امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ژنتیک دریادگیری ریاضیات نقش دارد

کد خبر: ۴۱۷۱۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۱ - ۰۳:۳۳
علمی پزشکی » بهداشت و درمان
ژنتیک در یادگیری ریاضیات نقش دارد
گاهی دانش آموزان در مهارت های ریاضی به میزان چشمگیری کمتر از حد انتظار بر حسب سن و سطح تحصیلات هستند.
مهدی خدابخش کارشناس ارشد روان شناسی بالینی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اختلال در مهارت ریاضیات احتمالاً تا حدودی ناشی از عوامل ژنتیک است البته نباید عوامل شناختی هیجانی ، آموزشی، اجتماعی و اقتصادی را در بروز این اختلال نادیده گرفت.

وی گفت: نقایص عصبی در نیمکره مغزی سمت راست در دانش آموزان دچار اختلال در مهارت ریاضی دیده شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اختلال در مهارت ریاضیات ممکن است به تنهایی یا همراه با اختلالات خواندن و زبان بروز کند.
وی در پایان افزود: معلمان و والدین در برخورد با کودکان مبتلا به اختلال در مهارت ریاضی باید دقت کافی را مبذول بدارند، چرا که تنبیه و تحقیر نه تنها چاره نیست بلکه باعث کاهش عزت نفس در این کودکان می شود که به مهارت های دیگر کودک آسیب می زند.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : coffeedot , paeazan
من همیشه ریاضیم عالی بود
همیشه تو کلاس نمرات ریاضیم از همه بالاتر بود
یادمه راهنمایی که بودم،موقع امتحان ریاضی از دوستم خواهش میکردم باهم درس بخونیم.خب همه چی تکراری بود.همه رو بلد بودم.نمیدونم بقیه چجوری حوصلشون میشد بشینن اون مطالب تکراری و آسون رو بخونن

این ماجراها مال قبل از دانشگاه بود.دانشگاه که اصلا درس نمیخوندم.بعدش که خواستم بخونم دیگه ام اس...
یادمه سوم راهنمایی برای نمره میان ترم معلم به من 20 داد به سارا 19.خیلی اعتراض داشت که زهرا که میانترمشو کمتر از من آورد چرا بهش نمره بیشتر داد؟ خب سارای عزیز من همیشه کوئیزهامو نمره کامل میگرفتم موقع میان ترم یه مشکلی دقیقا قبل از امتحان پیش اوم که نمره کامل نگرفتم.
یادش بخیر چه دورانی داشتیم
الان سارا فوق لیسانس ریاضیشو از دانشگاه دولتی گرفته.دو ماه پیش عروسیش بودlove28

در خانواده من و داداشم ریاضیمون خوبه.اما خواهرمangry2
smiling
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

یادم رفت که بگم منم گاهی میگم اینهمه زرنگ بودیم که چی؟ چی شد آخرش؟smiling
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دفترچه هایی که فقط برای نسخه نویسی کارایی دارد naazanin 3 6,489 2014/05/19, 02:01 PM
آخرین ارسال: hania

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست