•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دراز مدت شدن برخي عوارضms
(2014/03/09, 03:22 PM)warrior نوشته است:
(2014/03/04, 09:58 PM)OMG! نوشته است: بچه ها کسی هست که بعد از آتروفی عصب چشم و کاهش دید شدید، گواهینامه ی رانندگی گرفته باشه و الانم بی مشکل رانندگی کنه؟confused2

به راحتی و مثل یه فرد عادی گواهینامه گرفتم تازه هر دو امتحان رو هم بار اول پاس شدم wink2
خیلی امیدوار کننده بود ممنونمicon_question

(2014/03/09, 08:17 PM)nahid نوشته است: خوب حتما بستگی داره که کاهش دید چقدر باشه .کسی که ضعف دیدش کامل و یا تا حدود زیادی با عینک جبران میشه ، مشکلی نداره.

درست میگی ناهید جانicon_question
من که ضعف دیدم خیلی شدیده! یعنی رنگ ها رو بیرنگ تر می بینم اجسام رو تشخیص میدم ولی اصلا نمیتونم با چشم راستم مطالعه کنم ...پس امیدی به گواهینامه گرفتن من نیستrolleyes

"حبابها همیشه قربانی هوای درون خودشان هستند!"
 تشکر شده توسط : مریییم , nahid
بیشتر از یک ماهه که تو پاهام احساس سرما یا گرما میکنم
زیاد هم راه میرم کمرم اذیت میشه
به دکترم گفتم برام کپسول آمینول و ویتامین دی تجویز کرد
تا حالا انقدر این علایمم طولانی نشده بود
هستن که کسانی این علایم رو داشته باشن و خوب شده باشن خود به خود؟
سلام.
من تقریبا 2ماهه که متوجه شدم ms گرفتم.خیلی درد دارم.دکتر معالجم گفته دردهات ربطی به ms نداره و نمیتونم برای دردهات کاری بکنم .ولی من تا قبل از این مشکلی نداشتم .دردهام از شهریور ماه شروع شده و تمومی هم نداره .دو شبه که سر درد دارم طوریکه نمیتونم سرم رو روی بالش بذارم و چشم چپم هم درد میکنه.دردهام به قدری زیاده که دیگه آرزوی مرگ میکنم.sad

لطفا منو راهنمایی کنید تا بتونم از این دردها خلاص بشم.
ممنون.
صد بار خدا مرثیـه خوان کرد مرا ، در بوتـه ی صبر امتحان کرد مرا

هرگز نشکست پشتم از هیچ شکست ، جز مرگ پدر که نیمه جان کرد مرا
 تشکر شده توسط : paeazan , برگ 7
سونیا جان اگه دکترت گفته ربطی به ام اس نداره احتمالا به اعصابت مربوط میشه ، بیشتر ما تو ماههای اول تشخیص ، سردرد و بعضی مشکلات دیگه رو داشتیم تا زمانی که خیالمون رو راحت و آسوده و اعصابمون رو تقویت کردیم.
شما چون تازه با ام اس مواجه شدی و شاید از ترس مشکلات احتمالی دردهای مختلف اومده سراغت. یکی از راههای رهایی از این دردها اینه که فکرو خیال راحتی داشته باشی . اگه میتونی شنا و ورزش و.... خیلی کمک میکنه ها !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : paeazan , leili-asmaneh
سلام
آره بعضی پزشکا میگن اما من هم یه سری دردها دارم که قبل از ام اس نداشتم.همیشه پاهام و مخصوصا زانوم درد میکنه و گزگز داره

یه بار که رفته بودم پیش دکتر قره گزلی در تهران بهش گفتم هر چی در سالن انتظار منتظر بودم که بیام داخل با مشت میکوبیدم روی زانوم اینقدر که درد میکرد.بهم پرگابالین 70 داد
برای گزگز هم با توجه به شرایط بیمار دو یا چندبار در روز گاباپنتین صد یا 300 مینویسن
میتونی پیش یه دکتر دیگه هم بری و نظرش رو بپرسی
اینا تجربیات خودم بود و درمورد سردرد تجربه ای ندارم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : nahid
(2014/03/09, 11:48 PM)hadisss نوشته است: لیلی جان منم تقریبا مثل تو هستم
از سینه و زیر سینه تا شکم و تا اطراف کمرم بی حسیم مونده. مثل همون چسب که توی یکی از تاپیکا دیگه نوشته بودین. انگاری یه شالی چیزی رو محکم دورش بستن و یه پام هم بی حسیش مونده
دکترم گفته به مرور ممکنه برطرف شن
اما منم فکر می کنم دیگه زیادی دراز مدت شدن این علایمم ...

خدا رو شکر یکی پیدا شد حرف منو بفهمه من بعد از این علامتم 10 تا دگزا هم خوردم یه مقدار بهتر شدم ولی الان یه مقدار که راه میرم یا رو پام وایمیستم پام داغ می کنه بعد دیدی بعد از یه مدت به یه دردی عادت می کنی نمی دونی بعد ار گذشت زمان بهتر شدی یا تغییری نکردی. من الان اونطوری شدم ولی چه میشه کرد؟ آخه بهم گفت اگه بهتر نشدی باید پالس بگیری ولی من یادم نمیاد چه شکلی بودم. خوب بودم بد شدم بهتر شدم بعد یهو تو عالم بدتر شدن یواش یواش بهتر شدم(به قول فرامرز عاصف) wink2
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : رامنا , برگ 7 , hadisss
سونيا جون من فکر مى کنم عوارض عصبى ناشى از مبتلا شدن به ام اس برات ايجاد شده عزيزم اول يه آرامشى به خودت بده وفکر کن اين بيمارى که برات پيش اومده مثل ما ، چيزى هست که ديگه ايجاد شده بهتره که قبولش کنى بعد که باهاش دوست شدى آروم ميشى اينو بدون که ام اس دوست نداره که باهاش دشمنى کنى در اون صورت مهربون ميشه و زياد کارى باهات نداره. سونيا جون من مطمئنم ريلکس که باشى سردردت هم خوب مى شه وبه اميد خدا شبها راحت مى خوابى. love51 Rolleyes Rolleyes baybay
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
من با توجه به عفونتای داخلی که دارم تا حالا هیچ پالسی نگرفتم. متاسفانه حتی دگزا هم نمیشه که بزنم فعلا.
منم به دردهای این چنینی عادت کردم
سعی کردم تصور کنم مثلا لباس خیلی تنگی تنم هست که شکم و بالاشو و اینا رو فشار میاره
اما پامو هنوز نتونستم براش توجیحی پیدا کنم
اما امیدوار هستم که به مرور بهتر شن این دردها و کم کم رفع شن icon_question
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : sina25
من تنها عارضه ای که دراز مدت شده و بعد 7 ماه هنوز خوب نشده دیسفاژیِ (اخنلال بلع)...
اوایل که دکترم گفت مربوط به ام اس ممکنه نباشه و ارجاعم داد به دکترای گوارش...
آندوسکوپی، رادیولوژی مری انجام دادم مشکل گوارش نبود (خودم هم حدس میزدم )
بعد که مربوط شد به ام اس بعد حدود 1 ماه و نیم تازه ارجاعم دادن به گفتار درمانی ...
خلاصه 1 ماه ورزش توانبخشی بلع انجام دادم روزی 3-4 ساعت تا ی حدی بهتر شد
دوباره یک ماه و نیم دیگه (اوایل خرداد) هم ی بهبودایی پیدا کرد!
اردیبهشت ماه دکترم که من رو به گفتاردرمانگر ارجاع داده بود گفت تنها راهش کورتنِ...
تقریبا 4 ماه میگذشت از شروعش!!! خلاصه من چون میترسیدم از کورتن و میدیدم کم کم
داره خوب میشه گفتم تجویز نکنه ...
همون ماه برای تجویز داروی جدید رفتم که کورتن هم برام نوشت ولی گفتن چون 4ماهه خوب نشده
احتمالش کمه با پالس جواب بگیری!! از گفتار درمانگر پرسیدم
گفت با کورتن چند روز خوب میشی دوباره برمیگره الکی چرا میخوای کورتن وارد بدنت کنی؟؟!!!!!!
گفت 4-5 ماه ورزشارو کنم خوب میشم Dodgy
بیشتر از 4ماه گذشت دیدم خوب نمیشم با شروع گرما قبلشم دندون درد حالم بدتر شد
خلاصه گفتم برم کلینیک مجهزتر چون اینجا که معرفی کرده بودن دانشکده توانبخشی بود (میرداماد)
که توصیه میکنم به شما پیشنهاد شد نرید چون من که از کارشون راضی نبودم با اون حجم وحشتناک تمریناشون
انگار موش آزمایشگاهیشون بودم confused2angry2

رفتم کلینیک یادمان شهرک غرب اونجا پیشنهاد الکتروتراپی برای بلع دادن بهم که علاوه بر هزینه اش
مسیرش هم خیلی سخته برام .... و گفتن پیش ی نورولوژیست دیگه هم ویزیت بشم !!
الان شنیدم یکی مشکل منو داشته با کورتن خوب شده البته جزئیاتشو نمیدونم با برخوردایی که از این
دکاتیر نسبتاٌ محترم دیدم هم فکر کنم مطمئن نیستن چه راه درمانی داره...
بنظرتون کورتن بزنم الان یا دیر شده دیگه !!!!!!!!؟؟؟؟ Confused
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...
(2018/08/17, 03:54 PM)samiramiss نوشته است: من تنها عارضه ای که دراز مدت شده و بعد 7 ماه هنوز خوب نشده دیسفاژیِ (اخنلال بلع)...
دیسفاژی به خاطر کاهش سطح استیل کولین (پیام رسان عصبی) هم رخ می دهد. ضعف حافظه کوتاه مدت، خستگی ذهنی و جسمی، یبوست، تنبلی و تاخیر در تخلیه معده، خشکی چشم، سرگیجه و ضعف و کاهش فشار خون در هنگام ایستادن، التهاب و قرمزی پوست صورت، تندتپشی و گشادشدن مردمک، از دیگر علایم کمبود استیل کولین است.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست