•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم تعادل
راستی یادم رفت بگم نه اختلالی در بینایی داشتم ، نه گزگز یا مورمور شدن و نه گرفتگی عضلانی ...
بیشترین حس عدم تعادل رو هم در مغز خودم حس میکنم نمود بیرونی نداره...واقعا نمیدونم چیه که با اون همه کورتون هم هنوز علایم باقیه ... sad
بعد از اولین حمله و مصرف کورتون چقد زمان میبره که مشکل تعادل حل بشه؟؟؟
آیا مصرف قرص فینگولیمود به بهتر راه رفتن هم کمکی میکنه؟؟؟
(2019/11/21, 03:22 PM)Man_mijangam نوشته است: بعد از اولین حمله و مصرف کورتون چقد زمان میبره که مشکل تعادل حل بشه؟؟؟
آیا مصرف قرص فینگولیمود به بهتر راه رفتن هم کمکی میکنه؟؟؟

تا دوهفته کورتن میتونه موثر بشه... 
گاهی مشکلاتی بوجود میاد که بخاطر حمله نیست بخاطر پلاک های مغزن که به اعصاب اون منطقه آسیب زدن و کورتن در این مواقع موثر نیست، 
قرص فینگولیمودم خط دوم درمان هست و به راه رفتن ارتباطی نداره و فقط جلوی حمله ها و پیشرفت بیماری رو میگیره، 
قرص دالفیرا فکر کنم برای راه رفتن تجویز میشه
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...
 تشکر شده توسط : ارزو ش
(2019/11/17, 06:08 PM)ارزو ش نوشته است: سلام خدمت دوستان 

یک سوال دارم ...اینکه میگین عدم تعادل یعنی دقیقا چه حالتی دارین؟ توی مغز احساس خاصی هست یا اینکه عضلات پا دچار گرفتگی و ضعف هستن؟ اگر عضله پا در گیر هست در کدوم ناحیه ساق پا یا ران؟ ضمن اینکه ضعف عضلانی که میگن دقیقا چه حالتی هست؟ یعنی نمیتونیم چیزی رو نگه داریم دستمون ؟ یا مثلا پا رو مجبور هستیم بکشیم؟ 

عدم تعادل یعنی رو یک خط مستقیم نمیتونن راه برن، مثل گردو شکستم اگه بخوان برن نمیشه مثلاً!!!! 
فکر کنم بخاطر درگیری مخچه باشه به گرفتگی عضلات ربطی نداره...
ضعف هم از کم هست تا شدید، اینی که شما فرمودین شدیدشه
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...
 تشکر شده توسط : Man_mijangam , ارزو ش
همونطور كه در جريان هستيد وهميشه گفتم من خيلي بد راه ميرم تعادلم هم خوب نيست (ميدون زياد غر ميزنم)ولي يه سوال دارم 
من قبلا هميشه دمپايي پام ميكردم واصلا نميتونستم بددون دمپايي رو فرش راه برم ولي الان ديگه نميتونم  يعني پام قدرت نگه داشتن دمپايي رو نداره. ايا اينهم مال اين لم اس لعنتي هست؟.  يا مشكل كمر وستون فقرات ميتونه باشه. اخه دختر خاله من كه عمل ديسك كمر كرده هم همين مشكل را داره confused
(2019/11/23, 10:55 AM)Horieh نوشته است: همونطور كه در جريان هستيد وهميشه گفتم من خيلي بد راه ميرم تعادلم هم خوب نيست (ميدون زياد غر ميزنم)ولي يه سوال دارم 
من قبلا هميشه دمپايي پام ميكردم واصلا نميتونستم بددون دمپايي رو فرش راه برم ولي الان ديگه نميتونم  يعني پام قدرت نگه داشتن دمپايي رو نداره. ايا اينهم مال اين لم اس لعنتي هست؟.  يا مشكل كمر وستون فقرات ميتونه باشه. اخه دختر خاله من كه عمل ديسك كمر كرده هم همين مشكل را داره confused

سلام
احتمالا بخاطر ام اسه. منم چند سال پیش همینطور بودم و اصلا دمپایی توی پاهام نمی موند و بی اختیار موقع راه رفتن دمپایی از پام درمیومد و من متوجه نمیشدم
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : Horieh
(2019/11/21, 03:39 PM)samiramiss نوشته است:
(2019/11/17, 06:08 PM)ارزو ش نوشته است: سلام خدمت دوستان 

یک سوال دارم ...اینکه میگین عدم تعادل یعنی دقیقا چه حالتی دارین؟ توی مغز احساس خاصی هست یا اینکه عضلات پا دچار گرفتگی و ضعف هستن؟ اگر عضله پا در گیر هست در کدوم ناحیه ساق پا یا ران؟ ضمن اینکه ضعف عضلانی که میگن دقیقا چه حالتی هست؟ یعنی نمیتونیم چیزی رو نگه داریم دستمون ؟ یا مثلا پا رو مجبور هستیم بکشیم؟ 

عدم تعادل یعنی رو یک خط مستقیم نمیتونن راه برن، مثل گردو شکستم اگه بخوان برن نمیشه مثلاً!!!! 
فکر کنم بخاطر درگیری مخچه باشه به گرفتگی عضلات ربطی نداره...
ضعف هم از کم هست تا شدید، اینی که شما فرمودین شدیدشه

ممنون از توضیحات...من میتونم روی خط راست همین مثال گردو شکستم رو انجام بدم البته تقریبا یه ماه پیش پالس رو قبل از تشخیص نهایی دکتر برام انجام دادن گفتن باید التهاب ضایعه بخوابه ... اونموقع کسی ازم نخواست اینکار رو انجام بدم ولی اطرافیان میگن تو ی خط راست حرکت میکردم ...پای چپ رو هم که دچار مشکل شده بلند میکردم ....ولی از همون ابتدا داخل جمجمه احساس حرکت پاندولی داشتم ...یعنی بیشتر این احساس داخل جمجمه هست و نمود بیرونی نداره....
ضمن اینکه با دست چپ هم می‌تونستم همه چیز رو نگه دارم حتی وزنه به اندازه ۶-۷ کیلو و از دستم رها نمیشد ولی مثلا هنگام ظرف شستن، ظروف زیر شیر آب بالا و پایین میرفتن یا وقتی میخواستم چیزی رو به کسی بدم دستم اینور و اونور می‌رفت درست مشابه زمانی که می‌خوایم کسی رو اذیت کنین و بهش چیزی که تو دستمون هست ندیم 
بعد از پالس و خوابیدن التهاب این حرکات متوقف شدن ولی هنوز توی جمجمه اون حالت هست ...
به نظر دوستان این علایم ام اس هست ؟ کسی این شرایط رو تجربه کرده؟
(2015/10/30, 11:10 PM)برگ 7 نوشته است: اين فاز پيشرونده ثانويه چند ساليه دوست منم شده. آب درمانی عاليه هر وقت ميرم تعادلم عجيب خوب ميشه آزاد پيشنهاد می کنم امتحان کنی:56:

چه حرکاتی واسه تعادل خوبه که تو استخر انجام بدیم؟؟
اصلا فایده داره؟؟
کسی تجربه داره؟؟
  • من تقريبا هفتهاي سه بار ميرم استخر يه سري نرمش ميكنم يه كمي هم شنا تا تو اب هستم خيلي خوبم وليميام بيرون نه زياد مخصوصااگه زياد بمونم وچون تو خشكي سخت حركت ميكنم   ولي تو اب ميتونم همه كاري رو انجام بدم به اصطلاح جو منو ميگيره ويه وقتاي زياد خودم خسته ميكتم ولي اصلا نميدونم براي تعادل چه حركتي انجام بدملطفا اگه ميدونيد راهنمايي كنيد icon_biggrin agreement2
(2019/11/20, 02:23 PM)ارزو ش نوشته است: سلام دوستان 
من تقریبا یه ماه پیش دچار علایم زیر شدم ...شب پشت چشم چپم به شدت درد گرفت البته چون سابقه میگرن دارم با خودم گفتم  مال میگرن هست ...با گذاشتن مقداری یخ روی چشم و اطرافش درد رفته رفته کمتر شد ...روی زمین نشسته بودم موقعی که بلند شدم   احساس کردم ساق پای چپ باهام همراهی نمیکنه ...چون از پنج روز پیشش  قوزک پام درد میکرد گفتم حتما مال اونه ...خوابیدم صبح تو جام که غلطیدم دیدم ای وای عجب سرگیجه وضعیتی بدی همه خونه می‌چرخید ...در جا مانور اپلی رو که مال گوش هست انجام دادم ...سرگیجه بهتر شد ولی وقتی از جام بلند شدم دیدم ای وای دست چپم هم دچار عدم همکاری شده یعنی با اینکه مثلاً میدیدم یه چیزی کجاست ولی بعد از چند بار حرکت اینور و اونور می‌تونستم بگیرمش...ضمن اینکه کمی حالت تهوع هم برای همون روز داشتم ...بتاسرک و دیمن هیدرینات خوردم ولی تاثیری نداشت ...از نظر قدرتی و نگه داشتن اشیا هم هیچ مشکلی نداشتم ...یه حالتی مثل معلولین حرکتی توی اندام های سمت چپ بدن داشتم ...رفتم دکتر برام ام ار ای نوشت بدون تزریق ...توی قسمت ساقه مغز یه ضایعه دیده شد ....دکتر گفت با تزریق بگیر که اینبار تو گزارش نوشتن اون ضایعه peripheral enhancement نشون میده توی التهاب اطرافش...توی گردن هم هیچ پلاکی دیده نشد 
دکتر دستور پالستراپی داد ۵ روزه .. و بعدش هم خوراکی ۲۵ یه روز درمیون برای ده روز ..بعد از پنج روز پالس انگار  التهاب فروکش کرد و علایم حرکتی ۷۰-۸۰ درصد برگشت ولی شرایط کلی خیلی تغییر نکرده ...دکتر سریع رفت سراغ lpکه منم موافقت نکردم و گقت دیگه باهام کار نمیکنه ...حالا من دکترم رو عوض کردم و ایشون برام کلی آزمایش از جمله NMO نوشته و حتی MRS هم انجام دادم هنوز جواب اینها رو نگرفتم 
با توجه به اینکه دوستان طبق توضیحات سایت میگن باید علایم همه با هم شروع بشه به نظرتون مشکل من اصلا ام اس هست؟ ضمن اینکه بخش های grey and white matterمغز کاملا سالم هستن...دکتر دوم گفتن گرچه ی ضایعه وجود داره و میشه گفت ام اس هست ولی ام اس با یه پلاک خیلی کم اتفاق میفته....
لطفا یکی جواب بده ....نمیدونم چرا هرچی سوال میپرسم بجز الهام جون هیچ کس نمی‌خونه و جواب نمی‌ده بهم  Dash2

سلام
به کمک فردی در منزل این تست را انجام دهید:

از بیمار می‌خواهیم دهانش را باز کند و بگوید /a/، و به کمک آبسلانگ ته گلو را از نظر حرکت کام نرم بررسی می‌کنیم.
آیا زبان کوچک در خط میانی است یا نه؟
آیا انحرافی در زبان کوچک، به سمت راست یا چپ دیده می‌شود؟

[تصویر:  teste_asab13.jpg]

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان