه شروع دو دلی شما هستش که کدومشو انجام بدین ..
جدای از هزینه اش که فمتو لیزیک دوبرابر لازک هشتش و دوران نقاهت عمل سه برابر تو لازک نسبت به فمتو لیزیک شاید اولش به ذهنتون برسه چه کاریه چیزی که در عرض یک ماه خوب میشه آدم هزینه دوبرابری رو بپردازه راحت بشه البته تبلیغاتم معمولا رو همینه
من واسه این قضیه زمان زیادی گذاشتم از یکی ازمتخصصای چشمم سئوال کردم
واسه ما که ام اس داریم اگه همه شرایط از لحاظ عصب چشم درست باشه و پریمتری چشم پاس بشه مشکل دیگمون تعادلمونه که شاید الان گریبان گیرش نباشیم
عدم تعادل در یک بازه زمانی در صورتی که با زمین خوردن همراه باشه میتونه با ضربه به چشم همراه باشه که توی عمل فمتو لیزیک به دلیل برداشتن 150 الی 200 میکرون از سطح قرنه در برابر 50 الی 60 میکرون عمل لازک یا همون پی ار کی مقاومت چشم رو پایین میاره و میتونه صدمات جدی در صورت ضربه به چشم بزنه
شرط انجام عمل فمتو لیزیک انجام ندادن ورزشهایی مثل بوکس و رزمی هستش ورزش هایی که ضربه تو اون نباشه
حالا ما این ورزش ها رو انجام نمیدیم ولی زمین خوردنامون میتونه از ضربات بوکسم سنگین تر باشه همون جوری که یک بار واسه خودم اتفاق افتا د با سر پام گیر کرد رفتم تودیوار..angry3
در ضمن مرور زمان هم این قضیه رو ترمیم نمیکنه چون 150 الی 200 میکرون با لیزر از روی قرنیه برداشته میشه عمل لیزیک انجام میشه و دوباره فلاپ برداشته شده سر جای قبلیش بر میگرده ... که مرور زمانم تا 100 درصد اون رو ترمیم نمیکنه..

مدل دکترای چشم جوری شده که تصمیم رو به خودتون واگذار میکنن قبل تصمیم باید این موارد رو بدونین
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : nahid , آنا , helli , paeeze
از عینک خسته شدم ولی می ترسم عمل کنم هرچند دکترم گفت مشکلی نداره و خیلی از بیماراش این عمل رو انجام دادن!confused2 اصلا همه ی بدبختیای من از روزی شروع شد که چشمم ضعیف شد و مجبور شدم عینک بزنمsad
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
من مرداد نود و سه عمل کردم. یهویی تصمیم گرفتم و سریع هم عمل کردم. اینقدر هم تحقیق نکردم و نگران هم نبودم. الانم خیلی راضیم و متعجب از خودم که چرا اینهمه مدت صبر کردم و عمل نکردم. منفی فکر نکنید و نگران هم نباشید. سن هم مهم نیست. واقعا زندگی بدون عینک خیلی قشنگتره!!!
به این هم دقت کنید که اگه مدت زمان زیادی در طول روز با کامپیوتر کار میکنید یا مطالعه ی زیاد دارید و این جزیی از زندگیتونه بعد از چند سال حتما برمیگرده و باید مجدد عینک استفاده کنید با این فرق که قرنیتون ضخامتش رو از دست داده و به قول دوستمون در مقابل ضربه حساسه
البته در اطرافیانم کسایی هستن که نه مطالعه دارن نه .. ولی الان شماره چشمشون تا 1 و خورده ای هم رفته-بعد چند سال پس از عمل-
اگه عمل خوبه به نظرتون چرا بعضی از پزشک های چشم مثلا خود دکتر قاضی زاده که جراح ماهری هست عمل نمیکنه که راحت بشه؟
کاملا بستگی به خودتون داره که از چشمتون چقدر استفاده میکنید.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : helli
(2015/06/23, 10:23 AM)paeeze نوشته است: به این هم دقت کنید که اگه مدت زمان زیادی در طول روز با کامپیوتر کار میکنید یا مطالعه ی زیاد دارید و این جزیی از زندگیتونه بعد از چند سال حتما برمیگرده و باید مجدد عینک استفاده کنید با این فرق که قرنیتون ضخامتش رو از دست داده و به قول دوستمون در مقابل ضربه حساسه
البته در اطرافیانم کسایی هستن که نه مطالعه دارن نه .. ولی الان شماره چشمشون تا 1 و خورده ای هم رفته-بعد چند سال پس از عمل-
اگه عمل خوبه به نظرتون چرا بعضی از پزشک های چشم مثلا خود دکتر قاضی زاده که جراح ماهری هست عمل نمیکنه که راحت بشه؟

اتفاقا از دکتر قاضی زاده هاشمی پرسیدن چرا عمل نمی کنی گفت اگه دکتر به خوبی خودم پیدا کنم عمل می کنم البته بعدش گفت شوخی کردم و مشکل من پیرچشمیه!
من همیشه فکر می کردم پیرچشمی مربوط به اختلال در دید نزدیک و مطالعه ست ولی انگار روی دید دور هم تاثیر میذاره!confused2
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
(2015/06/23, 10:23 AM)paeeze نوشته است: به این هم دقت کنید که اگه مدت زمان زیادی در طول روز با کامپیوتر کار میکنید یا مطالعه ی زیاد دارید و این جزیی از زندگیتونه بعد از چند سال حتما برمیگرده و باید مجدد عینک استفاده کنید با این فرق که قرنیتون ضخامتش رو از دست داده و به قول دوستمون در مقابل ضربه حساسه

اگه نوع و زمان عمل درست تعیین بشه دیگه برنمی گرده
کسانی که دوباره برگشته یا هنوز شماره چشمشون ثابت نشده و عمل کردند یا ضخامت قرنیه شون برای عمل مناسب نبوده
من خودم چشمم رو عمل کردم و درموردش خیلی تحقیق کردم و با بهترین پزشکان مشورت کردم. الآن هم خیلی راضی هستم
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : paeeze

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان