•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سمپوزیم مبتلایان به ام اس + پرسش و پاسخ
من چرا ندیده بودم اینوHuhHuh
دلم می خواست برمConfused
 تشکر شده توسط : Saina
از دوستانی که تو این همایش شرکت می کنند خواهش دارم اطلاعات و نتیجه همایش را رو سایت بگذارند تا انهایی که سره کار یا به هر دلیلی نتونستند حضور پیداکنند بهره برده باشند
ممنون میشیمicon_question
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : Prime , ارزو , Saina , najva , naz.gigili
بچه ها كاش برنامه ضبط شده اش رو تو سايت براي دانلود براي ما بچه شهرستانيا بذارين
ممنونagreement2agreement2
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
 تشکر شده توسط : Saina , naz.gigili
این برنامه از طرف سایت نیست!
ولی چشم من بچه های مجبور میکنم
مطالب رو مشق کنن بذارن توسایت آبجی!
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : Mahdieh , Matilat , نازلی , TootFarangi , ارزو , Saina , nahid , najva
دوستانی که رفتن
چی شد؟موضوع چی بود؟چه خبر بود؟
امروز آمپول داشتم و تنبلی کردم نرفتم
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
کاش می تونستم برم.sad2 دوستانی که زحمت کشیدید و رفتید منتظر گزارشتون از روند و نتیجه ی نشست هستیم.icon_question
[تصویر:  gifs-butterfly-6.gif]
[تصویر:  be-my-valentine01-source_fxf.gif]
 تشکر شده توسط : شهرزاد , Saina

با سلام خدمت دوستان عزیزم love51love51

امروز سمپوزیوم علمی که معادل زبان مادری ،مجلس مذاکره دوستانه ( آموزشی ) است تو هتل لاله برگزار شد . agreement2

با اجازه ی بزرگواران میخوام خلاصه ای از این جلسه رو بگم تا دوستانی که نبودند بتوانند استفاده کنند البته به قول آقا سینا انقدر اطلاعات سایت ما به روز و کامل است که اکثر شما دوستان با این مطالب آشنا هستید agreement2

اول که رسیدیم کلی تحویلمون گرفتن و پوشه هایی بهمون دادند که حاوی برنامه جلسه و خودکار و یک دفترچه ی یادداشت نارنجی خیلی شیک و خارجی بود که روش نام BETAFERON بود smiling

بعد رفتیم نشتیم . . .

بعد گفتن تشریف بیارین از خودتون پذیرایی کنید ( قابل توجه دوستداران کیک و ساندیس ، البته به جایه ساندیس برامون چایی و نسکافه تدارک دیده بودند N_aggressive (35) )

قرار بود این جلسه از 9:30 شروع بشه ولی جلسه 10:10 شروع شد (مگه اینجا سؤیسه ؟ angry3angry3 )

بعد از اینکه خانم مردانلو ( مدیر محصول بتافرون ) سلام و خوش آمد گویی گفتند ، آقای دکتر عظیمی ( متخصص بیماری های مغز و اعصاب ) شروع به سخنرانی کردند .

بحث اولیه ایشون درباره ی این بود که یک بیمار مبتلا به ام اس در سایر کشورها علاوه بر اینکه تحت نظر یک متخصص مغز و اعصاب هستند همزمان تحت نظر متخصص تغذیه و روان شناس و متخصص توانبخشی هستند و در اصطلاح همه ی این ها باهم تشکیل یک TEAM WORK رو می دهند ،

سپس ایشون درباره ی بیماری MS و راه های درمانی که از اول تا حالا بوده و داروهایی که قراره به زودی وارد بازار بشوند توضیح دادند و خاطرنشان کردند که در حال حاضر اینترفرون ها مورد قبول ترین داروها در سطح دنیا هستند ،

بعد از ایشون آقای دکتر دانش زاده ( دکترای روانشناسی ) با یک شعر صحبتشون رو شروع کردند و درباره موارد روحی و روانی MS صحبت کردند و معتقد بودند که فکر مثبت و تصویر سازی مثبت خیلی در بهبود این بیماری موثر است و با تکرار جملات مثبت ، مثلا تکرار این جمله که : من خوب هستم ( البته به شرط ایمان قوی به این جمله ) حتما در جهت بهبودی سریعتر قدم برخواهیم داشت .

سپس آقای دکتر خلیلی ( متخصص تغذیه ) دررابطه باتغذیه و ام اس شروع به صحبت کردند . ایشون ابتدا درباره ی هرم تغذیه رایج در دنیا صحبت کردند و ازماخواستند حتما لبنیات مصرف کنیم ، البته لبنیات کم چرب ( کمتر از 1 درصد ) چون مصرف نکردن لبنیات در دراز مدت موجب پوکی استخوان میشود و کسانیکه نمیتوانند مصرف کنند از مکمل های کلسیم استفاده کنند .

بعد درباره ی گوشت و حبوبات صحبت کردند که تاکید بر کاهش مصرف گوشت قرمز داشتند ( یکبار در هفته ) و گفتند در اوایل تشخیص بیماری بهتر است که زیاد مصرف نکنیم و همچنین فست فودها ( منبع اسیدهای چرب اشباع ) .

توصیه ی ایشون مصرف ماهی 3 بار در هفته بود ( امگا 3 ) ، همچنین توصیه به مصرف حبوبات و تخم مرغ و همچنین مصرف گوشت ماکیان ( بوقلمون ومرغ به خصوص سینه ی مرغ ) .

بعد درباره ی سبزی ها و میوه ها صحبت کردند که خیلی خیلی برای ما مفید است .

مخصوصا میوه هایی که به رنگ زرد و نارنجی هستند ( مرکبات ) به دلیل وجود ویتامین C که در رفع خستگی بسیار موثر است ، همچنین میوه هایی که به رنگ قرمز و بنفش هستند ( آلبالو و تمشک ) به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها که در تامین آرامش بسیار مفید هستند و همچنین میوه هایی مانند سیب که دارای فیبر هستند .

بعد بحث رسید به سبزی ها که گفتند مصرف 3 وعده سبزی در روز مفید است ، مخصوصا سبزی هایی با برگ پهن ( کلم و کاهو ) و سبزی هایی به رنگ زرد و نارنجی ( هویج ) که همه این ها به تنظیم فعالیت سیستم مغزی کمک میکنند .

در مورد نان و غلات نیز توصیه کردند بیشتر از نان های سبوس دار استفاده شود .

در مورد چربی ها هم تاکید بر مصرف چربی های غیراشباع داشتند ، مثلا : روغن کنجد ، کانولا ، زیتون . . .

سویا و جوانه ی گندم و روغن های گیاهی منبع امگا 6 هستند که برای ما بسیار مفید است .

همچنین ایشون به رابطه ی بین تغذیه و علایم ام اس پرداختند ، مثلا : یبوست ، خستگی ،افسردگی ، تمرکز و حافظه ، مثانه نوروژنیک و به راه کارهای مفید آن پرداختند .

سپس دکتر امیر ظهور ( متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ) صحبت کردند و درباره ی علایم بیماری مثل : ضعف عضلانی و مشکلات تعادلی و درباره ی اهمیت توانبخشی برای افزایش کیفیت زندگی و راه کارهای مناسب صحبت کردند .

و در آخر هم خانم مردانلو ( مدیر محصول بتافرون ) صحبتی درباره بتافرون ها کردند و توضیحاتی هم راجع به خدمات این شرکت ( bayer ) ارایه دادند .

و در آخر هم پنل پرسش و پاسخ رو داشتیم .

در پایان هم هنگام خروج پکیج هایی محتوی کتابچه های آموزشی بهمون پیشکش کردند N_aggressive (35)

باز اگه سوالی هست من در خدمتم love51

در آخر از آقا سینا و آقا حسین هم تشکر میکنم
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : بی تـــا , mehrnaz , parisa2011 , parvaneh , nahid , najva , fireboud , naz.gigili , ارزو , negar_ka84 , min00 , Matilat , sama , hamid , رنگین کمان , elhametanha , عمومهربان , پویش , م.ه , anaram , SSA , leili , AVID2000 , آرزو , TootFarangi , parastoo joon , neda.n
salam saina joonam moteasefane bedalile moshkelati natoonestam tooye jalase sherkat konam az inke kholasei az jalaseye emroozo sharh dadidid mamnoonam azrahe door miboosamt
سلام خدمت دوستانی که در این همایش شرکت کردند لطف می کنید اطلاعات خودتون رو واسه ما که نتونستیم بیام بزارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشیم!!!!wink2
فعلا سکوت را برگزیدیم ............

شهرزاد جون با دقت همین صفحه رو بخون . . .

لازم به ذکر است که این جلسه توسط انجمن ام اس ایران با همکاری شرکت بایر شرینگ فارما برگزار شد .

happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : naz.gigili , ارزو

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان