امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طب سوزني و ام اس
منسالها قبل برای لاغری از ایت استقاده کردم که خیلی موثر بوده...سال گذشته قبل اینکه برم تهران برای کنترل ادرار از این مورد استفاده کردم اونم فقط یک بار که حداقل تا یک هفته راحت بودم اما الان متاسفانه دکتری که برای این کار بوده رفته برای ادامه تحصیل واینجا نیست confusedconfusedconfused
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : baran1390 , parisa2011
طب سوزنی خوب هست و موثر.به شرط این که درمانگر وارد و خبره باشه.گاهی وقتها هم که کار میکنن احساس می کنید که الکی داره لفتش میده.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : parisa2011
توی یکی از بیمارستانها نوشته بود کلینیک ویژه طب سوزنی :
بیماریهای تنفسی :
آسم ، آلرژی و...
بیماریهای اسکلتی و عضلانی :
ام اس ، فلج ناشی از سکته مغزی و...
و.....
یعنی ام اس رو جزء بیماری های اسکلتی و عضلانی نوشته بود !
البته می دونم منظورشون ناتوانیهای حرکتی ناشی از ام اس بوده ، ولی از یه بیمارستان انتظار میره درست بنویسن که مردم فکر نکنن ام اس بیماری اسکلتی و عضلانیه !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : MAHDI , parisa2011 , ساغر
چند وقتی بود که دنبال کسی میگشتم که طب سوزنی انجام بده و روی ام اس هم کار کرده باشه تا اینکه دکتری رو پیدا کردم که چندین مریض ام اسی داشت و طب سوزنی روشون جواب داده بود.
واسه مشاوره که رفتم گفت کنترل بیماری و کم کردن داروهات امکان پذیره ولی بدون که راه طولانی هست و تعداد جلسات زیادی باید بیای اگر هم میخوای بیای از همین اول تصمیم بگیر چون اگه بیای و وسطش خسته بشی و ادامه ندی همه زحمتهایی که کشیدی از بین میره
خلاصه رفتم و فکرامو کردم البته با دکترم هم مشورت کردم اما دکترم موافق نبود و میگفت فکر نمیکنم موثر باشه ولی در نهایت هر طور که خودت میدونی چون ضرر هم نداره.
من تصمیمم رو گرفتم و الان 9جلسه هستش که رفتم، تا اینجا که خوب تونسته دردم رو کنترل کنه ، من که بعد از تزریق استخوان درد و سر درد شدید داشتم الان بعد از تزریق دردی ندارم امیدوارم که روی پلاکهام هم تاثیر داشته باشه حداقل غیر فعالشون کنه
رنگین کمان پاداش کسانی است که تا انتهای باران ایستاده اند.
 تشکر شده توسط : parisa2011 , ساغر , MFhealth , nazii
(2012/04/14, 10:57 PM)nanaz نوشته است: سلام بچه ها کسی از طب سوزنی اطلاعی داره یا انجام داده؟Huh
من انجامش دادم. درست یادم نیست ولی نزدیک 15 جلسه رفتم وکلی هزینه کردم. دکترش می گفت شاید خیلی طول بکشه تا اثرش رو ببینی ولی بالاخره باید تو این 15 جلسه یه چیزی می شد ولی هیچ فرقی نکردم.
ارزش ماورایی هرکس، به اندازه حرفهاییست که برای نگفتن دارد...
از طب سوزنی یا امثال این روش ها هرگز برای درمان بیماری ام اس استفاده نکنید.
این روش ها اگر هم به کار بیان برای درمان علائم بیماری بکار می روند.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : Hegan
(2012/04/16, 09:52 AM)Prime نوشته است: از طب سوزنی یا امثال این روش ها هرگز برای درمان بیماری ام اس استفاده نکنید.
این روش ها اگر هم به کار بیان برای درمان علائم بیماری بکار می روند.

آقا علیرضا منم اون موقع فقط برا کم کردن علایمم استفاده کردم یعنی آمپولم رو میزدم. ولی اثر خاصی نداشت. باز بچه ها از تجربیات همدیگه استفاده کنن بهتره تا هر کدوم جدا جدا تجربه کنن واین همه هزینه متحمل بشن.
ارزش ماورایی هرکس، به اندازه حرفهاییست که برای نگفتن دارد...
من برای 4 جلسه رفتن که خیلی کمک کرد اما متاسفانه دکترم رفت برای گرفتن تخصص وفعلا توی شهرمون دکتر در این مورد نداریم confusedconfusedconfused
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : seyyed reza
(2012/04/14, 10:57 PM)nanaz نوشته است: سلام بچه ها کسی از طب سوزنی اطلاعی داره یا انجام داده؟Huh

من از 2ماه قبل از عید شروع کردم الان تقریبا 22 جلسه شده که میرم، خیلی موثر بود برای کنترل درد بعد از تزریقم در واقع الان شاید بعد از هر 4 یا 5تا تزریق یکمی استخوان درد دارم البته طوری نیست که نیاز به مسکن داشته باشم.
راستش نمیدونم که روی پلاکهام هم تاثیر داشته یا نه.
گردن درد شدیدی داشتم ولی الان خیلی بهتره و میتونم بگم اصلا درد ندارم.
خیلی دیرتر خسته میشم یعنی احساس میکنم انرژیم بیشتر شده.
دکترم همون اول که برای مشاوره رفتم پیشش بهم گفت که نیاز به پشتکار داره و باید مداوم بیای اگه بخوای وسطش خسته بشی و نیای بهتره که کلا طب سوزنی رو شروع نکنی و حداقل 40جلسه باید مداوم باشه.
رنگین کمان پاداش کسانی است که تا انتهای باران ایستاده اند.
اميدهايي براي كمك به درمان بيماري ام اس

نويسنده: دكتر اميرهومن كاظمي*

آمار دقيقي از تعداد مبتلايان به بيماري ام اس در ايران در دست نيست، اما متاسفانه كشورمان از نقاطي در دنيا محسوب مي شود كه اين بيماري در آن شيوع بالايي دارد. ام اس در افراد سي - چهل ساله بويژه خانم ها شايع تر است.
بيماري ام اس يا مولتيپل اسكلروزيس در اثر التهاب و تخريب غلاف ميلين سلول هاي عصبي سيستم اعصاب مركزي (مغز و نخاع) با علتي ناشناخته ايجاد مي شود و به اين ترتيب امواج عصبي از مغز بخوبي منتقل نمي شود.
با وجود پيشرفت هاي روزافزون طب رايج و داروهاي شيميايي، متاسفانه هنوز درمان مناسب و قطعي براي اين بيماري وجود ندارد و بيمار ام اسي با مشكلات متفاوتي از جمله اختلالات حسي ـ حركتي پيش رونده، خستگي زودرس، مشكلات بينايي، اختلال تكلم، بي خوابي، درد و افسردگي دست و پنجه نرم مي كند. به همين دليل است كه استفاده از روش هاي درمان طب مكمل مي تواند ضمن كاهش مشكلات و رنج بيمار، كيفيت زندگي او را نيز بهبود ببخشد و در بسياري موارد از پيشرفت و عوارض جديد بيماري جلوگيري كند. پس ضرورت آشنايي بيشتر با روش هاي درماني طب مكمل در كمك به درمان بيماري ام اس و دانستن بايد و نبايدهايي در اين زمينه بسيار بااهميت است.
طب سوزني روشي است كه مي تواند با مكانيسم هاي مختلف بسياري از شكايات بيمار ام اسي را بهبود دهد و در مواردي از پيشرفت بيماري جلوگيري كند.
يكي از علل مهم ايجاد بيماري هاي مختلف از جمله ام اس به هم خوردن توازن سيستم هاي مختلف بدن است، به اين ترتيب طب سوزني و روش هاي مختلف طب سنتي با بازگرداندن تعادل و توازن به ارگان ها و سيستم هاي بدن مي تواند باعث شود بدن به ترميم و درمان خود بپردازد.
با توجه با اين كه بيماران مبتلابه ام اس معمولانياز به استفاده طولاني مدت از كورتون ها دارند، از سيستم ايمني ضعيفي برخوردار هستند كه طب سوزني مي تواند سيستم ايمني بيمار را نيز تقويت كند. همچنين، طب سوزني مي تواند در درمان مشكلات شايع بيماري ام اس از جمله افسردگي، بي خوابي، اختلال بينايي، درد، اختلال حركتي و راه رفتن نيز موثر باشد و در برخي موارد مي تواند ميزان مصرف داروهاي شيميايي و كورتون ها را با نظر پزشك متخصص كاهش دهد.
اما نكته بسيار مهم كه بيمار مبتلابه ام اس در صورت استفاده از طب مكمل حتما بايد آن را رعايت كند اين است كه در واقع روش هاي ذكر شده همگي مي تواند به صورت تكميلي در كنار درمان اصلي مورد استفاده قرار بگيرد. بيمار نبايد به هيچ وجه درمان دارويي خود را بدون نظر پزشك معالج خود قطع كند.

*متخصص طب سنتي و گياهان دارويي

روزنامه جام جم، شماره 3497 به تاريخ 11/6/91، صفحه 16 (سلامت)
 تشکر شده توسط : طلایه , reza_akrami_a

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست