امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرما خوردگی ، زكام و MS
(2012/11/26, 10:33 PM)مـه ســـا نوشته است: براي من يه سوالي پيش اومده اين اينترفرون ها تقويت كننده سيستم ايمني هستند يا تضعيف كننده؟
اگه تضعيف كننده هستند،پس چرا من با اينكه خيلي مراقب سلامتي ولباس گرم پوشيدن و اينجور نكات،نيستم...چرا دو سال يكبار هم سرما نمي خورم اونم اگه خودم رو چشم نزنم خيلي خفيف
تضعیف کننده اند، من هم همین جوریم فکر کنم برای من عکس عمل میکنهSmile (52)
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , kohedard
(2012/11/26, 10:33 PM)مـه ســـا نوشته است: براي من يه سوالي پيش اومده اين اينترفرون ها تقويت كننده سيستم ايمني هستند يا تضعيف كننده؟
اگه تضعيف كننده هستند،پس چرا من با اينكه خيلي مراقب سلامتي ولباس گرم پوشيدن و اينجور نكات،نيستم...چرا دو سال يكبار هم سرما نمي خورم اونم اگه خودم رو چشم نزنم خيلي خفيف
تضعیف کننده و تعدیل کننده
من همیشه میزان گلبول سفید خونم WBC تو آزمایش عدد 8000 بود الان که 9 ماه هست ربیف میزنم شده 4800
سطح گلبول سفید خونم اومده پایین
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , zohaa , helli , kohedard
رئيس آكادمي جراحان اعصاب و استخوان آمريكا گفت: تنها راه‌حل اين موضوع اين است كه پس از حمله فرد را فيزيوتراپي شديد كنيم البته بايد در نظر داشت كه اين موضوع در برخي از بيماران اتفاق مي‌افتد كه مي‌توان با تشخيص باليني، تست آب نخاع و ام‏آرآي MRI از سر و گردن مشخص كرد كدام اندام فرد از جمله پا، دست يا چشم فلج خواهد شد. فتحي گفت: بيشتر اين بيماران لكنت زبان پيدا مي‌كنند و عصب ششم چشمان آنها دچار مشكل مي‌شود لذا دوبيني مي‌گيرند كه مي‌توان آنها را به زودي تشخيص داد. وي اضافه كرد: در حال حاضر مركز علمي جراحان اعصاب و استخوان آمريكا اين تحقيقات را ادامه مي‌دهد كه اميدوارم آخرين نتايج آن را بگيريم.

باز هم این مقاله اشتباهه .نوشته :تنها راه‌حل اين موضوع اين است كه پس از حمله فرد را فيزيوتراپي شديد كنيم . angry3angry3
من بعد از اولین حمله فقط علائم کمر درد داشتم ،که درد به پای چپم منتقل می شد ، بعد از فیزیوتراپی شدید پاهام دچار لرز شدیدی شدن تا حدی که فیزیوتراپ در جلسه 7 فیزیوتراپی را قطع کرد.

يشتر اين بيماران لكنت زبان پيدا مي‌كنند و عصب ششم چشمان آنها دچار مشكل مي‌شود. angry3angry3

بهتر بود می نوشت تعدادی از بیماران لكنت زبان پيدا مي‌كنند و عصب ششم چشمان آنها دچار مشكل مي‌شود.
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : zenith , sargol , دربند , رامنا , zhilaps , kohedard
یه سوال : کسی میدونه اگه اوج سرماخوردکی ، یعنی روزای اولش همزمان بشه با روز تزریق داروی ام اس ، آیا باید تزریق انجام بشه یا نه ؟
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : دربند , saeid , zohaa , رامنا , kohedard
همسرم سرماخوردگی شدید شد تا جایی که آنتی بیوتیک تو سرمش زدن، با دکترش صحبت کردم گفتم آیا باید آمپولش رو بزنه یا نه؟ گفت حتماً، احتمال حمله زمانی که سرما میخورید بیشتر میشه
روزی یک کپسول ولمن واسه تقویتش میدادم میخورد
چای دارچین، عسل/لیمو و الان شلغمم که هست نوش جان کنید ایشاالله زود خوب میشید
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
 تشکر شده توسط : neda.n , دربند , saeid , zohaa , رامنا , ارزو , kohedard
این سومین پاسخیه که در طول این چند سال در این پست ارسال میکنم :

و واقعا واقعا واقعا دیگه مطمنم که یه رابطه ای بین حمله و سرماخوردگی وجود داره
چون در حال حاضر یه سرمای نسبتا ضعیف خوردم که همراه با اون چشم راستم که همیشه مورد حمله است درد داره
ولی تاری دید فعلا ندارم و واسه پیشگیری یه سری پیش دکترم میرم .
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
(2014/02/01, 06:04 PM)warrior نوشته است: و واقعا واقعا واقعا دیگه مطمنم که یه رابطه ای بین حمله و سرماخوردگی وجود داره

دلیلش اینه که سرماخوردگی اغلب با تب همراهه و این تب علائم ام اس رو تشدید میکنه؛ مثلاً من وقتی تب میکنم تار میبینم و تعادلم به هم میخوره!
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
(2014/02/01, 06:30 PM)الی کوچولو نوشته است:
(2014/02/01, 06:04 PM)warrior نوشته است: و واقعا واقعا واقعا دیگه مطمنم که یه رابطه ای بین حمله و سرماخوردگی وجود داره

دلیلش اینه که سرماخوردگی اغلب با تب همراهه و این تب علائم ام اس رو تشدید میکنه؛ مثلاً من وقتی تب میکنم تار میبینم و تعادلم به هم میخوره!

آره دقیقا دو روز تب شدید داشتم
ولی خوب تب چه ربطی به سیستم ایمنی داره ؟!

ناگفته نماند که تب کردن یه نوعی از سیستم دفاعی بدن هست :

پاسخ دمایی: در برخی عفونت‌ها، افزایش دمای بدن (تب) به‌وجود می‌آید که نشانهٔ مبارزهٔ بدن با بیماری است. در دمای بالاتر از حد طبیعی که توسط تب به‌وجود می‌آید، رشد برخی از میکروب‌ها متوقف میشود.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
وای خدا! هرکی یه چیزی میگه.
یکی میگه بیمارای ام اس بندرت/اصلا سرما نمی خورند و اگه بخورند نشونه ی بهبودیه یکی میگه از سرما خوردگیهconfused2laughing3

"حبابها همیشه قربانی هوای درون خودشان هستند!"
 تشکر شده توسط : رامنا
من قبل بیماری همش سرما میخورد بصورتی که فقط با پنسلین درمان میشدم
از بعد بیماریم جز اوایل دیگه سرما نخوردم تا امسال از اول ماه رمضون تا الان
دیگه واقعا خسته شدم.یکماهه من سرما خوردم و گلو درد دارم نمیدونم دیگه چیکار کنم
یه سایت مینویسه خوبه سرما بخورید یکی میگه نخورید.چیکار کنم
ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﻧﮑﻦ ﭼﻮﻥ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﺍﺯ ﺗﻮ ﮔﻨﺎﻩ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ...
 تشکر شده توسط : kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست