•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی آمپیرا (Ampyra ) ( fampyra )
(2013/01/19, 12:13 PM)ابراهیم نوشته است: سلام سارگل عزیزicon_question
از قیمت و نحوه تهیه آمپیرا اطلاعاتی داری؟icon_cry
آقاابراهیم من ازدکترم می پرسم بعدبه شمامیگم.من ازیکی شنیدم که داروی مشابه آمپیرا,بنام فامپیراساخت کشورآلمان درایران وقیمتشو اینطورکه گفتن 58000تومان است.حالابازم خبراصلی روازدکترمی پرسم

رابطه بین ایجاد تشنج و مصرف Dalfampridine در بیماران مبتلا به M.S
-بیماری Multiple sclerosis یا به اختصار M.S که به آنsclerosis Disseminated یا Encephalomyelitis disseminata نیز می گویند یک بیماری مزمن همراه با التهاب و دمیلیناسیون سلول های CNS است.
MS می تواند منجر به علایم مختلفی شامل تغییر حواس، مشکلات بینایی، ضعف عضلانی،دپرسیون و سخت شدن هماهنگی های بین اعضای بدن و همچنین اختلالات گفتاری شود، همچنین ضعف شدید، اختلالات ادراکی، اشکال در حفظ تعادل و همچنین درد را نیز همراه خود دارد.
MS در نهایت منجر به ناتوانی هایی در حرکت خواهد شد.
اگر چه بیشتر علل ایجاد صدمات نورولوژیک MS هنوز به طور کامل شناخته شده نیست اما امروزه نظریه های مختلفی در زمینه دلایل ایجاد MS وجود دارد، بنا به یکی از این نظریه ها MS یک بیماری اتوایمیون می باشد که این نظریه یک نظریه قوی در زمینه شناخت علت این بیماری است و نظریه های دیگری با احتمال کمتر این بیماری را یک بیماری متابولیکی وابسته به دژنراسیون سلول های عصبی می داند.
داروی Dalfampridine با نام تجاری Ampyra یک ترکیب آمینوپیریدینی است، Dalfampridine یک ترکیب ارگانیک با فرمول شیمیایی بسته C5H6N-NH2 می باشد. ترکیب این دارو در ابتدا در کارهای تحقیقاتی به عنوان یک ماده بلوکه کننده موثر بروی کانال های پتاسیمی کاربرد داشت، بعدها متوجه شدند که در کنترل علایم MS نیزموثر است. این دارو در ابتدا تنها در ایالات متحده با نام تجاری Neurelan تجویز می شد و پس از طی کردن فاز سوم تحقیقات بالینی در سال 2008 با نام تجاری Ampyra وارد بازار جهانی شد.
Dalfampridine به صورت بالینی در درمان سندرم میاستنیک Lambert-Eaton و Multiple sclerosis بکار رفته است.
- عملکرد این دارو از طریق بلوکه کردن کانال های پتاسیمی است که در نتیجه باعث افزایش طول مدت پتاسیل عمل و افزایش رلیز نوروترانسمیتر در محل اتصال عصب به عضله (NMJ) می شود.
- سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است که مصرف این دارو در بیماران MS ریسک ایجاد تشنج را در این بیماران افزایش می دهد. این اطلاعات از گزارشات ADR بدست آمده است. این ارزیابی ها نشان می دهد که تشنج در این بیماران پس از چند روز تا چند هفته با دوزهای نرمال تجویزی رخ می دهد در حالیکه این بیماران هیچکدام تابحال سابقه تشنجی نداشته اند.
- ارزیابی های فارماکولوژیک FDA نشان داده که افزایش ریسک تشنج به سن افراد و به تبع آن با عملکرد کلیه ها ارتباط مستقیم دارد. حتی این افزایش ریسک در افراد با سن بالای 50 سال با سطح نرمال کراتینین سرمی نیز مشاهده شده است.
-عملکرد کلیوی از طریق محاسبه کلیرانس کراتینین صورت می گیرد. Dalfampridine نباید برای بیماران با سابقه اختلالات تشنجی یا اختلالات متوسط تا شدید کلیوی (با کلیرانس کراتینین کمتر یا برابر50 میلی لیتر در دقیقه) تجویز شود.
تهیه و تنظیم: دکتر نوید عطار
آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 08 شهریور 1391 ساعت 11:24

تمامي حقوق متعلق به دانشگاه علوم پزشكي گناباد مي باشد
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : ابراهیم , paeazan , fati ma , omid882
سارگل جانicon_question شک دارم داروئی مورد تائید fdaقرار بگیره بعد بگن خوب نبوده و شکست خورده چون فیلترهای FDA بسیار اصولی و قابل اعتماده
قیمت آمپیرای اصلی رو خیلی بیشتر از اینها شنیدم مثلا حدود 1200 دلار در ماه اگه بتونی اطلاعات دقیق بدست بیاری ممنون میشمicon_question
یه مطلب دیگه اینکه آیا آمپیرا یا فامپیرا رو تو ایران دارن؟
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

(2013/01/19, 01:18 PM)ابراهیم نوشته است: سارگل جانicon_question شک دارم داروئی مورد تائید fdaقرار بگیره بعد بگن خوب نبوده و شکست خورده چون مسدودهای FDA بسیار اصولی و قابل اعتماده
قیمت آمپیرای اصلی رو خیلی بیشتر از اینها شنیدم مثلا حدود 1200 دلار در ماه اگه بتونی اطلاعات دقیق بدست بیاری ممنون میشمicon_question
یه مطلب دیگه اینکه آیا آمپیرا یا فامپیرا رو تو ایران دارن؟
من گفتم که قیمت دقیقش روازدکترم می پرسم.من ازمردم که فامپیرا,مشابه آمپیرا,است وقیمت مشابه اش روهم همون مردم گفتن.من هیچ اطلاعی ندارم
من به دکترم ایمیل دادم به محضی که جواب داد,به شمامیگم
آقاابراهیم دکترگفتندخیلی گرون است.قیمت دقیقش روازبقیه ی بچه هابپرسین
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : zohrevand
laughing3محض رضای خدا یه نفر بگه قیمت دارو چنده و از کجا میشه تهیه اش کرد.
(2013/01/19, 12:13 PM)ابراهیم نوشته است: سلام سارگل عزیزicon_question
از قیمت و نحوه تهیه آمپیرا اطلاعاتی داری؟icon_cry
آقاابراهیم دکترمن فقط بمن خیلی گرون است.من ازیکی شنیدم گفت ماهانه 4میلیون است.البته شایدبیشترازاین مبلغ باشه وشایدکمتر.کاربرهاماشاالله زیادهستندیکی شایدداروی مصرفیش آمپیراباشه,اون میتونه اطلاعات دقیقی به شمامیده.

سلام به همه عزیزان،داروی فامپیرا که یک نوع مسدود کننده کانال های پتاسیمی سلول های عصبی به عنوان درمان کمکی ضربه های نخاعی،اختلالات حرکتی (مخصوصا تو ام اس)استفاده میشه 5-6ساله که دکترهایی مثل دکتر صحرائیان و دکتر نبوی نسخه میشه،مشابهی نداره که دقیقا همینقدر موثر باشه،مقاله های علمی خیلی مثبت نظر میدن،از کسائیکه مصرف کردن هم شنیدم خیلی خوب بوده،هلال احمر سفارش میگیره میاره ولی ممکنه4-5ماه حتی فاصله بیفته تاتحویلش،یک مقدار از پولو میگیرن مابقی موقع تحویل قیمت گذاری میشه،از شرکت های تک نسخه ای هم امین به شفا آورده ،حدود 3م.(فعلا2.950.000)با برند bio idec usa packaging germany،بسته های 56تایی و 28 تایی داره،معمولا با روزی یکی شروع میشه،اگه کسی اطلاعات بیشتری خواست با شماره88613645 مرکز دارویی تماس بگیره

سلام به همه عزیزان،داروی فامپیرا که یک نوع مسدود کننده کانال های پتاسیمی سلول های عصبی به عنوان درمان کمکی ضربه های نخاعی،اختلالات حرکتی (مخصوصا تو ام اس)استفاده میشه 5-6ساله که دکترهایی مثل دکتر صحرائیان و دکتر نبوی نسخه میشه،مشابهی نداره که دقیقا همینقدر موثر باشه،مقاله های علمی خیلی مثبت نظر میدن،از کسائیکه مصرف کردن هم شنیدم خیلی خوب بوده،هلال احمر سفارش میگیره میاره ولی ممکنه4-5ماه حتی فاصله بیفته تاتحویلش،یک مقدار از پولو میگیرن مابقی موقع تحویل قیمت گذاری میشه،از شرکت های تک نسخه ای هم امین به شفا آورده ،حدود 3م.(فعلا2.950.000)با برند bio idec usa packaging germany،بسته های 56تایی و 28 تایی داره،معمولا با روزی یکی شروع میشه،اگه کسی اطلاعات بیشتری خواست با شماره88613645 مرکز دارویی تماس بگیره ،این چیزی که شما میگین تلقین یا پلاسبو (اثر دارو نما)بقول داروسازا نیست،داروهایی که مستقیما رو عملکرد نورن ها یا سلولهای عصبی تغییرات شیمیایی ایجاد میکنند معمولا خیلی سریع اثرشون مشخص میشه،خوشبختانه این دارو واقعا موثره

تشکر شده توسط : afsaneh , paeazan , غزل , sirvan
[سلام به همه عزیزان،داروی فامپیرا که یک نوع مسدود کننده کانال های پتاسیمی سلول های عصبی به عنوان درمان کمکی ضربه های نخاعی،اختلالات حرکتی (مخصوصا تو ام اس)استفاده میشه 5-6ساله که دکترهایی مثل دکتر صحرائیان و دکتر نبوی نسخه میشه،مشابهی نداره که دقیقا همینقدر موثر باشه،مقاله های علمی خیلی مثبت نظر میدن،از کسائیکه مصرف کردن هم شنیدم خیلی خوب بوده،هلال احمر سفارش میگیره میاره ولی ممکنه4-5ماه حتی فاصله بیفته تاتحویلش،یک مقدار از پولو میگیرن مابقی موقع تحویل قیمت گذاری میشه،از شرکت های تک نسخه ای هم امین به شفا آورده ،حدود 3م.(فعلا2.950.000)با برند bio idec usa packaging germany،بسته های 56تایی و 28 تایی داره،معمولا با روزی یکی شروع میشه،اگه کسی اطلاعات بیشتری خواست با شماره88613645 مرکز دارویی تماس بگیره
(2013/01/19, 06:59 PM)morad نوشته است: laughing3محض رضای خدا یه نفر بگه قیمت دارو چنده و از کجا میشه تهیه اش کرد.

داروی مصرفی من در حال حاضر به مدت سه ماه ( دوره ) است فامپیرا ست . در ایران قابل تهیه است و جدیدترین قیمت آن دونه ای 67000 تومان ( خرید اسفند 91 ) ولی در کشور امارات متحده دونه ای 53000 تومان به پول رایج ماست . محل تهیه در تهران خیابان ملاصدرا ، روبروی درب بیمارستان بقیه ا... ، بالای داروخانه اسلامی .
درد من از حصار تنگ برکه نیست
از زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است .!
 تشکر شده توسط : afsaneh , paeazan
فامپیرا همون آمپیراس ولی ساخت آلمانه.
من حدودای تیر و مرداد یه دوره 8 هفته ای مصرف کردم.
البته یکی از دوستانم از آلمان برام خرید.اون موقع حوالی دو میلیون و ششصد تومن برام تمام شد.
اما شنیدم داروخانه هلال احمر با نسخه پزشک متخصص و فرم مخصوصی که خودشون میدن و پزشک باید پر کنه ، سفارش می گیرن.فکر می کنم حوالی دو ماه یا کمی کمتر یا بیشتر دارو رو تحویل میدن.
متاسفانه در حال حاضر از قیمتش اطلاعی ندارم.
اون دو ماهی که مصرف کردم خیلی خوب بود.تقریبا مثل یه آدم معمولی راه میرفتم.ولی چون خیلی گرون بود نتونستم دوباره بخرمrolleyes
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : paeazan , mari
خبر خوشحال کننده ای دادی گلی
اما ERMES در پست قبل از تو نوشته تهران هم میشه تهیش کرد در رابطه با قیمتش هم نوشته.شاید یه صفریشو کم گذاشته نمیدونم
دکترهایی که من رفتم هیچکدوم حرفی از آمپیرا نزدن
و در اخبار هم نوشته :آزمایش های جدید بالینی بر روی آن ،‌ناموفق بوده است
نمیدونم...
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی سوییسی مارلا ( گلنیا ) sooorooosh 36 34,188 2023/12/14, 01:59 PM
آخرین ارسال: hessam
  داروی siponimod sooorooosh 18 18,338 2023/02/26, 12:46 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات) samiramiss 30 46,312 2021/04/26, 09:50 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  داروی اُکرِلی زوماب ( Ocrelizumab ) .editormasoud 53 34,863 2020/02/19, 07:51 PM
آخرین ارسال: hourieh
  معرفی داروی ریتوکسی ماب (مبترا) sooorooosh 1 13,147 2019/09/20, 05:32 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  راهنمای داروی زیفرون (Ziferon) saffari_mo 4 18,661 2018/12/02, 11:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی IVIG محمر رضا3 49 62,235 2018/03/30, 05:28 PM
آخرین ارسال: samaneh
  آیا فلوکستین تنها یک داروی ضدافسردگی ست؟! paeazan 16 24,602 2017/11/21, 08:15 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی ایبودی لاست - Ibudilast niloofary 1 2,904 2017/10/29, 09:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروی داکلیزوماب (Daclizumab) با نام تجاری زینبریتا (Zinbryta) niloofary 3 3,813 2016/12/23, 12:17 AM
آخرین ارسال: rezamyqn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست