امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیفوزل ( دی متیل فومارات)
مدیرعامل شرکت داروسازی عبیدی:
داروی جدید "ام اس" دی ماه به بازار می‌آید
مدیرعامل شرکت داروسازی عبیدی از راه اندازی خط تولید یک دارو برای بیماران ام اس خبر داد.
آفتاب : دکتر سید امیر رضویان در مراسم افتتاح خط تولید داروهای خاص با بیان اینکه شرکت عبیدی در آستانه ورود به 70 سالگی است گفت: امسال این شرکت وارد تولید داروهای خاص نیز می‌شود.

وی افزود: نام این دارو "دی متیل فومارت" است که اسم اختصاصی انتخابی ما برای آن "دی فوزل" است که برای بیماران ام اس استفاده می‌شود.

وی در خصوص پوشش بیمه ای این دارو نیز گفت: هنوز دارو وارد بازار ایران نشده و بعد از ورود آن با بیمه‌ها صحبت می‌شود و از آنجایی که ام اس بیماری خاص است بیمه شدن آن سخت نیست.

رضویان با بیان اینکه این دارو تحت لیسانس کشور هلند است گفت: تجهیزات تولید آن ترکیبی از ایرانی و خارجی است اما مواد اولیه آن از کشور هلند وارد می‌شود.

وی با اشاره به متنوع بودن داروهای ام اس اعم از داروی تزریقی، خوراکی و غیره، اثر بخشی بیشتر و کم عوارض تر و کم هزینه تر بودن این داروی جدید نسبت به داروهای گذشته را از نکات مثبت این دارو دانست و گفت: این دارو به شکل کمپسول عرضه می‌شود و هنوز وارد بازار ایران نشده و اولین بار است که به شکل تولید داخل وارد ایران می‌شود.

وی ادامه داد: این خط تولید برای تولید داروی خاص است و داروهای ام اس و ضد سرطان را تولید خواهد کرد و احتمالا تا آخر سال دو داروی دیگر هم به این خط تولید اضافه می‌شود. داروی جدید ام اس نیز تا اوایل دی ماه وارد بازار خواهد شد.

رضویان با بیان اینکه این دارو در دو دوز 120 و 240 میلیگرم به تعداد مورد نیاز بیماران تولید خواهد شد، گفت: این خط تولید برای نیاز یک سال بیماران کفایت می کند.

به گزارش ایسنا، رضویان افزود: در دنیا حداکثر پنج سال است که این دارو تولید شده و در حال حاضر نیز وارد کشور خواهد شد. همچنین تولید آن در داخل دارای صرفه جویی ارزی است؛ چرا که ما را از واردات آن بی نیاز می‌کند. همچنین قیمت آن یک پنجم داروی وارداتی است، به طوری که قیمت ژنریک آن 3500 تومان در دوز پایین و 6800 تومان در دوز بالای آن است.

http://aftabnews.ir/fa/news/315656/%D8%A...B%8C%D8%AF
 تشکر شده توسط : javad6788 , niloofary , امیر1384 , فرید 1353 , برگ 7 , علیرضا 2 , پریا حقیقت پور
فکر کنم عبیدی هفتمین شرکته تو ایران که میخواد این دارو رو تولید کنه.
1- باختر بیوشیمی با نام تجاری میلوبایوکس.
2- داروسازی و بهداشت شفا با نام تجاری دی متیل فومارات شفا.
3- زیست دارو دانش با نام تجاری تکزیفوما.
4- سیناژن با نام تجاری سینوتک.
5- اسوه با نام تجاری اسویدرا.
6- کیمیا سلامت ایرانیان با نام تجاری رمیترکس.
و 7 - عبیدی با نام تجاری دی فوزل. اسم تجاریش هست DIPHOSEL.
البته جایی که من خوندم این دی فوزل رو نوشته ساخت کشور شیلی مرجع وارد کننده عبیدی.
یا سینوتک رو نوشته ساخت آمریکا مرجع وارد کننده سیناژن.
رمیترکس رو هم نوشته ساخت کشور شیلی!

اینطور نوشته:
دي متيل فومارات داروي انساني كپسول دز 240 mg جعبه مقوايي 4 بليستر 15 عددي نام تجارتي DIPHOSEL مرجع سازنده SYNTHON كشور سازنده شيلي مرجع عرضه كننده داروسازي دكتر عبيدي
 تشکر شده توسط : امیر1384 , nahid , فرید 1353 , niloofary , علیرضا 2 , پریا حقیقت پور , سیااوش
داروی «دیفوزل» با نام ژنریک دی متی فومارات مخصوص بیماران ام اس 5 سال است که به بازار جهانی وارد شده است و اکنون محققان و دارو سازان ایرانی موفق شدند که تحت لیسانس شرکت هلندی تولید کننده این دارو خط تولید این دارو را در داخل کشور راه‌اندازی کنند.

منبع:
http://www.snn.ir/detail/News/435927/9009
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : maryk909 , niloofary , javad6788 , پریا حقیقت پور
افتتاح خط تولید دارو دیفوزل برای بیماران ام‌اس
افتتاح خط تولید دارو دیفوزل برای بیماران ام‌اس صبح چهارشنبه چهارم شهریور با حضور رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در شرکت داروسازی دکتر عبیدی برگزار شد. داروی دیفوزل با نام ژنریک دی متی فومارات مخصوص بیماران ام اس ۵ سال است که به بازار جهانی وارد شده است و اکنون محققان و دارو سازان ایرانی موفق شدند که تحت لیسانس شرکت هلندی تولید کننده این دارو خط تولید این دارو را در داخل کشور راه‌اندازی کنند.
 تشکر شده توسط : سالومه , پریا حقیقت پور
سلام
من خیلی راجع به این دارو تحقیق کردم، اینطوری که من فهمیدم این دارو در شیلی تولید می شه و فقط یه دفتر در هلند دارن و اسم خودشون رو هلندی گذاشتن.

راستش من از شیلی فقط الکسیز سانچز بازیکن تیم فوتبال آرسنال رو می شناسم بعید می دونم که تخصصی تو تولید دارو داشته باشن

angrylove28
 تشکر شده توسط : سالومه , hyd69hyd , maryk909 , niloofary , پریا حقیقت پور
(2016/03/27, 04:02 PM)babak59 نوشته است: سلام
من خیلی راجع به این دارو تحقیق کردم، اینطوری که من فهمیدم این دارو در شیلی تولید می شه و فقط یه دفتر در هلند دارن و اسم خودشون رو هلندی گذاشتن.

راستش من از شیلی فقط الکسیز سانچز بازیکن تیم فوتبال آرسنال رو می شناسم بعید می دونم که تخصصی تو تولید دارو داشته باشن

angrylove28

سلام من دارو دارم استفاده میکنم از کشور هلند میاد و در کارخونه عبیدی بسته بندی میشه با کیفیت خیلی خوب
 تشکر شده توسط : javad6788 , niloofary , علیرضا 2 , پریا حقیقت پور
نام اصلی دارو: دیمتیل فومارات
نام تجاری دارو: تکفیدرا ، سینوتک (ایرانی) ، دیفوزل (هلندی)

اصل این قرص به علت قیمت بسیار بالا وارد ایران نشده اما نوع ایرانی ان به نام سینوتک و نوع هلندی به نام دیفوزل در ایران موجود است .

مکانیسم اثر دارو:

این دارو علاوه بر اثر برگلبولهای سفید و کاهش تعداد و همچنین کاهش مولکول های سطح انها که سبب کاهش ورود آنها به مغز و نخاع می شود ، اثر منحصر به فرد دیگری نیز دارد. همانطور که می دانید انتی اکسیدان ها اثر محافظتی بر سلولها داشته و از آسیب سلولها جلوگیری می کنند ، این دارو با فعال کردن انزیم های انتی اکسیدان در داخل سلولهای عصبی ،سبب محافظت انها از آسیب ناشی از بیماری می شود.

مطالعات انجام شده:

کار ازمایی بالینی انجام شده بر این دارو نشان از تاثیر بسیار خوب این دارو بر بیماری داشت به طوری که تکفیدرا توانست 90% بر جلوگیری از پلاک های فعال موثر باشد همچنین بر کاهش میزان حمله نیز به طور قابل توجهی موثر بود.

عوارض :

شایعترین عوارض این دارو ، عوارض گوارشی مانند دل درد ، اسهال، تهوع و همچنین گرگرفتگی است که معمولا بعد از یک ماه مصرف از بین می رود . برای کاهش این عوارض توصیه میشود که دارو حتما با غذا مصرف شود برای کاهش گرگرفتگی نیز میتوان از اسپرین استفاده کرد.

تکفیدرا (سینوتک یا دیفوزل ) یکی از محبوبترین داروهای ام اس در دنیاست و هرچند که تاکنون چهار نفر (از بین 190000 مصرف کننده در دنیا) در اثر مصرف دارو به علت کاهش گلبولهای سفید دچار عفونت مغزی شدند ، اما اثرات منحصر به فرد ان در جلوگیری از آسیب سلولهای عصبی که ان را از اینترفرونهای بتا و گلاتیرامر استات متمایز می کند و قدرت بیشتر ان در کنترل بیماری نسبت به امپولها ،جایگاه ویژه ای به این داروی پرطرفدار به ویژه در امریکا داده است.

نکات مهم :

- هر چهار نفری که به علت مصرف این دارو دچار عفونت مغزی شدند سن بالای 55 سال داشتند و 3 نفر دچار کاهش شدید گلبولهای سفید و نفر دیگر دچار کاهش متوسط گلبولهای سفید شده بودند

- کسانی که این دارو را مصرف می کنند باید حتما هر سه ماه یکبار ازمایش خون دهند .

دکتر امیررضا عظیمی- متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ ام اس
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : maryk909 , علیرضا 2 , baharan , پریا حقیقت پور , milkway , سیااوش

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سینوتک Cinno Tec ( دی متیل فومارات ) javad6788 34 26,017 2021/04/26, 10:00 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات) samiramiss 30 46,308 2021/04/26, 09:50 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  اسویدرا (دی متیل فومارات) امیر1384 26 23,573 2015/12/19, 01:36 PM
آخرین ارسال: امیر1384

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست