امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سخنی چند با خوانندگان و کارگزاران سایت

چندین سال است که به عنوان مترجم سایت خبرها و مطالبی را ترجمه و در اینجا می گذارم باشد که اطلاعات لازم را به خوانندگان سایت برساند و موجب امید و طراوت احساس و شادی دلشان شود و علی رغم مشغله ها و وظایف زیاد(شغلی، مادری، مشاوره، کارهای نوشتاری و ترجمه و....) از اینجا هم غافل نمی شوم و خود را ملزم می کنم هر اندازه که مقدور شد از درج مطلب در اینجا هم غافل نشوم.
اما وقتی ببینم با تمام توجهی که به فعال ماندن بخش ترجمه سایت دارم و هیچ دلیلی هم موجب غفلتم نمی شود این اجازه را نداشته باشم کتابی که ترجمه کرده ام اینجا معرفی کنم و با درج آن عین یک ویروس باهاش برخورد شده و زود از صفحه ای که خودم مطالبش را کار می کنم، آن را کنده و دور بیندازند از ارائه این همه خدمات با عشق و وقت گیر در کنار آنهمه مشغله آن هم با چشمان کم سو و دردناک!! واقعیتش دلسرد می شوم و کارم را اسراف در عشق ورزیدن می یابم! در حالیکه خیلی از ارگانها و سایتهای خبری و.... برای یک خبر و مطلب 300 کلمه ای که براشون ترجمه کنی مبلغ قابل توجهی بهت می دهند و کلی هم ازت سپاسگزاری می کنند. اما من دلم برای کاری راضی می شود که بتواند دردی از همدردم را بکاهد و حس خوبی را در او فراهم سازد. و منصفانه نگاه کن و ببین مطالب ترجمه شده برای اینجا هر کدام چقدر می تواند وقت ببرد؟!!اما اینها همه برای عشق به لبخند همه عزیزانی بود که اینجا را می خوانند!
کتاب " زندگی با طعم عشق" را که در اینجا گذاشتم، عین ام.اس خودمان این اثر خودی را ویروس انگاشتی و زدودی اش!!!!! و میلین حس خدمت رسانی بیشتر مرا به اینجا زخمی ساختی!!!
لازم است بدانی من کتب آموزشی و تربیتی زیادی دارم که هیچکدام را اینجا نمی گذارم و فقط آنی را که با درد و بیماری مرتبطه می گذارم و اینجا شماها که همیشه شعار میدید توان و کارهای این بیماران نادیده گرفته نشه، خودتان زحمات بیمار ام.اسی که با هدف خاصی بیشتر وقتش را وقف این بیماری ساخته و با تمام وجود برای پیشبرد این اهداف کار می کند چنین پاس می نهید. یعنی واقعا این همه فعالیت از جانب یک بیمار به نظرتان اهمیتش اینقدره!!!! بجای حمایت بیشتر و شرکت در شناساندن و پخش چنین آثاری .....!!!
کتاب زندگی با طعم عشق از یک سال پیش آماده بود و فقط گیر ارشاد بود و مجوز نمی داد و بعد از طی هفت خوان رستم بالاخره موفق به دریافت مجوز گردید!و حالا!!

و اما در این مدت یکسال کتاب دیگری برای ام.اس کار کردم که بسیار و بسیار عالی است و علل و درمان ریشه ای بیماری را مشخص و درمانها و پروتکل درمانی را همراه با برنامه های غذایی و ..... ارائه داده است. ترجمه این کتاب سختی های زیادی برام به همراه داشته و در خیلی از جاها باعث فراموشی خودم شده و فشار زیادی بهم وارد کرده. این را حتی کارهای تایپ و اشکال و .... را خودم انجام داده ام چون وقتی تایپ را بیرون میدی کنترل و مقایسه به مراتب سخت تر از خود تایپه ضمن آنکه خیلی از سطرها و... را رد می شوند یا غلط تایپ می کنند و..
در همین کتاب صفحه تشکرش از بر و بچه های ام.اس سنتر هم برای استقبال از کتاب غلبه بر بیماری ام.اس تشکر کرده ام و حال اگر هزینه اش را تامین کنم میره زیر چاپ و به فکر گرفتن وام هستم ببینم جورمیشه.
در این مورد وقتی از ارشاد کمک خواستم گفتند چون کتابت در حیطه پزشکی است نمیشه اگر یک موضوع در حیطه خواست ما بود حمایت می کردیم!!!
اما در صددم اگر نشد در تیراژ پایین و بصورت چاپ دیجیتال برای تعداد خاصی از دوستان به چاپ رسانم.

به امید موفقیت و پیروزی همه شما
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : glassheart , Parla , silent , majid1 , paeeze , Exhautless , mahdi7 , ali1357 , mstoday , hamid , alireza1111 , nahid , سمیرا67 , mahdie , الیکا , پریس , esmaeil
سلام همدم عزیز
ضمن تشکر از کارهاتون و خسته نباشید
مطلبی که شما در رابطه با کتاب "زندگی با طعم عشق" گذاشتید که دور انداخته نشده که
فقط به مکان مناسب در مورد عنوان کتابتون انتقال داده شده
با توجه به مطالبی که از شرح کتاب عنوان کردین تشخیص داده شد که در دسته روانشناسیه سایت قرار بگیره
و از اونجا مورد مطالعه قرار گرفته بشه
wink2

یعنی از اینجـــــا

و الا کتاب های شما همیشه مورد استقبال قرار گرفته و من خودم خریدار کتاب "غلبه بر بیماریه ام اس" بودم
دلیل اینکه موضوع منتقل شده میتونه این باشه که کتاب منحصرا در مورد ام اس نبوده و لذا از تاپیک اخبار ام اس خارج و به تاپیک اخبار روانشناسی منتقل شده
همین

موفق و موید باشید icon_question
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : glassheart , hamdam , paeeze , coffeedot , ali1357 , mstoday , hamid , nahid , سمیرا67
(2015/08/28, 02:37 PM)hadisss نوشته است: سلام همدم عزیز
ضمن تشکر از کارهاتون و خسته نباشید
مطلبی که شما در رابطه با کتاب "زندگی با طعم عشق" گذاشتید که دور انداخته نشده که
فقط به مکان مناسب در مورد عنوان کتابتون انتقال داده شده
با توجه به مطالبی که از شرح کتاب عنوان کردین تشخیص داده شد که در دسته روانشناسیه سایت قرار بگیره
و از اونجا مورد مطالعه قرار گرفته بشه
wink2

یعنی از اینجـــــا

و الا کتاب های شما همیشه مورد استقبال قرار گرفته و من خودم خریدار کتاب "غلبه بر بیماریه ام اس" بودم
دلیل اینکه موضوع منتقل شده میتونه این باشه که کتاب منحصرا در مورد ام اس نبوده و لذا از تاپیک اخبار ام اس خارج و به تاپیک اخبار روانشناسی منتقل شده
همین

موفق و موید باشید icon_question

ممنون حدیث عزیزم
بله درسته خیلی از مطالبی که برای اینجا ترجمه می کنم در حیطه روانشناسی است اما مفید حال بیماران ( خودم هم یک روانشناس هستم نه پزشک) اما مگر همین جا نمی ماند؟ مثلا همین" تغییر در سبک زندگی" و " همدلی پزشک" و..... این هم چون ترجمه خودم بود و مطلالب ترجمه خودم را اینجا میگذارم دوست داشتم همینجا باشد و البته کتابهای روانشناسی دیگری تالیف یا ترجمه کرده ام که آنها را اصلا در سایت نگذاشته ام. ولی این فرق می کرد! لااقل بهتر بود قبل از انتقال برای احترام به کارهایم یه مشورتی کوچولو با خودم می کردند! بهرحال سپاس از شما که پاسخ دادید.
 تشکر شده توسط : paeeze , silent , ali1357 , glassheart , mstoday , hadisss , hamid , nahid , سمیرا67
همدم عزیز همونطور که حدیث گفت به خاطر این که گمان می شد به روانشناسی نزدیکه نه صرفا ام اس ، یعنی برای تمام افراد هست نه فقط مبتلایان به ام اس ، به اخبار روانشناسی منتقل شده . کسی به کار ارزشمند شما جسارت نمیکنه. اگرچه اخبار روانشناسی انجمن کم اهمیتی نیست.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : paeeze , hadisss , hamdam , silent , ali1357 , glassheart , mstoday , hamid , سمیرا67
بسیار سپاس ناهیدم
بهرحال من هر کاری را با هدف مثبت در راه بیماری امون کردم و می کنم و تا بحال هر توانم را در راه آن بکار بستم. و وقتی بیماری در برخورد باهام ابراز خواشایندی می کنه که بیماری اش از بیماری منه در واقع بیماری که چیز خوشایندی نیست اما این را بهم یادآوری می کند که ضمن بیماری آنقدر قوی بودم که بیماری با قوایم ربط می یابد.love51
 تشکر شده توسط : paeeze , nahid , mahdi7 , silent , ali1357 , glassheart , mstoday , hamid , سمیرا67 , hadisss
همدم عزیز، اول از همه باید از زحمات این چند وقتتون که فکر کنم بیشتر از 4 سال باشه، دوباره تشکر کنم

بعد از اون یه توضیح که احتمالا خودتون هم ازش اطلاع داشته باشید
همیشه تلاش کردیم هیچ فرقی بین مدیر سایت و کاربری که همین امروز ثبت نام کرده قایل نشیم .
فکر کنم دیده باشید که پست میدم و آخرش با لحن شوخی مینویسم که الان ناظرین میان پاک میکنن .
لحنم شوخی هست ولی واقعا این اتفاق چندین بار رخ داده و اصلا هم ناراحت نشدم و دنبال دلیل و سند و مدرک هم نبودم، چون مطمین بودم این اتفاق بی دلیل رخ نداده .

بازم میگم زحمات شما اصلا بر کسی پوشیده نیست ولی بازم مورد قبلی رو تاکید میکنم که نباید بین اعضای سایت فرق گذاشت .
وقتی یه انجمنی برای پست های تخصصی تدارک دیده شده و این قانون رو داریم که مطابق با موضوع انجمن، تاپیک ایجاد کنیم ، دیگه نباید برای سرپیچی از این قانون بین منی که روزی 10 دقیقه واسه سایت وقت میزارم یا شمایی که روزی 10 ساعت وقت میزارید یا فرد سومی که روزی 20 ساعت وقت میزاره ، فرقی بزاریم .

همون طور که ناهید عزیز هم ذکر کرد، تاپیک شما حذف نشده ، فقط به انجمن مربوط به خودش منتقل شده تا هممون بتونیم از زحمتی که شما کشدید و ما میتونیم به رایگان از اون بهره ببریم، استفاده کنیم .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : nahid , paeeze , سمیرا67 , glassheart , hadisss , hamdam , جلال علایی موسوی
حمید جان سوء برداشت نشه عزیز دل! خوب فقط حسم را ابراز کردم همین! من کی خواستم بین من و دیگران تبعیضی صورت گیرد؟! شما از کدام تبعیض صورت گرفته دارید حرف می زنید؟! آیا تابحال حتی یک تاپیک توسط سایت برای کارم نگاشته شده؟! آیا کارهایی که در بخش ترجمه سایت و با نام اختصاصی سایت و با هدف یاری رسانی انجام می گیرد چنین برداشتی را به همراه دارد؟!!
من که نخواستم کتاب مرا در اطلاعیه های مهم سایت یا در راس سایت قرار دهید و بخشی گذاشتم که مترجم مطالب آن بخشم و تصور کردم چون ترجمه خودم است این اختیار را داشته باشم و البته تشخیصم این بود که با مطالبی که برای این بخش کار می کنم مرتبطه وگرنه کتابهای دیگرم را در اینجا نمی گذارم. و اما بخش منتقل شده که گفتید مطالب خود اعضای سایت نیست و کتاب هم نیست مطلب یا خبری است که از جای دیگر کپی پیست شده ولی خوب دیگه!!!
من به تک تک اعضای سایت احترام قایلم و و فعالیت همه عزیزان را تحسین می کنم و در هر جایی که بتونم انعکاس میدم از خودتان گرفته که این سایت را راه انداخته و منبع و دلگرمی بزرگی برای خیلی ها فراهم ساخته ای تا کوهنوردان عزیزمون و ناظرین عزیز سایت و .... که با شوق و شور در حال فعالیت هستند و شایان تقدیرند و خیلی دوست دارم فعالیت شایسته هر عزیز و همدردی بخوبی انعکاس داده شود و امید که هرروز و هرلحظه شاهد موفقیت های همه این عزیزان باشم. من حتی در کتاب جدید و نویدبخشی هم که برای ام.اس کار کرده ام از همکاری بروبچه های ام اس سنتر هم تشکر کرده ام.
و این هم بدانید خیلی از مطالب ترجمه شده در این بخش در سایتها ، منابع و.........با نام ام سنتر مورد استفاده قرار می گیردو آیا این اهمیت کار و فعالیت سایت را نشان نمی دهد؟
و حتی برنامه خندوانه که مختص بیماری ام.اس بود ختام حرفهایش شناگر 86 ساله (بالسون) بود و با جمله آخر بالسون «در درونم حس خوبی به زندگی دارم. پس چرا از آن لذت نبرم؟»
اختتام یافت.
ممنونم از این که پاسخ دادید و من بعد برای جلوگیری از چنان برداشتها و تعبیرات ناصحیح سعی می کنم هیچ مطلبی را نگذارم و اما دلم می خواهد هر عزیزی که فکر می کند تالیف، ترجمه و هر اثر دیگری در این حیطه داشته که نادیده گرفته شده و یا هر نوع تبعیضی بین کار خود و بنده تصور کرده لطفا بگوید تا دریابم و در این صورت تمام ترجمه هایم را از اینجا پاک کرده و خداحافظی کنم که حق هیچ عزیزی ضایع نشود!
اگر خبر / مطلب یا هر کار دیگری که با هدف کمک رسانی و با نام سایت در اینجا قرار دادن چنین برداشت کجی را حاصل آرد که جای تاسف دارد و انگیزه و شوق آدم را برای نوشتن از بین می بره در حالیکه همیشه این حس با من بود که مطلبی بنویسم که برای خوانندگان جذاب باشد و.....
من در سایت ام.اس ورلد حتی عضو هم نیستم آنوقت آنجا خود بچه های سایت با چه عزتی هم آثار مرا معرفی می کنند و اینجا...
بهرحال همه شما عزیزان را که خواننده نوشته یا ترجمه های من بودید دوست داشته و لحظه های خوبی براتون آرزومندم و باز نوشته هایم ادامه خواهد داشت چه در وبهای خودم یا هر جای ممکن دیگر. همیشه شادمان باشید
 تشکر شده توسط : glassheart , mahdie , coffeedot , جلال علایی موسوی , esmaeil

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قابل توجه خوانندگان کتاب غلبه بر بیماریM.S hamdam 16 12,898 2018/08/21, 02:32 PM
آخرین ارسال: ندا1366

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان