امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرح جایگزینی دفترچه‌های بیمه با سیمکارت و بیمه نامه الکترونیک
دکترا از طریق اتوماسیون دارو ها تجویز می کنند و به داروخانه ها می فرستن
و قاعدتا میگن که کدوم داروخانه ها این دارو دارن
والا تو ایران به غیر از این کار امکان پذیر نیست
 تشکر شده توسط : یاسی , مریم 1361
(2015/09/30, 07:41 AM)hessam نوشته است: خوب دكتر تو مطب چطورى نسخه مى نويسه و مهر و امضاء مى كنه
و داروخانه چجورى دارو را مى ده مخصوصه داروخانه هاى خصوصى براى هر داروى !!!!!!!icon_cry

آره واقعا اینم یسواله اخه چجوری دارو بنویسه؟تازه واسه سینووکس هم که چارصدتا امضا میخوان تا بدن که
گاهیــ خـــدا آنقـدر صدایتـ را دوستـ داردکــ ه

سکوتـــــــــــــ میکنـــد تا تــو بارهـــــا بگویــی

خــــــــــــــــ♥ـــدای منـــــــــــــــــــــــــــ
 تشکر شده توسط : یاسی
برگه های دفترچه من تموم شده بود تازه عوض کردم گفتن قراره همه دفترچه های بیمه به کارت هوشمند تبدیل بشه یکی از دلایلش هم صرفه جوی در مصرف برگه میباشدSmile (16)Smile (16)Smile (16).سایر داروهای معمولی رو نمیدونم ولی داروی ما طبق زمان دریافت ثبت میشه وهمه کارا باهمون کارت هوشمند انجام میشه یه چیزی مثل عابربانک وکارت خوان icon_cryicon_cryicon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : یاسی
خوب کارت هوشمندی که ما داریم و با اون سینووکس میگیریم هم همینطوره . ولی فقط داروی خاصمون رو میدن ، آزمایش و ام آر آی و داروهای دیگمون رو نمیشه !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح:

دفترچه‌های بیمه امسال حذف نمی‌شوند

ايسنا , 24 مهر 1394 ساعت 9:46

گروه جامعه: مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اکنون وزارت بهداشت و بیمه‌ها روی شکل بیمه‌ نامه‌های الکترونیک آنلاین کار می‌کنند عنوان کرد: امسال دفترچه‌های کاغذی حذف نمی‌شوند اما پروژه جایگزینی دفترچه‌های کاغذی با بیمه‌ نامه‌های الکترونیک آنلاین در دستور کار است.

حمیدرضا غفاری درباره آخرین اقدامات انجام شده پیرامون حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی افراد تحت پوشش این سازمان اظهار کرد: اکنون سازمان‌های بیمه گر با دفترچه‌های کاغذی مشکل دارند زیرا همه نیازهای آنان را پاسخ نمی‌دهد. وی افزود: حذف دفترچه‌های کاغذی و تبدیل آن به بیمه‌نامه‌های الکترونیک در برنامه همه سازمان‌های بیمه گر قرار دارد اما اینکه به چه شکل باید انجام شود نیازمند کار کارشناسی بیشتر و فراهم کردن زیر ساخت‌ها است.

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در همین راستا سازمان‌های بیمه گر از جمله خدمات درمانی نیروهای مسلح جایگزینی دفترچه‌های بیمه را به صورت پایلوت و آزمایشی شروع کرده‌اند اظهار کرد:‌ پروژه آزمایشی دفترچه‌های بیمه الکترونیک در خدمات درمانی نیروهای مسلح سال گذشته در شهر کاشان انجام شد. غفاری افزود: بهترین گزینه‌های ممکن و راهکارهای موجود بررسی و مشخص شدند و در این فضا حرکت می‌کنیم که بیمه‌های الکترونیک آنلاین باشند نه آنکه بیمه نامه‌های الکترونیک آفلاین داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اکنون وزارت بهداشت و بیمه‌ها روی شکل بیمه‌ نامه‌های الکترونیک آنلاین کار می‌کنند عنوان کرد: امسال دفترچه‌های کاغذی حذف نمی‌شوند اما پروژه جایگزینی دفترچه‌های کاغذی با بیمه‌ نامه‌های الکترونیک آنلاین در دستور کار است و امسال در مراکز داخلی ما این طرح به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

آدرس مطلب: http://baharnews.ir/news/92667/
 تشکر شده توسط : hadisss , silent
مرسی ناهید جانicon_question

ولی وایی نیرومسلح هم؟
نگو

تا حالا گفتم خب تامین اجتماعی الکترونیک میشه و شامل بیمه من نیست و استرسشو نداشتم

اگه نیرومسلح الکترونیک شه احتمالا کار من برا دارو گرفتن سخت تر شه
همین الانش سر تاریخ دارو گرفتن چقد درگیرم باهاشون
اصنم حالیشون نیس من شهر دیگه ای زندگی می کنم و شاید نتونم سر تاریخی که اونا مدنظرشونه مراجعه کنم!!!! sad
هر چند من درست عمل کردم و می کنم اونا زیادی گیر میدن angry3

امیدوارم به خیر و خوشی مال مام الکترونیک شه حالا که دیگه گویا تصمیمشون قطعیه!
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : nahid , silent
*

کارت هوشمند جایگزین دفترچه بیمه شود، چطور دکتر برویم؟!

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی چگونگی جایگزینی کارت‌های هوشمند درمان به جای دفترچه‌های بیمه را تشریح و اظهار کرد: اکنون طرح پایلوت در استان یزد در حال انجام است و قصد داریم در فاز بعدی این طرح را برای بیماران خاص سراسر کشور عملیاتی کنیم.

آفتاب : سیدتقی نوربخش درباره زمان اجرای طرح جایگزینی کارت هوشمند به جای دفترچه‌های بیمه اظهار کرد: هم اکنون طرح کارت هوشمند در استان یزد به صورت پایلوت در حال انجام است.

وی افزود: در قالب این طرح دفترچه‌های بیمه حذف شده و سیم‌کارت‌هایی جایگزین آن می‌شود و از پزشک گرفته تا مراکز تشخیصی و داروخانه‌ها به یک سیستم مرکزی متصل‌ هستند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بیمار با کارت ملی‌ خود به مراکز درمانی مراجعه و استحقاق درمانش توسط مرکز اطلاعات سازمان تایید می شود گفت: نسخ دارویی نیز الکترونیکی نوشته شده و بلافاصله به تمام مراکز طرف قرارداد منتقل می‌شود، بنابراین پیش از آنکه بیمه شده به داروخانه برود نسخه اش در داروخانه قابل رویت است.

نوربخش ادامه داد: اگر همه اقلام دارویی بیمار در یک داروخانه موجود نباشد، وی می‌تواند داروهای باقی مانده‌اش را از داروخانه دیگر تهیه کند. این طرح هم از لحاظ کنترل هزینه و هم سهولت دسترسی بیمار به امکانات موثر است.

وی با بیان اینکه تعمیم طرح پایلوت کارت هوشمند در آینده و پس از احصای اطلاعات و نتایج تصمیم گیری می‌شود اظهار کرد: قصد داریم در فاز بعدی این طرح را برای بیماران خاص سراسر کشور عملیاتی کنیم.

تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰

آفتاب نیوز
 تشکر شده توسط : hadisss
خوب
خدا رو شکر ام اس جزء بیماریهای خاص نیست wink2 {حدالقل همینش خوب شد laughing3 }
همین الانش
که دفترچه به صورت واقعی داریم پشت دیشه یه این سیستم اینترنت شون کلی معتل می شیم که تا نسخه تایید بشه icon_cryicon_cry Dash2Dash2
حالا
فکر کنین که کلا نسخه هم داخل سیستم باید نشته بشه و برای داروخانه قابل رویت یاشه icon_cryicon_cryconfusedconfused
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
امیدوارم امکانات و زیرساخت ها رو برای این کار داشته باشن.همین الان یه وقتایی میرم بانک میگن سیستم قطعه برو فردا بیا.حالا فکر کنین مساله داروی داروی بیمارا که حساستره دچار گرفتاریایی از این دست بشه.
 تشکر شده توسط : aztab
این تاپیک رو بعد از چهار سال یه نگاهی انداختم ... !
طرح حذف دفترچه های درمانی و سیمکارتی شدنش چی شد ؟  به کجا رسید ؟

رمز پویای بانکی هم همینطوره ، نگران نباشید ، طرح زیاده !
 تشکر شده توسط : ارزو ش , helli

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در مورد اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی hessam 3 2,874 2020/09/27, 01:13 PM
آخرین ارسال: glassheart
  دفترچه جدید بیمه سلامت دیگر صادر نمی‌شود nahid 2 3,605 2020/09/18, 11:45 PM
آخرین ارسال: glassheart
  بیمه‌ سلامت برای افراد فاقد پوشش اجباری می‌شود nahid 2 1,461 2019/10/26, 09:02 PM
آخرین ارسال: hessam
  آزمایشاتی که از بیمه حذف شدند nahid 1 1,818 2018/07/18, 10:42 PM
آخرین ارسال: hadisss
  حذف دفترچه بیمه سلامت در نیمه نخست امسال nahid 7 3,031 2018/06/18, 01:09 PM
آخرین ارسال: nahid
  بیمه سلامت از وزارت رفاه به بهداشت منتقل شد. nahid 0 2,277 2017/01/04, 10:35 PM
  کشورهای موفق فقط یک بیمه درمانی دارند؛ ایران۲۰بیمه! hadisss 0 1,838 2016/12/10, 12:10 PM
آخرین ارسال: hadisss
  داروخانه‌ها در انتظار وصول بدهی بیمه‌ها nahid 3 3,339 2016/12/07, 04:44 PM
  اهدای دفترچه به هشت میلیون و یکمین نفر توسط رییس جمهور سلامت نیوز: اهدای دفترچه به hamid_147 1 2,753 2015/01/12, 10:51 PM
آخرین ارسال: helli
  دفترچه هایی که فقط برای نسخه نویسی کارایی دارد naazanin 3 6,423 2014/05/19, 02:01 PM
آخرین ارسال: hania

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست