امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرگیجه
(2013/04/04, 08:22 PM)mysis نوشته است: دوست عزیز در شکل مشخصه در ناحیه گوش میانی عصبهایی هستند که به سمت حلزونی و گوش داخلی و از آنجا به سمت مخچه و مخ میروند

دمیلینه شدن این عصب ها باعث کاهش شنوایی یا مشکلات تعادلی و در نتیجه سرگیجه تعادلی میشه

ببخشید من خیلی خلاصه گفتم پلاک در ناحیه گوش میانی که برای شما عجیب بود

[تصویر:  db57f116-7a30-459c-9a19-aca13b540d9c.jpg]

اتفاقا من چهار سال هست که گوش میانیم مشکل داره و جیغ میکشه و سرگیجه و حالت تهوع هم دارم یعنی وقتی به سمت چپ نگاه میکنم سرم گیج میره و حالت تهوع میگیرم
اصلا هم این حالات متنوعی که ام اس داره عجیب نیست
 تشکر شده توسط : mysis , kiana
من یه مدت بود سرگیجه و حالت تهوع شدید داشتم.صبح که از خواب بیدار میشدم اینطوری میشدم.رفتم یه چکاپ کامل انجام دادم.متوجه شدم که معدم خیییلی وقته میکروب داره و نمیدونم! یعنی باید این میکروب کمتر از 5 باشه مال من 41.5 بود! این همه مدت مینداختم تقصیر ام اس بدبخت!
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : kiana , movahedi
من شنیدم میگن انحراف بینی هم میتونه باعث سرگیجه حین خواب بشه
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
 تشکر شده توسط : movahedi , arezooo82
سلام دوستان

میشه یه نفر به من کمک کنه ؟؟ لطفا

چند روز پیش رفتم دکتر بهش گفتم دستم هر دو تا دستم و پای راستم بی حسه و گزگز داره و اینا ....

گفت خیلی حساسی رو همه چیز .....HuhHuh
3 تا دگزا داد ....

حالا دو روزه که مدام سر درد و سرگیجه و کمی هم حالت تهوع دارم .... احساس می کنم همه چیز داره به عقب حرکت می کنه ..... پشت پام خالی میشه
حتی امروز از سر گیجه و حالت تهوع نتونستم توی کلاس بشینم ....

باید چی کار کنم ؟؟icon_cry
احساس می کنم دکتر حرفم رو باور نمی کنه ........sad2
چترها را باید بست
زیر باران باید رفت
فکر را خاطره را زیر باران باید برد
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70
سرگیجه همراه با تاری چشم را جدی بگیرید
یکی از مشکلاتی که برای برخی از افراد، مخصوصا آنهایی که بیشتر اهل مطالعه هستند، در طول روز پیش می‌آید، ابتلا به سردرد،‌ سرگیجه و تاری چشم هنگام مطالعه یا کم و زیاد شدن نور است.
دکتر محمود بابایی درباره رابطه سرگیجه با تاری دید گفت: «به‌طور کلی، سرگیجه باعث ابتلا به مشکلات چشمی مانند تاری دید نمی‌شود. از این رو، توصیه اصلی به کسانی که دچار سرگیجه هستند، این است که به پزشک متخصص داخلی و متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنند و مشکلاتی مثل کم‌خونی، میگرن و احتمال وجود مشکلات دیگر حوزه مغز و اعصاب را در نظر داشته باشند».
البته این جراح و متخصص بیماری‌های چشم به این نکته هم اشاره کرد که اگر سرگیجه با تاری دید همراه باشد و این همراهی برای مدت زمانی طولانی ادامه پیدا کند، ممکن است نشان‌دهنده این باشد که فرد مشکل بینایی دارد، یا حتی مبتلا به برخی از مشکلات چشمی مانند آستیگمات، دوربینی یا نزدیک‌ بینی است.
عضو هیات علمی گروه چشم‌پزشکی بیمارستان بقیه‌الله خاطرنشان کرد: «به‌همین دلیل هم توصیه ما به افرادی که تاری دید مداوم همراه با سرگیجه دارند، این است که ابتدا به یک چشم‌پزشک مراجعه کند تا از نظر سلامت چشم، عصب‌های چشم و فشار چشم بررسی شوند. اگر در این حوزه مشکلی نبود، باید در مرحله بعدی به متخصص مغز و اعصاب یا داخلی مراجعه کند تا بیماری آنها هرچه سریع‌تر تشخیص داده و درمان شود».
منبع:سلامانه

http://payamems.com/web/%D8%B3%D8%B1%DA%...%8C%D8%AF/
۲۸ مرداد ۱۳۹۴
سلام به همه،من یه سوال داشتم ممنون میشم که راهنماییم کنید آخه خیلی واسم مهمه،من چند روزه که وقتی درازمیکشم وقتی میخوام سرموبه راست بچرخونم سرگیه شدیدی میگیرم ولی درحالت ایستاده اصلاسرکیجه ندارم میترسم این یه حمله جدیدباشه خیلی نگرانم درضمن 4ماه پیش که ام آر آی دادم تومغزم پلاک نداشتم فقط گردنم 1دونه بود،خواهش میکنم راهنماییم کنیدsad
من هنوزم منتظرم کسی راهنماییم کنه! خواهش میکنم!
 تشکر شده توسط : الی کوچولو , niloofary
quote='S.hz' pid='528222' dateline='1450586979']
من هنوزم منتظرم کسی راهنماییم کنه! خواهش میکنم!
[/quote]
سلام
منم این مشکل رو دارم.بعد از بررسی هایی که انجام دادم معلوم شد که مربوط به گوش میانی هست. به سرگیجه ای که با حرکت سر ایجاد میشه سرگیجه پوزیشنال میگن که درمانش انجام یه سری مانور هست.البته من چند بار برای انجامش رفتم ولی هیچ تاثیری نداشت! دکتر گفت باید صبر کنی تا به مرور خودش خوب بشه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : niloofary
ممنون ازجوابتون،پس این سرگیجه به خاطر ام اس نیست؟ وباید ازگوشم باشه
الی کوچولوی عزیزم تو میگی که سرگیجه ات به گوشی میانی ربط داره
ممکنه گوشت عفونت کرده باشه
اما
آلودگی هوا هم باعث سرگیجه میشه چون عملکرد مغز کاهش پیدا میکنه
سرگیجه زمانی اتفاقی میفته که مغز نتونه سیگنال های ارسالی رو درست بگیره و ارسال کنه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان